• Anasayfa
  • Sinema
  • Batman v Superman: Dawn of Justice Filminin Konusu Açıklandı!

Batman v Superman: Dawn of Justice Filminin Konusu Açıklandı!

4
2
1
0
0
Beyazperdede çizgi roman dünyasının devrim yaptığı şu günlerde en ağır toplardan biri olacak olan Batman v Superman: Dawn of Justice filminin konusu resmi olarak açıklandı.
DC Comics'in şu an için sinema sektörünü elinde tutan Marvel'a karşı ciddi bir yapılanmaya girdiğini artık hepimiz biliyoruz.

Bu yapılanmanın ilk ürünü olarak beyazperdede Man of Steel çıkmış, ardından DC Comics müthiş bir atağa kalkarak pek çok gelecek filmini açıklamıştı. Bunlardan şu an bize en yakın olanı ve şüphesiz en merakla bekleneni Batman v Superman: Dawn of Justice.Çizgi roman evreninde başı çeken iki efsanesinin karşı karşıya geleceği filmden ser verip sır vermeyen DC Comics, sadece küçük bir tanıtım video sunmuş, sonra gölgelere doğru çekilmişti. Tanıtım videosunu hatırlayacak olursak; Superman'in bir kurtarıcı mı yoksa bir tehlike mi olduğu konusunda ayrıma düşen insanlar, Superman'i zor bir durumda bırakıyor dersek yanlış olmaz.

Çünkü bir tarafta fanatikler bir diğer tarafta nefret eden bir kitle. Ardından Batman'in özel zırhı ile Superman'i karşısına aldığı bir sahne gözüküyor, tanıtım videosunu izleyenler heyecandan bir baygınlık geçiriyor..... Neyse sahne yine aklıma gelince heyecanlandım, sonra da daha şimdiden efsaneleşmiş o soruyu soruyor; ''Tell me, do you bleed?''. Ve ardından gelen bitirici vuruş; ''You will!''... Yok ya ben anlatınca o etkiyi vermedi, siz en iyisi bir daha izleyin:
 

Evet tanıtımdan da anlaşılacağı gibi -ve film açıklandığı andan itibaren beklendiği gibi- Yarasa ile Superman bir güzel kapışacak. Burası aşikar. Peki neden? Ve bütün filmin olayı bu mu? Artık bu soruların cevaplarını biliyoruz. 

Bugün dünyanın en büyük fuarlarından biri olan San Diego Comic Con bugün ilk gününü geride bıraktı. Comic Con ne diyenlere de kısaca şöyle diyelim; 'geek' dünyasına dair herşeyin bir araya geldiği bir etkinlik. E3'ün 'geek' dünyasına uyarlamış versiyonu gibi düşünebilirsiniz. Neyse sonuç olarak San Diego Comic Con'un ilk günü geride kaldı. Bu arada Marvel büyük bir süpriz yaparak katılmadı. Biz zaten herşeyi tanıttık yeni birşey yok demişler. Ee öyle herşeyi bir anda ortaya dökerseniz olacağı bu. Hal böyle olunca da meydan iyiden iyiye DC Comics'e kaldı dersek yanlış olmaz. İlk olarak yeni Joker'imizin de içinde bulunduğu -hatta Batman'de olacak- psikopatlar topluluğu Suicide Squat'ın resmi logosunu tanıtan DC Comics (dolayısıyla Warner Bros), ardından da ''ya bu çocuklar bir tanecik tanıtım videosuyla yalnız kaldı, verin şunlara birşeyler daha'' diyerek Batman v Superman: Dawn of Justice'in konusunu da açıkladı.Aslında konu zaten beklediğimiz gibiydi. Aralara küçük detaylar eklenmiş diyebiliriz. DC Comics tarafından açıklanan Batman v Superman: Dawn of Justice'in resmi konusunu şu şekilde; Superman'in 'Man of Steel'de yaşanan olaylardan sonra tanrısal gücüne tanık olan dünya, Superman konusunda büyük bir çelişki içine düşer. Dediğimiz gibi Superman'i dünyaya gereken kurtarıcı olarak görenler olduğu kadar kontrolsüz ve tehdit oluşturan bir 'uzaylı' olarak görenler de bulunmakta. Superman'i istemeyenlerin sayısı daha fazla olacak ki, Superman'in şehri Metropolis'te patlak veren olaylar diğer şehirlere de sıçramaya başlanır. Ancak bu şehirlerden biri olaya dahil oldu mu işin rengi değişir; Gotham.Ee iş Gotham'a gelince o şehrin sahibi olan Kara Şövalye (gerçi bu söylem biraz Nolan'ın Batman'i ile özdeşleşti ancak neyse), Superman'i bir tehdit olarak görerek karşısına alır. İki efsanemiz birbirleriyle didişmeye başlarken asıl tehdit ise beklenmedik bir yerden hızlı bir şekilde yükselecektir, durum böyle olunca da  dünyayı tek koruyabilecek ekip bir araya gelecek Justice League'in temellerini atmaya başlar.

İşin garibi hala Wonder Woman, Cyborg ve Aquaman'in bu olaylardaki yeri ne olacak tam belli değil. Şahsi görüşüm onların fazla ön plana çıkmayacağı. Zamanla diğer detaylar da yavaş yavaş şekillenecektir.''Batman v Superman: Dawn of Justice'' 25 Mart 2016'da vizyonda olacak.
4
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
2
1
0
0