Batman v Superman'i Normal Sinema ile IMAX'te İzlemenin Farkı

0
0
0
0
0
Batman v Superman'i Normal Sinema ile IMAX'te İzlemenin Farkı
Vizyona girmesine bir haftadan az bir süre kalmış olan Batman v Superman'i IMAX'te izlemek nasıl bir ayrıcalık sunuyor?
Batman v Superman'e artık sayılı günler kalmış durumda ve doğal olarak bizim de heyecanımız giderek tavan yapıyor. Aslında filmin birkaç gün önce biletleri ön satışa sunulmuştu. Tabi bu ön satış ilk etapta sadece IMAX sinemaları için geçerliydi. Sonrasında da (yanlış hatırlamıyorsam iki gün önce) normal 3D sinemalar için de filmin biletleri satışa çıkmıştı.

Tabi IMAX sinemalar şu an için Türkiye'de sadece İstanbul, İzmir ve Ankara'da var. Ancak, bu sinema salonlarının sunduğu izleme keyfi, doğal olarak standart 3D salonlara göre çok daha yüksek. İşte bu bağlamda paylaşılan bir video, Batman v Superman'i normal 3D salonlarda izleyecekler ile IMAX'te izleyeceklerin arasındaki farkı gözler önüne sermiş.
 

Bu arada şunu da belirtelim; IMAX'te daha geniş bir görüntü sunulması filmi normal 3D salonda izleyecek seyircilerin bazı şeyleri kaçıracağı anlamına gelmiyor. Yani IMAX'te izlemeyen bir seyirci üst taraftan uçan Superman'i görememe gibi bir durumla karşılaşmayacak. Olay biraz daha zengin bir görüntü estetiği sunmakla alakalı. Batman v Superman: Dawn of Justice 25 Mart'ta vizyonda olacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0