Batman V Superman'in Bilet Satışları Şimdiden Deadpool ve Avengers'ı Geride Bıraktı!

0
0
0
0
0
Ön sipariş üzerinden satışa sunulan Batman V Superman biletleri, Avengers ve Deadpool'dan çok daha yüksek rakamlara ulaşmayı başardı.
Sadece 10 gün sonra bu senenin en çok beklenen filmi olan Batman V Superman vizyona girecek. Uzun süredir konuşulan film, 300 Spartalı'nın ve Watchmen'in yönetmeni olan Zack Snyder tarafından yönetildi. DC Comics evreninin neredeyse tamamını oluşturan Justice League'in kuruluşunu konu alan film, Batman ve Superman çekişmesini içerdiği için çok dikkat çekti. Bu nedenle filmin başarılı olacağını biliyoruz ancak asıl soru bu başarının ne kadar yüksek düzeyde olacağı. Filmin ön sipariş üzerinden satılan biletleri, bu soruya cevap olacağa benziyor.

Birkaç gün önce satışa sunulmuş olan biletler, şimdiden çoğu bölgede tükendi. Normalinden yaklaşık %50 daha pahalı olan bu biletleri sadece seçkin sinemalar satışa sundu. Her sinemanın satışa sunulmamasına rağmen bu biletler, daha şimdiden 20-25 milyon dolar civarında kazanç sağladı. Batman V Superman'in rakibi sayılan diğer kahraman filmlerinden Deadpool ve The Avengers, biletler bu şekilde satılmaya devam ettiği takdirde geride kalacak. Elde edilen rakamlara göre filmin şu an ki hasılatı, Deadpool ve The Avengers'ın aynı süreç içerisinde erişebildiğinden daha çok. Deadpool'un 132.4 milyon dolar, The Avengers'ın ise 207.4 milyon dolar hasılat yaptığını yeniden belirtmekte fayda var.Her iki filmden de çok daha büyük bir hayran kitlesine sahip olan Batman V Superman'in (sonuçta 50 yaşındaki bir insan Superman ve Batman'i tanıyabilir, ancak Iron Man'i ya da Captain America'yı tanıyamayacaklarına eminim) en büyük avantajı, filmdeki kahramanların ünleri. Superman gücü, hızı ve dayanıklılığı temsil eden, ikonlaşmış bir kahraman. Wonder Woman ise doğruluğu, eşitliği ve azmi temsil eden kahraman. Öte yandan Batman de... Batman.

Analistlere göre film ilk haftasında 140 milyon dolarlık hasılat elde edecek. Bakalım bu miktar ne kadar değişkenlik gösterecek.

Kaynak: ScreenRant 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0