• Anasayfa
  • Sinema
  • Beyaz Perdede Süper Kahramanların Öncesi ve Sonrası

Beyaz Perdede Süper Kahramanların Öncesi ve Sonrası

0
0
0
0
0
Bugün beyaz perdede artık süper kahramandan geçilmiyor. Devir süper kahraman filmlerinin devri. Ancak onlar bu günlere pek de kolay gelmediler.
Sinema sektöründe özellikle 90'lı yıllarda başlayan çizgi roman ve oyun uyarlaması filmler çok büyük başarılar elde edemeseler de kendi yağlarında kavrulup gidiyorlardı. Ancak 2000'li yıllara geldiğimizde X-Men ile başlayan, ardından Sam Raimi'nin efsane Spider Man'i ve Nolan'ın Batman serisi ile ciddi bir ivme yakalayan süper kahramanlar, 2008 yılında vizyona giren Iron Man filmi ve onunla birlikte kurulan Marvel Sinematik Evreni ile adeta uçuşa geçti. 

Ancak; son 15 yıla damgasını vuran ve beyaz perdede kırılmadık rekor bırakmayan süper kahraman filmleri buralara öyle pek de kolay şekilde gelmedi. Şu an sinemada popüler olan süper kahramanların bazılarının çizgi roman bazında kökenleri 60'lı, hatta 40'lı yıllara dayanmakta. Yani süper kahramanlar uzun zamandır piyasada zaten mevcutlar. E hal böyle olunca da çoğu tahmin ettiğinizden çok daha önce sinemaya adımını atmış oluyor. Peki bu kahramanların ilk beyaz perdeye çıktıkları halleri nasıl?Günümüzde teknoloji sağolsun CGI'dı, motion-capture'du, şuydu, buydu derken artık bir karakteri beyaz perdeye taşımak için oyuncuya ihtiyaç duyulmama durumu bile oluyor. Bu denli fazla artan imkanların kaymağını da en çok süper kahramanlar yiyor. Şimdi gelin süper kahramanlarımızın beyaz perdedeki ilk halleri ile son hallerine bir göz atalım.

 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

 
 

 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0