Bu Hafta Vizyona Giren En İlgi Çekici 3 Film (01/04/2016)

0
0
0
0
0
Bu hafta vizyona giren birçok film arasında özellikle Deliormanlı’nın etkisini göreceğiz gibi görünüyor.
1 Nisan haftasında vizyona giren filmlerden bahsedecek olursak, Deliormanlı, Somuncu Baba: Aşkın Sırrı, Cloverfield Yolu No: 10, Kartal Eddie, Savva Küçük Savaşçı, Bir Dilim Aşk, Yitik Kuşlar, Suikastçı filmlerini sinema salonlarında göreceğiz.

Bu hafta, geçen haftalara göre daha fazla film vizyona giriyor. 8 Film ile son zamanların en yüksek sayısı.Bize göre ve lokasyon gösterim sıralamasına göre göze çarpan 3 filmi detaylıca inceleyelim.

 

 Deliormanlı

 

Özellikle Çakallarla Dans serisiyle ününe ün katan Murat Şeker bu sefer dram ve aksiyon üzerine bir filmle karşımıza çıkıyor. Filmin kadrosunda ise Sarp Levendoğlu, Birce Akalay, Gürkan Uygun, Danny Williams, Neriman Derya Şensoy gibi usta oyuncular var.

Konusuna kısaca değinirsek; ‘’Deliormanlı lakabıyla tanınan Savaş , Avrupa Şampiyonu milli bir boksördür. Ancak karısının ölümünden sonra, ringleri bırakır ve ortadan kaybolur. Bir süre sonra annesinin tedavi masraflarını karşılamak için ringe dönme kararı alan Savaş’ın yolu ünlü televizyoncu Hülya ile kesişir. Ayrı amaçlar için aynı yola çıkan ikiliyi birçok zorluk beklemektedir.''

Deliormanlı’nın konusu alışık olduğumuz Türk filmlerinden baya farklı. Hem de reklamının çok iyi yapılmış olması seyiriciyi kendilerine yönlendirecektir. Fragmanı da iyi gibi duruyor. Hem Boks severler hem de aksiyon severler için en iyi seçim bu olacaktır.

 

 Somuncu Baba: Aşkın Sırrı

 

Mevlana Celaleddin-i Rumi: Aşkın Dansı, Yunus Emre: Aşkın Sesi gibi filmlere imzasını atan Kürşat Kızbaz tarihi serisine Somuncu Baba ile devam ediyor.Filmin oyuncuları ise Furkan Palalı, Ali Sürmeli, Gürkan Uygun, Fırat Tanış gibi isimlerden oluşuyor.

Somuncu Baba’da ise bir dervişin ilahi aşkı arayışı ve bu uğurdaki zorlu mücadelesi anlatılıyor. Bu mücadele ise epik dil ve anlatım ile sevda, ayrılık, sabır ve tevazu gibi konuların üstünden işleniyor.

Yunus Emre: Aşkın Sesi’nde seyircilerin bir kısmı çok severken bir kısmı da hiç sevmemişti. Yönetmen Kızbaz’ın bu sefer genel olarak beğenilen bir film çıkaracağını düşünüyorum. Özellikle İslam tarihine ilgiliyseniz, sizin için haftanın en iyi tercihi olacaktır.
 
 

 10 Cloverfield Lane (Cloverfield Yolu No: 10)

 

İlk defa yönetmenlik koltuğuna oturan Dam Trachtenberg, J.J Abrams’ın yapımcılığında bu filmi çekmiş. Oyuncu kadrosunda ise, Mary Elizabeth Winstead, John Goodman, John Gallagher Jr. gibi usta isimler var.

Filmin konusuna bakacak olursak: ‘’Büyük bir kaza geçiren Michelle, gözlerini yeraltındaki bir sığınakta açar. Yanında ise, dışarıda kimyasal bir saldırı olduğunu, dışarı çıkamayacağını iddaa eden 2 adam vardır.’’

Filmin konusu sıradan gerilim filmlerine nazaran daha farklı. Ayrıyeten J.J Abrams’ın yapımcı olması beklentileri yükseltiyor. Fragman için seyirci yorumları ise çok olumlu. Gerilim istiyorsanız denemeye değer.Bunun dışında bu üç filmin yanında Kartal Eddie, Savva Küçük Savaşçı, Bir Dilim Aşk, Yitik Kuşlar ve Suikastçı filmleri de vizyona giriyor.

Deliormanlı 286, Somuncu Baba: Aşkın Sırrı 200, Cloverfield Yolu No:10 110, Kartal Eddie 86, Savva Küçük Savaşçı 83, Bir Dilim Aşk 38, Yitik Kuşlar 17, Suikastçı’nın da 10 lokasyonda vizyona gireceğini belirtelim.
 
İyi seyirler.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0