• Anasayfa
  • Sinema
  • Bu Hafta Vizyona Giren En İlgi Çekici 3 Film (03/06/2016)

Bu Hafta Vizyona Giren En İlgi Çekici 3 Film (03/06/2016)

0
0
0
0
0
Merakla beklenen Warcraft artık beyazperdede.
Her hafta olduğu gibi bu hafta da vizyona oldukça güzel yapımlar çıkıyor. farklı türlere ve farklı zevklere göre yer alan yapımlarda bu hafta vizyona toplamda 9 film giriyor.

3 Mayıs haftasında vizyona girecek filmlerden bahsedecek olursak: Warcraft, Benim Çılgın Düğünüm 2, Vurgun, Şeytanın Çocukları: El Ebyaz, Sokak Köpekleri Bal ile Betty, Yaz Kampı, Arama Motoru, Sen Benimsin, Evrim.
 
Sözü daha fazla uzatmadan haftanın en ilgi çekicisi olan Warcraft ve diğer iki filmi inceleyelim.
 

 Warcraft
Moon, Source Code gibi yapımlarla gönlümüze taht kuran Duncan Jones karşımıza orta dünya filmi olan Warcraft ile çıkıyor.

Warcraft’ın konusu ise şu şekilde: ‘’ Barışçıl Azeroth krallığı, yok olan ülkelerinden kaçarak yeni bir koloni arayışında olan ORK savaşçılarıyla karşı karşıya kaldığı bir savaşın eşiğinde durmaktadır. İki dünyayı birleştiren kapı açıldığında, bir ordu yıkımla karşılaşırken diğeri de yok olmayla karşı karşıya kalır. Bu zıt gruplardan iki kahraman, ailelerinin, halklarının ve ülkelerinin kaderini belirleyecek bir çatışma yoluna girerler. Böylece savaşın birçok yüzünü gösteren ve herkesin bir sebep uğruna savaştığı, görkemli bir güç ve fedakarlık efsanesi başlar.’’ *
 
Warcraft’ın kadrosunda ise Travis Fimmel, Ben Foster, Paula Patton, Dominic Copper, Toby Kebbell gibi oyuncular var.
 
Açıkcası Warcraft çok beklenen bir film. Orta dünya filmlerini ne kadar alışamasam da Warcraft’ın iyi bir örnek olacağını düşünüyorum. Duncan Jones’e olan güvenim de sonsuz. En kısa sürede Warcraft’ın izlenilmesini düşünüyorum buna kendim de dahilim. Orta dünya severler için eşsiz bir fırsat.
 

 Benim Çılgın Düğünüm 2 (My Big Fat Greek Wedding 2)
Sihirli Dadı, Herkesin Keyfi Yerinde adlı yapımlarla ismini duyuran Kirk Jones Benim Çılgın Düğünüm serisinin ikinci halkasıyla sinema salonlarına geri dönüyor.

Filmin konusu ise şu şekilde: ‘’ Halen ailesinin Yunan lokantasında çalışan Toula Portokalos, Ian ile bir takım sorunlar yaşamaktadır, bu arada kızları Paris liseden mezun olmak üzeredir. Bir de Toula'nın ailesi Ian ile resmi olarak evlenmediklerini öğrenince işler karışır, aile daha büyük bir evlilik töreni için kolları sıvar.’’ *

Filmin kadrosunda ise, Nia Vardalos, John Corbett, Michael Constantine, Laine Kazan, John Stamos gibi oyuncular bulunmakta.

Benim Çılgın Düğünüm serisi çok bilinen bir seri değil, açıkçası bir Hangover serisi değil. Ancak romantik komedi konusunda iyiler. Romantik komedi türünde iyi bir film olacağını düşünüyorum, her izleyeni kahkahaya boğmaz ancak zevkle izletecektir. Romantik komedi için haftanın en iyisi.
 

 Vurgun (The Trust)
Brewer kardeşler usta oyuncuların bulunduğu bir aksiyon filmine imza atmışlar.
 
Vurgun’un konusu şu şekilde: ‘’ Waters ve Stone, sıkıcı idari işlerde görevli ve fazladan para kazanabilmek için çaldıkları Sivil Servis Sınav sorularını diğer memurlara satan polis memurlarıdır. Stone, bir eroin satıcısının, çok yüksek bir kefalet ile serbest kalması hakkında bir duyum alır. Bu kadar fazla miktarda nakitin kaynağını bulmak için plan yapar. Özenli bir araştırmadan sonra ulaştıkları ipuçları, onları bir marketin arkasındaki, içine banka kasası yapılmış soğuk hava deposuna götürür. Kasanın içinde her ne varsa soymak ve ikiye bölüşmek üzere bir plan yaparlar. Ancak kasanın neler içerdiğini öğrendiklerinde, geriye dönmek için artık çok geç olmuştur.’’ *

Filmin kadrosunda ise Nicholas Cage başta olmak üzere Elijah Wood, Sky Ferreria, Ethan Suplee, Jerry Lewis gibi usta oyuncular bulunmakta.
 
Vurgun’un konusu ve oyuncuları beni heyecanlandırmıştı ancak eleştiri notları çok düşük. Atilla Dorsay 100 üzerinden 15 verdi. Bu da çok düşük bir rakam, bu da beklentileri çok ama çok düşürüyor. Birçok eleştiriden sonra sinematik değeri olmayan çerezlik bir film olduğunu düşünüyorum.


 
Bu üç filmin dışında , Şeytanın Çocukları: El Ebyaz, Sokak Köpekleri Bal ile Betty, Yaz Kampı (Summer Camp), Arama Motoru, Sen Benimsin (A Bigger Splash), Evrim (Evolution) filmleri sinema salonlarında olacak.

Warcraft 327, Benim Çılgın Düğünüm 2 89, Vurgun 76, Şeytanın Çocukları: El Ebyaz 70, Sokak Köpekleri Bal ile Betty 56, Yaz Kampı 33, Arama Motoru 31, Sen Benimsin 18, Evrim 12 lokasyonda gösterime girecek.
 
İyi seyirler.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0