• Anasayfa
  • Sinema
  • Bu Hafta Vizyona Giren En İlgi Çekici 3 Film (08/04/2016)

Bu Hafta Vizyona Giren En İlgi Çekici 3 Film (08/04/2016)

0
0
0
0
0
Bu Hafta Vizyona Giren En İlgi Çekici 3 Film (08/04/2016)
Bu hafta vizyona giren birçok film arasında özellikle Küçük Esnaf’ın etkisini göreceğiz gibi gözüküyor.
8 Nisan haftasında vizyona giren filmlerden bahsedecek olursak, Küçük Esnaf, Cesur Horoz, Azem 3: Cin Tohumu, Kızkaçıran, Zoolander 2, Ölüm Emri, Türk Lokumu, Baba Mirası, Yeniden Başla, 91.1, Ölümcül Oyun filmlerini sinema salonlarında izleyebileceğiz.

Bu hafta sinema salonlarında 11 film göreceğiz, yaza yaklaşıyorken her hafta vizyona giren film sayısı artıyor.

 

 Küçük Esnaf

 

Bedran Güzel’in ilk defa yönetmenlik koltuğuna oturduğu Küçük Esnaf son zamanların en çok beklenen komedi filmlerinden biri oldu. Filmin kadrosunda ise, İbrahim Büyükak, Zeynep Koçak, Güpse Özay, Cengiz Bozkurt, Cezmi Baskın gibi usta oyuncular yer alıyor.

Konusuna değinmek gerekirse: ‘’Mahallenin çilingiri olan Berhudar (İ.Büyükak) babasının tefeciden aldığı borcu ödeyemeyince kendisini tefecilerle karşı karşıya bulur. Bir yandan bu parayı nasıl ödeyeceğini düşünürken yolu genç ve güzel bir kadınla kesişir. Bu Berhudar’ı daha da çıkmaza sokacaktır. ‘’
 

Türk sinemasında Romantik komedi türünü birçok filmde gördük ve görmeye devam ediyoruz. Küçük Esnaf’da bu kervana yeni katılmış oldu. İzleyenleri tatmin edip, BoxOffice’nin yerli galibi olacaktır ama gerisinin geleceğini düşünmüyorum. Türk sinemasında ayrı bir yer edinmek için riske girip farklı türden film çıkarmak lazım, ancak bu sefer de seyirci cezalandırıyor filmi.
 

 Cesur Horoz

 

Animasyon filmlerini genellikle Amerika merkezli şirketlerden görürüz, ancak Cesur Horoz’un milliyeti farklı. Bir Meksika animasyonu olan Cesur Horoz dünyaya açılan ilk Meksika animasyonu olma özelliğini taşıyor.
 
Konusuna bakacak olursak: ‘’Genç ve cesur horoz olan Toto yaşadığı yerin yok olma tehlikesini öğrenince büyük bir direnişe hazırlanır.’’
 
Çok büyük bir etki yaratacak bir animasyon olacağını düşünmüyorum, ancak bir Meksika animasyonunun Dünyaya açılması önemli bir olay. Daha çok çocukların seveceği bir film olacaktır kesinlikle. Kardeşinizle, çocuğunuzla gidebileceğiniz bir animasyon filmi.
 

 Azem 3: Cin Tohumu

 

Azem 3 ile Hürcan Emre Yılmazer ilk defa yönetmenlik koltuğuna oturuyor. Filmin kadrosu ise, Veysi Çalışkan, Yeşim Egemen, Revşan Genç, Nurettin Örük gibi oyunculardan oluşuyor.
Alışık olduğumuz senaryolardan birine sahip olan Azem: ‘’1917 yılında Kızılırmak köyünde yaşanan kız alıp vermesiyle başlayan ve köyün üzerinden etkisi kalkmayan gizemli olayları’’ konu alıyor.
 
Açıkcası, bu tür senaryolara artık çok alıştık, üzerine çok film çekildi. İnsanların din duygusunu suistimal ederek korku filmi çekilmesini çok yanlış buluyorum. Azem’in ilk ve ikinci halkası yaklaşık 100.000’er seyirci aldı. Ancak bu sefer bu sayıyı bulamayacaklarını düşünüyorum. Artık seyirci bu tür filmleri cezalandırmalı.

 
Bunun dışında bu üç filmin dışında Kızkaçıran, Zoolander 2, Ölüm Emri, Türk Lokumu, Baba Mirası, Yeniden Başla, 91.1, Ölümcül Oyun filmlerini de vizyonda görebileceğiz.
 
 
Küçük Esnaf 337 , Cesur Horoz 164 , Azem 3: Cin Tohumu 150 , Kızkaçıran 146 , Zoolander 2 95 , Ölüm Emri 77 , Türk Lokumu 67 , Baba Mirası 44, Yeniden Başla 35, 91.1 22, Ölümcül Oyun ise 11 lokasyonda gösterime giriyor.
 
İyi seyirler.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0