• Anasayfa
  • Sinema
  • Bu Hafta Vizyona Giren En İlgi Çekici 3 Film (11/03/2016)

Bu Hafta Vizyona Giren En İlgi Çekici 3 Film (11/03/2016)

0
0
0
0
0
11 Mart itibariyle vizyona giren 6 ayrı filmden bize göre en ilgi çekici 3 filmi sizler için inceliyoruz.
Webtekno'da yeni bir konsept daha geliyor. Bundan sonra her hafta cuma günleri o hafta vizyona girecek en ilgi çekici 3 filmi sizler için bir ön inceleme yapacak ve sizlere tavsiye düşüncesiyle aktaracağız. Tabii bununla kalmadan sinema sektörü için farklı konseptler de gelecek. (Bu haftalık cumartesi ile başladık, fakat artık her cuma gelecek)

İlk olarak bu hafta vizyona giren 6 filmden bahsedelim. Şafak Sezer'in ülke genelinde çok sevilen serisi Kolpaçino, 3. Devre adıyla yayına giriyor. Bunun yanı sıra Annemin Yarası, Uyumsuz Serisi: Yandaş, Roma’da Aşk Başkadır, Hasret ve Naciye isimli filmler de sinema salonlarında gösterime girdi.

Şimdi ise sizlere bu 6 film arasından bizce ön plana çıkacak 3 filmden bahsedelim;
 
 

 Kolpaçino 3.Devre


Şafak Sezer’in yazıp yönettiği Kolpaçino serisinin 3. Halkası yarın vizyona giriyor. Serinin ilk iki filmi, Türk sinemasının standart komedisine göre üstündeydi. Bazı sahnelerde yaptığı ince  esprilerle seyircilerin ilgi odağı haline gelmişti. Ayrıyeten orijinal esprileri filmler çıktıktan sonra sosyal medya esprileri haline dönmüştü. 3. Devre’de ise aynı Kolpaçino’nun kemik ekibi devam ediyor: Şafak Sezer, Aydemir Akbaş, Serkan Şengül, Ebubekir Öztürk, Volkan Başaran. Filme yeni 3 oyuncu eklendi: Erkan Petekkaya, Ferdi Akarnur, Tuğba Melis Türk. 

Filmin konusu ise şöyle: ‘’Özgür (Şafak Sezer), Sabri (Aydemir Akbaş)’den yediği kazıktan sonra, eşinden ayrılmıştır. Evini eskisi olduğu gibi film yapımcılarına kiraya vermektedir. Bir tartışma sırasında Başkan (Erkan Petakkaya)’nın adamlarından biriyle telefonları karışır. Sonrasında, zarfta kira parasını umarken, bol miktarda para bulur. Bunun üzerine bir plan yapar, ancak Başkan’ın adamları çoktan peşine düşmüştür…

Açıkcası, Kolpaçino 3.Devre’nin Kolpaçino serisinin asıl çizgisinden pek ayrılmayacağı düşüncesindeyim. 5 yıllık bir aradan sonra BoxOffice’de çok fazla seyirciye ulaşamasa da Kolpaçino özellikle televizyon platformlarında bolca yayınlandıktan ve, bazı kesitlerinin sosyal medyada yayılmasından sonra biraz daha ünlendi. Bu sefer de reklamı daha çok ön planda tuttular. Ayrıyeten ekibe yeni katılan Erkan Petakkaya’nın da filmin tutulmasınında büyük bir katkısı olacağını düşünüyorum. Bu gibi etkenlerle BoxOffice’de, eski filmlere nazaran daha çok yüzlerinin güleceğini düşünüyorum.  Bu hafta için vazgeçilmez bir komedi seçimi olacağı tarafındayım.
 
 

 Annemin Yarası


Çok Filim Hareketler Bunlar, Sen Kimsin? gibi filmlerle ismini duyurmuş olan, yönetmen Ozan Açıktan 2 yıl önce çekmiş olduğu Silsile’den sonra yeniden bir dram hikayesiyle bizi karşı karşıya bırakıyor. Usta oyuncular, Ozan Güven, Okan Yalabık, Belçim Bilgin Erdoğan, Bora Akkaş ve Meryem Uzerli’nin oluşturduğu usta kadroyla Salih’in yetimhaneden bu zamana uzanan dramatik bir hikayesini izleyeceğiz.

Filmin konusunu açmak gerekirse: Salih (Bora Akkaş) 18 yaşına bastığında yetimhaneden ayrılır, ailesini aramaya başlar. Babasını ararken bir çiftlikte işe başlar, hiç beklemediği şekilde aradığı mutluluğu, yuvayı burada bulmuştur. Zaman geçtikçe, yeni sırlar ortaya çıkmaya başlar ve tansiyon yükselir…

Filmin, senaryosu biraz daha farklı. Türk dramlarında Mahsun Kırmızıgül etkisi görüyorduk. Ancak yönetmen Ozan Açıktan daha farklı bir dram yaratma çabasına girmiş. Fragmandanda bakılırsa, bunu başarmış gibi gözüküyor. Ayrıyeten savaş zamanına yaptığı ‘’flashback’’ler ise çarpıcı. Bu flashbackler ile dramın kalitesini ve dozajını arttırmış. Bu haftanın en iyi dram adayı diyebiliriz.

Ancak, tanıtım hareketleri çok fazla değil. Son günlerde televizyon için fragmanları yayınlanmaya başladı. BoxOffice’de çok mutlu olacağa benzemiyor.
 
 

 Uyumsuz Serisi: Yandaş (The Divergent Series: Allegiant)


Veronica Roth’un orijinal eserinden sinemaya uyarlanan Uyumsuz Serisi’nin üçüncü filmi Yandaş.Yandaş’ın başrollerinde ise, Shailene Woodley, Naomi Watts, Theo James, Miles Teller ve Ansel Elgort var.

Filmin konusuna gelecek olursak: Tris (Shailene Woodley) ve Four (Theo James) doğduklarından beri hiç ayrılmadıkları yeri terk etmek zorunda kalmışlardır. Ancak dışarıda kaşılaştıkları, onların kafasındaki tüm düşünceleri yıkacaktır. Tris ve Four insanlığı kurtarmak için çabuk olmalı ve birçok fedakarlık için hazırlanmaları gerekmektedir. 

Uyumsuz serisi genel olarak sevilen bir seri. Uyumsuz serisini seven seyircilerin kaçırmayacağını düşünüyorum. Ancak ilk kritikleri diğer filmlere göre daha düşük. Bu da beklentiyi biraz düşürüyor. Ama yine de seyircileri tatmin edeceğini düşünüyorum. 

Yerli BoxOffice için Türkiye beklentisini karşılayacaktır. Serinin sevenleri sinemada izlemek isteyeceklerdir. Diğer iki filme göre daha fazla bir gişe bekliyorum açıkçası.

Bu hafta vizyona giren diğer filmler ise şu şekilde;
 

Roma’da Aşk Başkadır, Hasret ve Naciye

Kolpaçino 3.Devre 315, Annemin Yarası 306, Yandaş 231, Naciye 37, Roma’da Aşk Başkadır 32, Hasret’inde 10 lokasyonda vizyona gireceğini belirtelim.

İyi seyirler.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0