Bu Hafta Vizyona Giren En İlgi Çekici 3 Film (13/05/2016)

1
0
0
0
0
Her hafta olduğu gibi bu hafta vizyona giren en ilgi çekici 3 filmi incelemeye devam ediyoruz.
Her hafta olduğu gibi bu hafta da vizyona oldukça güzel yapımlar çıkıyor. farklı türlere ve farklı zevklere göre yer alan yapımlarda bu hafta vizyona toplamda 7 film geliyor.
 
13 Mayıs haftasında vizyona girecek filmlerden bahsedecek olursak, Angry Birds Film, Oflu Hoca’nın Şifresi 2, Dehşet Treni, Kötü Komşular 2, Dadaş, Ana Yurdu, Hitchcock/Truffaut.

Artık daha fazla sözü uzatmadan bize göre ve lokasyon gösterim sıralamasına göre en ilgi çekici 3 filmi incelemeye başlayalım.
 

 Angry Birds Film
Angry Birds, akıllı telefonların yaygınlaşmaya başladığı zaman herkesin favori oyunuydu. İster akıllı telefonu olsun olmasın herkes bir kere olsa bile bu oyunu oynamıştır. Oyun çok tutunca, Star Wars gibi daha farklı temalı oyunlar yapmaya başlasalar da ana fikirden hiç ayrılmadılar.

Angry Birds popülerliğini artık başka oyunlara bıraksa da karşımıza bir sinema filmiyle geliyorlar artık. Bir oyundan sinema filmine uyarlanan konular pek az.
Angry Birds’in konusu oyunuyla paralel şekilde: ‘’Bir gün sahile içinde yüzlerce domuz bulunan bir gemi gelir. Domuzlar kuşlara iyi davranıp dost gibi görünmeye çalışırlar. Ancak çok sinirli bir kuş olan Red domuzlara hiçbir zaman güvenmez. Bir süre sonra domuzlar, kuşların yumurtalarını çalınca tüm kuşlar Red’e başvurarak önerilerini isterler, Red’in önerisi ise bellidir, içlerindeki öfkeyi serbest bırakarak savaşmak!’’
 
Filmin dublaj kadrosuna bakacak olursak başta Yekta Kopan olmak üzere, Arda Aydın, Boğaçhan Sözmen, Sinan Divrik, Özden Ayyıldız gibi sanatçılar var.

Filmin dublajlı hali fikirleri değişterecek cinsten, çünkü bana göre dublajlar tam oturmuş. Özellikle Yekta Kopan’ın seslendirdiği ana karakterimiz Red çok daha sempatik olmuş. Açıkcası bu fragmandan sonra filmi orijinal olarak izlemeyi düşünen kişilerin fikirlerinin değişeceğini düşünüyorum. Animasyon filmlerinin dublajlandırılmasında Türk sanatçıları eşsiz bir performans sergiliyor. Bu performans Angry Birds’in filminde de görülüyor.
 
Bu hafta bir küçüğünüzle gidebileceğiniz en iyi animasyon seçeneği. Gitmek için sadece bir küçüğe gerek yok. Siz de gidebilirsiniz!
 

 Oflu Hoca’nın Şifresi 2
2014’ün son çeyreğinde sinema salonlarında gördüğümüz Oflu Hoca’nın Şifresi yaklaşık 300 bin seyirciye hitap etmişti. Yapımcılar bu sayıyı beğenmiş olsa gerek ki 2 yıl sonra karşımıza ikinci filmiyle çıkıyorlar.Oflu Hoca’nın Şifresi, Moskova’nın Şifresi Temel gibi filmlerle şifreyle olan takıntısını beyazperde de seyircilere yediren Adem Kılıç Oflu Hoca’nın Şifresi 2’nin de başına oturmuş.

Filmin konusu ise şu şekilde: ‘’Oflu Hoca her zaman olduğu gibi yerel kanalda programa çıkarak abuk subuk soruları yanıtlamaya devam eder. Ancak Ahmet başkanlığı Oflu’ya kaptırdığı için hala çok kızgındır, itibarini geri kazanabilme uğruna Oflu Hoca’ya birçok plan yapar…’’

Filmin kadrosunda ise, Köksal Engür, Mehtap Bayri, Buket Dereoğlu, Çetin Altay, Başak Daşman, Ahmet Kural gibi oyuncular var.

Türkiye’de ağız komedisi hala tutulmaya devam ediyor. Açıkcası Türk seyircisinin ağıza karşı farklı bir tutumu var. Adem Kılıç son zamanlarda aileyle izlenebilecek ağız komedisi çekiyor. Eğer birinci filmi beğendiyseniz buna şans verebilirsiniz. Ancak reklama biraz daha önem verilseydi hasılatı çok daha artabilirdi. Birinciye kıyasla sönük kalabilir. Ailenizle komedi filmi izlemek istiyorsanız en iyi seçeneğiniz.
 

 Dehşet Treni
Terbiye Evi’yle yönetmenlik hayatına atılan Paul Hyett ikinci filmi olan Dehşet Treni’yle yeniden karşımıza geliyor.

Filmin konusu ise şöyle: ‘’Makinist olan Joe’ye görev olarak son treni sürmesi istenir. Joe kabul eder ve tren hareket eder. Tren hareketinden belirli bir süre sonra Orman’da ki belirsiz bir cisme çarpar. Joe ne olduğuna bakmak için aşağıya indiğinde durum tuhaf bir hal almaya başlar…’’

Filmin kadrosunda ise, Ed Speelers, Holly Weston, Shauna MacDonald, Sam Gittings, Rosie Day gibi oyuncular bulunuyor.

Korku film endüstrisi çok büyük ve neredeyse her hafta bir film çıkıyor. Açıkçası Dehşet Treni’nin çok iyi bir korku filmi olacağını düşünmüyorum. Ancak tür severleri izleyecektir. Beyaz perdede korku filmi izlemek istiyorsanız en iyi seçeneğiniz.


 
Bu hafta vizyona giren diğer filmler ise şu şekilde: Kötü Komşular 2, Dadaş, Ana Yurdu, Hitchcock/Truffaut.
 
Angry Birds Film 300, Oflu Hoca’nın Şifresi 2 278 , Dehşet Treni 125, Kötü Komşular 2 72, Dadaş 53, Ana Yurdu 9, Hitchcock/Truffaut 8 lokasyonda gösterimde olacak.
 
İyi seyirler.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0