• Anasayfa
  • Sinema
  • Bu Hafta Vizyona Giren En İlgi Çekici 3 Film (15/04/2016)

Bu Hafta Vizyona Giren En İlgi Çekici 3 Film (15/04/2016)

1
0
0
0
0
Bu hafta vizyona giren 8 film arasında Disney'in imzasını attığı Orman Çocuğu'nun etkisini göreceğiz.
Her hafta olduğu gibi bu hafta da vizyona oldukça güzel yapımlar çıkıyor. farklı türlere ve farklı zevklere göre yer alan yapımlarda bu hafta vizyona toplamda 7 film geliyor.

15 Nisan haftasında vizyona giren filmlerden bahsedecek olursak, Orman Çocuğu, Heidi, Suçlu, Kapının Diğer Tarafı, Ateş, Ölüm Treni, Bekar Yaşam Klavuzu ve Yemekteydik Karar Verdim filmlerini sinema salonlarında izleyebileceğiz.

Şimdi ise diğerlerinin arasından sıyrılacağını düşündüğümüz 3 yapıma bakalım;
 

 The Jungle Book (Orman Çocuğu)

 

Iron Man serisinin ilk iki halkasına imzasını atan Jon Favreau bu sefer Rudyard Kipling'in destansı hikayesine odaklanıyor.Orman Çocuğu filmi tamamen Mowgli (Neel Sethi) 'nin kurt ile hikayesine odaklanıyor. Doğal olarak oyuncu kadrosunda sadece onu görüyoruz, ancak Bill Murray, Ben Kingsley, Idrıs Elba, Scarlett Johansson gibi usta isimler belli başlı karakterleri seslendiriyor.

Orman Çocuğu'nın kısaca konusu Mowgli'nin kurt ile olan hikayesine odaklanıyor. Bir kurt ailesi tarafından nasıl büyütüldüğünü ve onu bekleyen maceraları anlatıyor.

Orman Çocuğu aksiyon ve fantastik yönden tatmin ediciye benziyor. 3 Boyutlu olmasıyla da görsel olarak da tatmin edecektir. Bu hafta fantastik ve aksiyon türleri için kaçırılmayacak bir fırsat.
 

 Heidi

 

Johanna Spyri'nin efsane romanının sinema uyarlamasını yıllar sonra yine sinema salonlarında görüyoruz. Alman yönetmen Alain Gsponer'in imzasını attığı yapım hepimizin bildiği aynı konu üzerinden gidiyor: İsviçre Alplerinde keçileriyle ve büyükbabasıyla son derece mutlu olan Heidi'nin başından geçen hikayeler...'' 

Bruno Ganz, Anuk Steffen, Isabelle Ottmann gibi oyuncuların bulunduğu yapım vizyon için iyi bir dram örneği. Dış ülkelerde iyi olmayan BoxOffice verilerinden sonra Türkiye'de 150 lokasyon bence bir başarı.
 

 Criminal (Suçlu)

 

Yönetmen Ariel Vromen'in imzasıyla karşımıza geliyor Suçlu.

Aksiyon-gerilim üzerine olan film öldürülen bir CIA ajanının anılarının ve becelerinin bir suçluya aktarılmasını konu alıyor.

Kadrosunda ise, Gary Oldman, Ryan Reynolds, Kevin Costner, Tommy Lee Jones ve Gal Gadot gibi usta oyuncular var.

Gerilim yönünden iyi olacağını düşünüyorum, aksiyon sahneleride tatmin edecektir. Böylesine usta bir kadrodan kötü bir iş beklemek doğru olmaz. Ancak senaryo biraz daha casusluğa kayabilirdi. Ancak bu tür severleri istihbarat filmleri gibi filmlerini seven seyirciler bunu kaçırmayacaktır.Bu üç filmin dışında Kapının Diğer Tarafı, Ateş,Ölüm Treni, Bekar Yaşam Klavuzu ve Yemekteydim Karar Verdim filmleride vizyonda olacak.

Orman Çocuğu 259, Heidi 150, Suçlu 150, Kapının Diğer Tarafı 144, Ateş 139, Ölüm Treni 70, Bekar Yaşam Klavuzu 46 ve Yemekteydim Karar Verdim 9 lokasyonda vizyonda olacak.

İyi seyirler.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0