Bu Hafta Vizyona Giren En İlgi Çekici 3 Film (20/05/2016)

0
0
0
0
0
Bu hafta sinemalarda X-Men: Apocalypse'nin egemenliğini göreceğiz.
Her hafta olduğu gibi bu hafta da vizyona oldukça güzel yapımlar çıkıyor. farklı türlere ve farklı zevklere göre yer alan yapımlarda bu hafta vizyona toplamda X-Men: Apocalypse dahil 8 film giriyor.
 
19-20 Mayıs haftasında vizyona girecek filmlerden bahsedecek olursak, X-Men: Apocalypse, Alamet-i Kıyamet, İyi Adamlar, 7.Gün, Başımın Belası, Misafir, Yakışıklı Rocky ve Annemle Geçen Yaz.

Artık daha fazla sözü uzatmadan X-Men: Apocalypse ve diğer ilgi çekici 2 filmi incelemeye başlayalım.
 

 X-Men: Apocalypse
The Usual Suspects’de şapkalarımızı çıkarttığımız, X-Men serisiyle daha da tanıdığımız Bryan Singer serisini devam ettiriyor.

Filmin konusu ise şu şekilde: ‘’Marvel’ın X-Men evreninin ilk ve en güçlü mutantı olan Apocalypse’ye artık tanrı gözüyle bakılmaktadır. Ayrıca Apocalypse birçok mutantın özelliğini toplayarak yenilmez ve ölümsüz olmuştur. Binlerce yıl uykudan sonra Dünya’yı beğenmez ve mutantlardan oluşan bir takım oluşturur. Takımın amacı İnsanoğlu’nu yeryüzünden silmektir. Profösör X’in yardımıyla, Raven genç bir X-Men takımına yardım etmeli ve Dünyayı kurtarmalıdır.’’

Filmin kadrosunda ise, James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Oscar Isaac, Rose Byrne, Josh Helmen gibi usta oyuncular bulunmakta.

Açıkçası X-Men serisi sevilen ve güzel bir seri. Ancak bana göre vizyona diğer filmlere göre daha sessiz sedasız girdi. Tüm filmler Cuma vizyona girerken, bir gün daha bekleyemeden Perşembe günü sinemalardaydı. (Bun da 19 Mayıs’ın da etkisi var tabii ki.) İlk eleştiriler X-Men: Geçmiş Günler Gelecek’e göre biraz daha düşük olsa da bu haftanın izlenebilme kapasitesi en yüksek olan film. X-Men hayranları tabii ki kaçırmayacaktır, ancak fantastik bir macera arıyorsanız hayran olmanıza gerek yok.
 

 Alamet-i Kıyamet
Mezuniyet ve Mihrez: Cin Padişahı gibi filmlere imzasını atmış olan Doğa Can Anafarta karşımıza yeniden bir korku filmiyle çıkıyor.
 
Filmin konusu ise şu şekilde: ‘’Elif hamile bir kadındır, ancak 72 numaralı apartmanda tuhaf komşuları bulunmaktadır. Tuhaf komşularıyla birlikte doğumunu bekleyen Elif’in hayatı bir süre sonra sarpa saracak ve karabasana dönüşecektir.’’

Filmin kadrosunda ise, Murat Onuk, Müge Esmeray, Sedat Savtak, Funda Ersin, Büşra Çubukoğlu gibi oyuncular bulunmakta.

Film, Rosemary’nin Bebeği’nin yerli kültüre yansımış bir halini temsil ediyor açıkçası. Her hafta vizyona giren inli, cinli korku filmlerine biri daha katılmış oldu. Artık bana göre bir dur deme zamanı geldi. Çünkü neredeyse her hafta bütçesi çok az, oyuncuların vasat durumda olduğu, BoxOffice’de diplere batan korku filmleri görüyoruz. Haftasonunuz için korku arıyorsanız seçebileceğiniz bir seçenek.
 

 İyi Adamlar (The Nice Guys)
Iron Man 3’ün yönetmenlik koltuğuna oturmuş olan Shane Black karşımıza aksiyon, gizem ve komedi üçlüsünün olduğu bir film ile geliyor.

Filmin konusu ise şu şekilde: ‘’70’lerin Los Angeles’inde geçen filmde, bir porno yıldızı şüpheli bir şekilde intihar eder. İki özel dedektif bu şüpheli intiharı araştırmak üzere göreve alınırlar.’’

Filmin kadrosunda ise, Russell Crowe, Ryan Gosling, Angourie Rice, Matt Bomer gibi usta oyuncular bulunmakta.
 
Açıkçası Russell Crowe ve Ryan Gosling ikilisini duymak heyecanlandırıyor. Nitekim senaryo da güzel. 70’lerin Los Angeles dokusu da cabası. Aksiyon, gizem ve komedi üçlüsünü iyi bir şekilde birleştirdiğini düşünüyorum. Ancak bu tür filmlere alışkın olmayan seyirciler sıkılabilirler. Eğer bu tür filmleri seviyorsanız kesinlikle kaçırmayacağınız bir yapım.


 
Bu hafta vizyona giren diğer filmler ise şu şekilde: 7. Gün (The Offering), Başımın Belası (Tumbledown), Misafir, Yakışıklı Rocky (Rocky Handsome) ve Annemle Geçen Yaz (Que Horas Ela Volta?).
 
X-Men: Apocalypse 335, Alamet-i Kıyamet 202, İyi Adamlar 121, 7.Gün 73, Başımın Belası 38, Misafir 22, Yakışıklı Rocky 18, Annemle Geçen Yaz 8 lokasyonda gösterimde olacak.
 
İyi seyirler.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0