• Anasayfa
  • Sinema
  • Bu Hafta Vizyona Giren En İlgi Çekici 3 Film (22/04/2016)

Bu Hafta Vizyona Giren En İlgi Çekici 3 Film (22/04/2016)

1
0
0
0
0
Bu hafta vizyona giren 8 film arasında iki tane Türk komedi filmi var, ne tesadüftür ki ikiside mafya komedisi!
Her hafta olduğu gibi bu hafta da vizyona oldukça güzel yapımlar çıkıyor. farklı türlere ve farklı zevklere göre yer alan yapımlarda bu hafta vizyona toplamda 8 film geliyor.

22 Nisan haftasında vizyona girecek filmlerden bahsedecek olursak, Avcı: Kış Savaşı, Babaların Babası, Kuzular Kurtlara Karşı, Yola Geldik, Kral İçin Hologram, Küçük Kral, Kor, Şeytan Papuçta, Kabr-i Cin Mühür, Yolculuk ve Saklı filmleri vizyona giriyor. Şimdi ise sözü daha fazla uzatmadan bu dolu dolu geçecek olan vizyon sıralamasına göre lokasyon gösterim sıralamasına ve bize göre en ilgi çekici 3 yapıma bakalım:
 

 Babaların Babası

 

Çocuklar Duymasın dizisiyle çıkış yapıp, Gökten Üç Elma Düştü ile de ününü arttıran Raşit Çelikezer bu sefer bir mafya komedisi tarzıyla karşımıza çıkıyor.
Babaların Babası’nın oyuncu kadrosu ise, Menderes Samancılar, Ali Sürmeli, Ayhan Taş, Burak Satıbol, İsmail Demirci, Burcu Binici gibi usta oyunculardan oluşuyor.

Konusuna değinecek olursak: ‘’İstanbul’da ki diğer mafya babaları tarafından bile saygı gören Babaların Babası (M.Samancılar) olarak adlandırılan Necdet diğer mafya babalarının arkasından uyuşturucu ticareti döndürür. Bunu fark eden Necdet onlara bir ders vermek isterken, suikaste uğrar. Suikast işi Necdet’in husumetlisi olan Tarik’ın (A.Taş) üstüne yıkılır. Sonrasında birçok olaylar gelişir…’’

Kendini seyirciye kanıtlamış olan yönetmen Raşit Çelikezer’in iyi bir iş çıkaracağını düşünüyorum, ancak yaptığı bu iş yine de Türk Sineması’nda sadece çerezlik olarak kalacaktır. Bol bol silahların patladığı film komediyle aksiyonu birleştirmeye çalışmış. Komedi yönünden kahkahaları patlatmayacaktır ancak seyirciyi yine de memnun edecektir. Hafta sonunuz için bir komedi alternatifi olabilir.
 

 Yola Geldik

 

Daha önce Aşkopat adlı  olumsuz eleştirilerin yoğun olduğu bir yapıma imza atan Haydar Işık bu sefer bir mafya komedisiyle yeniden beyaz perdeye geliyor.

Oyuncu kadrosunda ise, İrfan Aslanhan, Teoman Gelmez, Ozan Dağğez, Serkan Şengül, Ferdi Kurtuldu gibi oyuncular var.

Konusuna bakacak olursak: ‘’Kutay (O.Dağğez) ve Yusuf (S.Şengül) bir benzin istasyonunda çalışmakta olan iki arkadaştır. Bir gün istasyonu soyup paraları İstanbul gecelerinde harcarlar. Bunun sonucunda ise işten kovulurlar, bunu yediremeyen ikili istasyondan bir araba çalar. Yolda karşılaştıkları Osman (T.Gelmez) ve Selman (İ.Aslanhan) ile geri dönüşü olmayan yollara ve komik maceralara girerler…’’

Filmin fragmanını izlediğimde ilk olarak bir Kolpaçino havası sezdim. Birkaç fragman yorumu okuduğumda da birçok seyirci bu havayı sezmiş. Zaten Kolpaçino ekibinden olan Serkan Şengül’de bu filmin içinde.

Yola Geldik, Babaların Babası kadar mafya komedisi olmasa da yine de mafya komedisinin esintilerini fazlasıyla hissettiriyor. Yazının başında dediğim gibi ne tesadüftür ki bu hafta iki mafya komedisi görüyoruz salonlarda…

Eğer filmde biraz Kolpaçino havası olsun diyorsanız hafta sonunuz için bu film Babaların Babası’nın yerine bir tercihiniz olabilir. Eğer beklentinizi yüksek tutmazsanız beklentinizi karşılayabilir.
 

 Kral İçin Hologram

 

Koş Lola Koş, Koku, Bulut Atlası gibi yapımlara imza atmış olan usta yönetmen Tom Tykwer, Dave Eggers’in romanını beyaz perdeye taşıyor.

Oyuncu kadrosunda ise Akademi ödüllü usta oyuncu Tom Hanks’a Alexander Black, Sarita  Choudhury, Tom Skerritt gibi oyuncular eşlik ediyor.

Konusuna değinecek olursak: ‘’Alan (T.Hanks) elindeki tüm her şeyi kaybetmiş bir iş adamıdır, yeniden eski günlerine dönüp çıkış yapabilmek için Suudi Arabistan kralına 3 boyutlu hologram teknolojisini satabilmek için Suudi Arabistan’a gider. Alışmış olduğu ortamdan apayrı bir ortama geçen Alan zamanla bulunduğu ortamı benimsemeye başlayacaktır…’’

Tom Hanks ve Tom Tykwer ikilisi beni heyecanlandırıyor. Kendileri Bulut Atlası’nda da birlikte çalışmışlardı ve baya sevilmişti filmleri.

Kült bir Tom Hanks eseri olmayacaktır, ancak onu seven bir kişiyi gayet tatmin edecektir. Dram yönünden de yeterli olacağını düşünüyorum. Ancak filmin uzunluğu beni karamsarlığa düşürüyor. Gerçeğinde 300 sayfayı aşkın bir kitap olan Kral İçin Hologram yaklaşık 100 dakikaya iyi bir şekilde sığabildi mi? Yoksa büyük kesintilere mi gidildi? Bu sorular beni biraz daha düşünmeye yöneltse de yine de bu ikilinin iyi bir iş çıkaracağını düşünüyorum. Hafta sonu için ustalardan bir film ya da dram arıyorsanız ilk tercihiniz olabilir.
 
Bu üç film dışında, Zeki Demirkubuz’un 11.nci filmi olan Kor’da vizyona girecek. Kor, vizyon filmlerine göre çok daha az lokasyon alsa bile diğer festival filmlerine göre vizyonda çok daha şanslı. Eğer Zeki Demirkubuz, Nuri Bilge Ceylan gibi festival yönetmenlerinin filmlerini seviyorsanız ya da denemek istiyorsanız ve sinema salonunda denk gelirseniz, Kor’u da değerlendirmeyi unutmayın.Bu üç film ve Kor dışında, Chris Hemsworth reyizimizin merakla beklenen filmi Avcı: Kış Savaşı'da vizyondaki yerini aldı. En fazla ilgiyi göreceğini düşündüğümüz bu filmi aksiyon ve fantastik öğeleri sevenlerin (ya da sadece Chris'i izlemek isteyenler bile gidecektir) mutlaka gitmesini tavsiye ediyorum. Ayrıca Yolculuk, Kabr-i Cin Mühür ve Saklı filmlerini de sinema salonlarında görebileceğiz.Eğer animasyon düşünüyorsanız Kuzular Kurtlara Karşı ve Küçük Kral filmlerini de göz önünde bulundurun.
 
Babaların Babası 191, Kuzular Kurtlara Karşı 185, Yola Geldik 105, Kral İçin Hologram 85, Küçük Kral 75, Kor 32, Şeytan Papuçta 16 ve Saklı 1 lokasyonda vizyonda olacak.
 
İyi seyirler.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0