Bu Hafta Vizyona Giren En İlgi Çekici 3 Film (24/06/2016)

0
0
0
0
0
Bu hafta beyazperdede Ninja Kaplumbağaları ve 20 yıl aradan sonra devam filmi gelen Kurtuluş Günü'nün etkisini göreceğiz.
Her hafta olduğu gibi bu hafta da vizyona oldukça güzel yapımlar çıkıyor. farklı türlere ve farklı zevklere göre yer alan yapımlarda bu hafta vizyona toplamda 6 film giriyor.

23-24 Haziran haftasında vizyona girecek filmlerden bahsedecek olursak: Ninja Kaplumbağalar: Gölgelerin İçinde (Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows), Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit (Independence Day: Resurgence), Süper Papağan Filmi (El Americano: The Movie), Muna, Kördüğüm (Maggie’s Plan), Bekleyiş (L’attesa).

Sözü daha fazla uzatmadan haftanın en ilgi çekici 3 filmini tanıtmaya başlayalım:
 

Ninja Kaplumbağalar: Gölgelerin İçinde (Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows) 

Earth to Echo filmiyle gündeme gelen Dave Green karşımıza yeni bir Ninja Kaplumbağalar filmiyle geliyor.

Ninja Kaplumbağalar’ın konusu ise şu şekilde: ‘’ Süper kötü Shredder hapishaneden kaçar ve dünyayı ele geçirmek için şeytani bir plan üzerinde çalışan çılgın bilimadamı Baxter Stockman ve iki ahmak fedai Bebop ve Rocksteady ile güçlerini birleştirir. Kaplumbağalar, Shredder ve yeni ekibiyle başa çıkmaya hazırlanırken kendilerini Shredder ile benzer amaçları güden, daha da büyük bir düşmanla -kötülüğüyle nam salmış Krang'le karşı karşıya bulurlar.’’ *

Ninja Kaplumbağalar’ın kadrosunda ise Megan Fox, Laura Linney, Will Arnett, Stephen Amell gibi isimler bulunmakta.

Ninja Kaplumbağalar birçoğumuzun küçük yaşlarından beri bildiği bir çizgi-diziydi. Sonra birçok uyarlaması geldi, gişeleri kastı kavurdu. Karşımızda yine bir Ninja Kaplumbağalar filmi. Açıkçası çok fazla bir beklentiye girmedim, ilk eleştiri notları da orta düzeyde. Ancak seriyi sevenlerin zevk alacağını düşünüyorum. Fazla beklentiye girmeden izlenirse de son derece keyif verecektir.

 

Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit (Independence Day: Resurgence)

Kurtuluş Günü, Godzilla, 2012, Beyaz Saray Düştü gibi filmlerle ününe ün katan Roland Emmerich bu sefer karşımıza harika bir bilim-kurgu örneği olan Kurtuluş Günü’nün ikinci halkasıyla geliyor.

Kurtuluş Günü’nün konusu ise şu şekilde: ''Uzaylıların teknolojilerini kullanmayı başarmış dünya ülkeleri, gezegeni korumak için büyük bir savunma programı başlatırlar. Sadece birkaç cesur erkek ve kadının marifeti dünyamızı yok olmanın eşiğinden kurtaracaktır.’’ *

Ancak bu sefer kadroda Will Smith yok: Liam Hemsworth, Jeff Goldblum, Maika Monroe, William Fichtner gibi isimler bulunuyor.

Kurtuluş Günü son derece sevilen bir filmdi. Bilim-kurgu önerisi istenilince akla ilk gelen örneklerden biriydi. Ancak ikinci film olan Yeni Tehdit böyle olmayacak gibi gözüküyor. Çünkü gelen ilk eleştiri notları ilk filme göre düşük. Ancak yine her vizyondaki film için dediğim gibi, beklentiye girmeden izlerseniz keyfin alasını alırsınız. Fragmanı beni son derece etkilemişti. Fazla beklentiye girmeyin kafi.

 

Süper Papağan Filmi 

Birçok Meksika kökenli animasyon filmine imza atmış olan Ricardo Arnaiz karşımıza yine bir animasyon filmiyle geliyor.

Süper Papağan Filmi’nin konusu ise şu şekilde: ‘’ Cuco, aile sirkindeki işlere yardım etmektense, televizyonda gördüğü süper kahraman papağan El Americano'nun kaçıkça numaralarını taklit etmeyi tercih eden Meksikalı erkek bir papağandır. Ancak sirk yöneticisi olan babasını bir grup kabadayı kuş tehdit edip sirkin denetimini ele geçirince Cuco, Hollywood'a eğlenceli ve bir o kadar da tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Amacı, savaşına, kahramanını da dahil etmektir, ne var ki kendi içindeki gerçek kahramanı keşfedecektir.’’ *

Süper Papağan filmi haftanın en iyi animasyon seçeneği. Son zamanlarda vizyona pek fazla animasyon gelmiyordu, yaz tatilini de gireli çok olmadı, çocuklar da özellikle sinemaya gitmek istiyor. Kardeşinizle, çocuğunuzla gidebileceğiniz bir animasyon filmi. Kardeşiniz veyahut çocuğunuzla da gitmek zorunda değilsiniz, tüm animasyon severlere keyif verecektir.Bu üç filmin dışında Muna, Kördüğüm (Maggie’s Plan), Bekleyiş (L’attesa) filmlerini de beyazperde de görebileceğiz.

Ninja Kaplumbağalar: Gölgelerin İçinde (Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows) 317, Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit (Independence Day: Resurgence) 317, Süper Papağan Filmi (El Americano: The Movie) 122, Muna 18, Kördüğüm (Maggie’s Plan) 15, Bekleyiş (L’attesa) 10 lokasyonda gösterimde olacak.
İyi seyirler.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0