Bu Hafta Vizyona Giren En İlgi Çekici 3 Film (25/03/2016)

0
0
0
0
0
Bu hafta özellikle Batman v Superman'in çıkışıyla sinema salonlarını dolduracak bir haftaya merhaba diyoruz.
Birçok çizgi roman takipçilerinin merakla bekledikleri bir haftaya geldik. Dün vizyona girmesiyle birçok kişinin yıllardır beklentisini sona erdiren Batman v Superman: Adaletin Şafağı ve bununla birlikte çok yanlış bir haftada vizyona giren 5 film daha göreceğiz. Bunlar:  Azazil 2: Büyü, Sol Şerit, Leblebi Tozu, Hayatımın Yolculuğu ve Hatıraların Masumiyeti adlı filmler olarak sıralanıyor.

Şimdi sizlere bu 6 filmin bize ve lokasyon gösterim sıralamasına göre ön plana çıkan 3 filmden bahsedelim.
 

 Batman v. Superman: Adaletin Şafağı (Batman v Superman: Dawn of Justice)

 

2016 yılının en çok beklenen filmlerinden biri olan Batman v. Superman: Adaletin Şafağı uzun bir bekleyişin sonunda dün, 25 Mart 2016 tarihi ile vizyona girdi. 300, Watchmen ve Çelik Adam (Man of Steel)’la bizlere kendisini tanıtan yönetmen Zack Snyder bu filmin altına imzasını atıyor. Marvel cephesinden ‘’C.Nolan özentiliği’’ gibi eleştirilere maruz kalsa da bence çok iyi bir iş yaptığını düşünüyorum. 

Filmin oyuncu kadrsounda ise; Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Gal Gadot, Jesse Elsenberg gibi usta oyuncular var. Açıkcası Ben Affleck’in Batman rolünde oynayacağı duyurulunca çok fazla olumsuz yorum gelmişti. Fakat bence Ben Affleck kendisini Argo’da kanıtladı, bu filmdeki performansı ile tabiki Christian Bale ile kıyaslanan Affleck, birçom çizgi roman hayranları için yeni Batman olarak geçtiğimiz 1 gün içinde kabul edildi bile. 

Filmin konusundan kısaca bahsedersek; Dünya gerçekte ne tür bir kahramana ihitiyaç duyduğuna karar vermek için çabalarken, Tanrı gibi kontrolsüz hareket eden Süper Kahraman'ın eylemlerinden duyulan endişe, Gotham Şehri'nin sahip olduğu, zorlu ve güçlü, ama yasa dışı, gönüllü koruma görevlisini, Metropolis'in modern zamanlardaki en saygı değer kurtarıcısı yapmıştır. Böylece Batman ve Superman'in arasındaki savaşla, yeni bir tehdit yükselir; insanlık şimdiye kadar görülmemiş büyük bir tehlikeyle karşı karşıyadır.

Batman v. Superman: Adaletin Şafağı yaklaşık 2 gün önce bazı eleştirmenler tarafından izlenebilme şansı bulundu. Metacritic’de ortalaması 100 üzerinden 44 iken, Rotten Tomatoes’da ise ortalaması %32. IMDb’de oylamaya açıldığında çoğu film abartılı yüksek puanlarla açılır,burada fanlık etkisi çok olmasına rağmen IMDb’de 30.000 kullanıcı tarafından 8.0’a layık görüldü.

İlk gelen eleştiriler bu yönde. Açıkcası buda beklentilerimizi çok büyük oranda düşünüyor. Nolan’ın Batman serisiyle de karşılaştırıp, yavan bulmuş olabilirler. Ancak seyirci kitlesi hem aksiyon yönünden hem de işleyiş yönünden iyi bulacaklardır. Ben de öyle düşünüyorum. Ama uzun bir bekleyişten sonra iyi bir film görmek isterim.
Her ne olursa olsun bu haftanın Box Office galibinin şimdiden belli olduğunu düşünüyorum. Diğer filmlere göre çok daha baskın, çok daha reklamı yapılmış bir film büyük fark atacaktır.

Ekleme: Sinemadan çıktıktan sonra eğer bir DC çizgi romanları fanı iseniz filme bayılacağınızı altını çizerek belirteyim. Şahsen DC çok okumamış olmama ancak çok araştırıyor olmamla bile filme hayran kaldım. Wonder Woman efsane olmuş. Ayrıca bizim Engin'e göre de tüm kritik sahneler çizgi romandan neredeyse birebir alarak tam gereken şekilde sinemaya aktarılmış. Yani eğer filmi izlemediyseniz beklentiniz pek de düşük olmasın, ya da olsun. Daha fazla hoşunuza gidecektir. (Aydoğan)
 

 Azazil 2: Büyü

 

Yönetmen Mustafa Özen’in çektiği film olan Azazil serisinin ikinci halkası 2 yıl aradan sonra yeniden vizyona giriyor. Filmin kadrosunda ise; Sertan Erkaçan, Tuğçe Kurşunoğlu ve Ayşen Kuru gibi isimler yer alıyor. 

Filmin kısaca konusundan bahsetmek gerekirse: ‘’İş hayatı başarılı olmasına rağmen özel hayatının gidişatı iyi olmayan Sedat’ın karısı Aylin ile olan ilişkileri kızlarının doğumundan beri her geçen gün kötüye gitmektedir. Sedat’ın birgün karşısına çıkan Esma Sedat’ın evliliğini yerle bir eder. Zaman içinde Sedat, Aylin ve kızları bir büyünün etkisinin altına girer.’’

Azazil’in ilk filmi sevilmişti, ikinci filminde senaryo ne kadar yavan olsa da izlenilecektir. İlk film yaklaşık 200.000 izlenme almıştı, ancak benim tahminim 100.000’i geçmeyeceğidir. Bu hafta korku arayanlar için en iyi alternatif olacağı aşikar.
 

 Sol Şerit

 

Yönetmen İnci Balabanoğlu Ahıska ilk defa yönetmenlik koltuğuna oturuyor,Sol Şerit ile. Filmin kadrosunda ise, Ceyda Ateş, Selin Şekerci, Ayten Uncuoğlu, Burak Satıbol, Sermet Yeşil gibi oyuncular var. 

Kısaca konusuna değinirsek: ‘’Üç yakın arkadaş olan, Cem, Barış ve Volkan Cem’in düğünü için Ankara’dan Denizli’ye gideceklerdir. Uçağı kaçırınca karayolunu kullanmak zorunda kalırlar.  Ancak gidiş bu kadar basit olmayacaktır. Yolda birçok olayla karşı karşıya kalacaklar ve maceraya atılacaklardır."

Filmin konusuna bakacak olursak Felekten Bir Gece serisinden küçük esintiler var gibi duruyor. Türkiye’de çok fazla örneği olmayan yol komedisini bir kez daha izleme şansını bulacağız. Oyuncu kadrosu da usta oyunculardan oluşuyor. Bu haftanın iyi komedi alternatifi diyebiliriz.Bu hafta vizyona giren diğer filmler ise şöyle: Leblebi Tozu, Hayatımın Yolculuğu (A Walk in the Woods), Hatıraların Masumiyeti.

Batman v Superman 354, Azazil 2 242, Sol Şerit 100, Leblebi Tozu 63, Hatıraların Masumiyeti 23 ve Hayatımın Yolculuğu ise 14 lokasyonda izlenebilecek.
 
İyi seyirler.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0