Bu Hafta Vizyona Giren En İlgi Çekici 3 Film (27/05/2016)

0
0
0
0
0
​Türkiye’nin ilk interaktif dizisi olan 1 Kezban 1 Mahmut’un sinema filmi artık beyazperdede

Her hafta olduğu gibi bu hafta da vizyona oldukça güzel yapımlar çıkıyor. farklı türlere ve farklı zevklere göre yer alan yapımlarda bu hafta vizyona toplamda 9 film giriyor.

27 Mayıs haftasında vizyona giren filmlerden bahsedecek olursak, Alis Harikalar Diyarında: Aynanın İçinden, Kahraman Koala, Cinni:Uyanış, Para Tuzağı, 1 Kezban 1 Mahmut Adana Yollarında, Rüzgarın Oğlu, Abbas’ın Melekleri, Kronik, Memleket.

Artık daha fazla sözü uzatmadan bu haftanın en ilgi çekici 3 filmini tanıtmaya başlayalım.
 

 Alis Harikalar Diyarında: Aynanın İçindenUsta yönetmen Tim Burton’un yapımcılığında, James Bobin’in yönetmenliğini görüyoruz Alis Harikalar Diyarında.

Filmin konusuna artık hepimiz aşinayız: ‘’Alis Londra’ya dönüş yolunda sihirli bir aynayla karşılaşır. Bunun üzerine Alis yeraltının fantastik dünyasına geri döner. Fantastik dünyada birçok arkadaşı ile görüşür. Sonrasında geçmişe giden Alis hayatının farklı dönemlerindeki düşmanlarıyla karşılaşır. Alis’i bol maceralı olaylar beklemektedir…’’

Filmin kadrosunda ise yok yok: Johnny Depp, Mia Wasikowska, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway, Sacha Baron Cohen, Matt Lucas gibi usta isimler bulunuyor.

Açıkçası çok fazla fantastik film sevmem, ancak bu kadro benim fikrimi ve gönlümü çeldi. Bu filme bir şans vermek istiyorum. Diğer taraftan tür severleri ve çocuklar tarafından oldukça sevilecektir. Haftasonunda çocuklarınızla, kardeşinizle ya da fantastik film izlemek istiyorsanız sinemaya uğrayabilirsiniz.
 

 Cinni: UyanışHer hafta olmazsa olmazımız Cinli filmlere biri daha eklendi. Senaristliğini ve yönetmenliğini sanatçı kimliğiyle yakından tanıdığımız Emre Aydın yapıyor. (Çok şaşırtıcı, Emre Aydın’dan beklemediğim bir hareket oldu.)

Filmin konusu ise şu şekilde: ‘’Dilara kendi halinde monoton hayatını yaşayan bir kadındır. Bu monoton hayatı, bir gece evinin bahçesinde tanımadığı bir adamın cesedinin yanında uyanmasıyla tamamen değişir. O geceden sonra birçok paranormal olaylar başlar. Dilara’nın hayatı artık tamamen değişmiştir.’’

Filmin kadrosunda ise, Eda Köksal, Gökçen Gökçebağ, Merve Deniz, Birgül Kenarcı gibi isimler bulunuyor.
 
Açıkcası birçok kere dillendirdiğim cinli filmlerden sıkıldım. Ancak sanatçı kimliğiyle ön plana çıkan ve birçok seveni olan Emre Aydın’ın böyle bir filme soyunması beni şaşırttı. Emre Aydın’ın ilk yönetmenlik tecrübesi olacak bu filmin çekiciliğini de bu yapıyor. Yine her hafta dediğim gibi inli cinli film istiyorsanız gidebilirsiniz.
 

 Para TuzağıOyunculuğuyla gözlerimizi büyüleyen Jodie Foster yönetmenlik koltuğunda.

Filmin konusu ise şu şekilde: ‘’Bir finans programında sunuculuk yapan Lee Gates (G.Clooney) ve yapımcısı Patty Fenn (J.Roberts) işlerini yapmaktadılar. Beklenmedik bir zamanda tüm yatırımını kaybetmiş olan bir iş adamı tarafından stüdyo basılır. Bu ikili durumu kontrole almak için öfkeyle ve zamanla yarışmaya başlarlar…’’

Filmin kadrosunda ise George Clooney, Julia Roberts, Jack O’Connell, Dominic West, Caitriona Balfe gibi isimler var.
 
Açıkçası Para Tuzağı’nın konusu son derece ilgi çekici. Kadrosunda ise birçok usta oyuncu bulunuyor. İlk eleştiri notları da son derece olumlu. Canlı yayında bir can pazarını nasıl yansıttıkları da önemli. Bu haftanın iyi bir alternatifi.


 
1 Kezban 1 Mahmut Adana Yollarında filmi için özel bir haber girdiğimiz için yeniden tanıtmaya lüzüm görmedik. Ona da buradan ulaşabilirsiniz.
 
Bu hafta vizyona giren diğer filmler ise şöyle: Rüzgarın Oğlu, Abbas’ın Melekleri, Kronik, Memleket.
 
Alis Harikalar Diyarında: Aynanın İçinden 266, Kahraman Koala 164, Cinni:Uyanış 154, Para Tuzağı 129, 1 Kezban 1 Mahmut Adana Yollarında 95, Rüzgarın Oğlu 18, Abbas’ın Melekleri 14, Kronik 10, Memleket 8 lokasyonda gösterime sunulacak.

İyi seyirler.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0