Bu Hafta Vizyona Giren En İlgi Çekici 3 Film (29/04/2016)

1
0
0
0
0
Bu hafta sinemalarda 8 yeni film daha göreceğiz. Ancak bu hafta, haftalardır yerli ağırlığındayken bu hafta yabancı ağırlığında!
Her hafta olduğu gibi bu hafta da vizyona oldukça güzel yapımlar çıkıyor. farklı türlere ve farklı zevklere göre yer alan yapımlarda bu hafta vizyona toplamda 8 film geliyor.

29 Nisan haftasında vizyona girecek filmlerden bahsedecek olursak: Magi, Ratchet ve Clank, Özel Bir Gün, Kurdun Uyanışı, Emicem Hospital, Brooklyn, Bay Doğru ve Yeni Ahit filmleri vizyona giriyor. Şimdi ise sözü daha fazla uzatmadan, bu dolu dolu geçecek olan lokasyon gösterim sıralamasına ve bize göre en ilgi çekici 3 yapıma bakalım:
 

 Magi

 

Dabbe serisi başta olmak üzere daha çok Dinsel korku üzerine çalışmış olan Hasan Karacadağ bu sefer biraz daha uluslararası yapımla karşımıza geliyor.

Filmin oyuncu kadrosunda, Türk yapımlarında kesinlikle alışık olmadığımız, ancak Hollywood’da belirli ün yapmış oyuncular var, Michael Madsen, Stephen Baldwin, Dragan Micanovic. Bu üçlüye Kenan Ece ve Emine Meryem eşlik ediyor.

Konusuna bakacak olursak: ‘’Amerikalı gazeteci Olivia, Türkiye’de yaşayan kız kardeşi Marla’nın acil çağrısıyla İstanbul’a gelmek zorunda kalır. Olivia’nın geldiği gece Marla esrarengiz bir şekilde cinayete kurban gider. Polis eski eşinin cinayete karıştığını kendince kanıtlar. Ancak Olivia buna inanmaz. Bir süre sonra kardeşi Marla’nın İstanbul’un başka bir semtinde hayatta olduğunu görür. Marla’nın Türk arkadaşları Emir ve Suzan’ın yardımlarıyla korku, aksiyon ve gerilim dolu bir maceraya girerler...''

Açıkcası din üzerine yapılmış korku filmlerini pek sevmem, pek de önermem. Ancak Hasan Karacadağ bu korku türünü sevenlerin favori yönetmenlerinden biri. Bir de Hollywood’dan usta oyuncuları görünce. (Açıkcası hiçbiri yabana atılacak bir oyuncu değil,bence.) Fragmanı da diğer filmlere göre daha iyi gibi.Diğer korku filmlerine göre daha iyi bir yere gelecektir. Bu hafta korku arıyorsanız, kesinlikle kaçırmamanız gereken bir yapım.
 

 Özel Bir Gün

 

Romantik- komedi filmlerinin usta yönetmeni olan Garry Marshall yine bir romantik-komedi filmiyle karşımızda. Garry Marshall’ın önceden imzasını attığı yapımlar olan Sevgililer Günü ve Yılbaşı Gecesi gibi özel bir günde kesişen yollar konseptini ele alıyor.

Filmin kadrosuna bakacak olursak; Jennifer Aniston, Timotyh Olyphant, Shay Mitchell, Julia Roberts, Kate Hudson, Caleb Brown, Brandon Spink gibi usta oyuncular var.

Filmin konusuna gelecek olursak: ‘’Anneler Günü yaklaşırken farklı kişiler ve kuşaklar, kendi hayatlarıyla ilgili değişik süreçten geçmektedirler. Farklı şeyler yaşamış çok farklı hayatların Anneler Günü’nde yolları kesişecektir.’

Özel Bir Gün’ün oyuncu kadrosu ve yönetmeni çok iyi. Konusuda pek’ala öyle. Romantik komedi türünde bir şeyler izlemek istiyorsanız bu haftanın en iyi tercihi olacaktır.
 

 Kurdun Uyanışı

 

Tibet’te Yedi Yıl, Ayı, Gülün Adı gibi filmlere imzasını atan Jean- Jacques Annaud sinema salonlarına yeniden geri dönüyor.

Filmin kadrosunda ise; Shaofeng Feng, Shawn Dou, Ankhnyam Ragchaa, Yin Zhusheng gibi oyuncular var.

Filmin konusuna bakacak olursak; ‘’1967 yılında, Pekin’de bir öğrenci olan Chen Zhen çobanlığı öğrenmesi için Moğolistan’a gönderilir. Ancak Chen sorumluluk, vahşi doğa, özgürlük hakkında birçok şey öğrenir. Zhen güneyin modern insanıyla, kuzeyin kırsal yaşamı arasında varoluş amacını sorgulayacaktır…’’

Görsel yönden etkileyici olacağını düşünüyorum. Senaryo da doyurucu. Usta yönetmen Jean- Jacques Annaud için bile izlenebilir. Ayrıyeten 3 Boyutlu olduğu için 3 Boyutlu isteyenler için eşsiz bir örnek olacaktır. Macera da cabası!


 
Bu üç film dışında, Ratchet ve Clank, Emicem Hospital, Brooklyn, Bay Doğru, Yeni Ahit filmlerini sinema salonlarında görebileceğiz.
 
Magi 280, Ratchet ve Clank 145, Özel Bir Gün 115, Kurdun Uyanışı 91, Emicem Hospital 75, Brooklyn 55, Bay Doğru 25 ve Yeni Ahit 17 lokasyonda gösterime girecek.
 
Haftaya Civil War var! İyi seyirler.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0