Bu Hafta Vizyona Girmiş En İlgi Çekici 3 Film (18/03/2016)

0
0
0
0
0
18 Mart ile başlayan yeni sinema haftasında en fazla dikkat çeken 3 filmi ve vizyona giren diğer filmleri ele alıyoruz.
Yeniden haftanın ilgi çekici 3 vizyon filmi ile sizlerle beraberiz. Bende zaten konusu belli olan bu noktada direkt sadede gelmek istiyorum. O sebeple ilk olarak bu hafta vizyona giren 6 filmden bahsedelim. Çoğu animasyonseverin merakla beklediği Kung Fu Panda serisinin 3.halkası olan Kung Fu Panda 3 vizyona giriyor. Bunun yanı sıra, Şeytan Tüyü, Olaylar Olaylar, Kod 999, Seni Şimdiden Özledim ve Mükemmel Bir Gün filmleri izleyiciler ile buluşuyor.

Şimdi sizlere bu 6 filmin bize ve lokasyon gösterim sıralamasına göre ön plana çıkan 3 filmden bahsedelim.
 

 Kung Fu Panda 3

 

Hem çocukların hem de büyüklerin favori animasyon serilerinden biri olan Kung Fu Panda serisi 3’ncü filmiyle sinema salonlarına geri dönüyor. 

Dreamworks’ün beğenilen animasyonunun konusu ise şöyle: ‘’Po kayıp olan babasını bulunca tekrar bir araya gelir. İkisi gizli panda cennetine doğru yol alırlar, ancak doğaüstü güçleri olan kötü Kai tüm Kung Fu ustalarını yenmeye başlar. Po imkansız bir görev başarmak ister. Görevi ise onlarca sakar ve cana yakın pandayı eğitmesidir.

Kung Fu Panda serisi herkes tarafından sevilen bir seri, tabii ki çocuklarında favorilerinden biri. ABD’de vizyona gireli yaklaşık 1.5 ay geçti. IMDb puanı ise diğer ilk iki film gibi yaklaşık 7.5. İlk iki film kadar zevkli olacağını düşünüyorum.
 

 Şeytan Tüyü

 

Başka Dilde Aşk ile tanıdığımız yönetmen Murat Şenöy bu sefer bir komedi filmiyle vizyona giriyor. 

Filmin oyuncu kadrsounda, Mustafa Üstündağ, Güven Kıraç, Şükran Ovalı ve Beytin Engin gibi oyuncular yer almakta. Usta bir kadrosu var. Kadro doğal olarak beklentiyi arttırıyor. 

Şeytan Tüyü’nün konusu ise: ‘’Mahallesinde muhabbet tellallığı yapan Metin (M.Üstündağ) aracılık ettiği kadınları Kürdo’ya bırakıp eski hayatını sonlandırmak ister. Hayali ise platonik aşık olduğu Neşe (Şükran Ovalı) ile evlenmektir. Ancak eskiden çalıştırdığı Aynur adlı kadının ölümüyle işler karışır. Polisin gözünde en önemli şüpheli Metin’dir, ve Metin’in adını temize çıkarması gerekmektedir.

Basit bir dedektif macerasıyla komediyi izleme şansı bulacağız gibi gözüküyor. Senaryo idare eder, bakalım oyunculuklar senaryoyu kurtarabilecek mi? Bence vasat bir komedi izleyeceğiz.
 

 Olaylar Olaylar

 

Yönetmen Osman Taşçı’nın ilk filmi olan Olaylar Olaylar da vizyona giriyor. 

Filmin oyuncu kadrosunda Sadi Celil Cengiz (aynı zamanda senaristi), Enes Atış, Fırat Tanış, Zeynep Kankonde gibi oyuncular yer alıyor. Filmin konusu ise: ‘’İstanbul’dan Çarşamba’ya gitmek zorunda kalan bir gencin Karadeniz’deki bir yerel televizyon kanalındaki ‘’komik’’ macerası. 

Orta karar bir oyuncu kadrosu, vasat bir senaryo. Umarım Karadeniz ağzı üzerinden bir film çekmezler. Keyifle izlenir gibi duruyor, ancak pek güldüreceğinden emin değilim.Bu hafta vizyona giren diğer filmler ise şöyle: Kod 999, Seni Şimdiden Özledim ve Mükemmel Bir Gün.

Kung Fu Panda 3 273, Şeytan Tüyü 182, Olaylar Olaylar 130, Kod 999 62, Seni Şimdiden Özledim 22, Mükemmel Bir Gün’ünde 17 lokasyonda vizyona gireceğini belirtelim.

İyi seyirler.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0