Cate Blanchett, Karl Urban ve Jeff Goldblum Thor: Ragnarok Kadrosuna Katıldı!

0
0
0
0
0
 Infinity Wars'a giden yolda Marvel'ın en önemli filmlerinden biri olan Thor: Ragnarok'un kadrosu giderek daha da efsane hale geliyor.
Marvel Sinematik Evreni'nin en önemli olaylarından biri olan Civil War'u geride bıraktık ve artık yavaş yavaş Infinity Wars'a doğru gidişatımız hızlandı. Artık işin kozmik boyutu bir adım daha öne çıkmaya başlayacak.

İşte bu bağlamda kilit konumda olan filmlerden biri de Thor: Ragnarok. 'Neden kilit?' diye soracak olursanız; İskandinav mitolojisinde geçen Ragnarok olayında Thor da dahil olmak üzere bütün İskandinav tanrıları ölüyor. Filmin adı da Ragnarok olunca insan ister istemez bir huzursuz oluyor.Daha önceden Avengers: Age of Ultron'nun sonunda ortadan kaybolan Hulk'un filmde olacağı açıklanmıştı. Böyle bir olayın ardından ise Marvel'ın Thor'u kullanarak bir 'Planet Hulk' olayına adım atabileceği konuşulmuştu. Aslında şimdi kadro daha da netleşince Marvel'ın Hulk'u nasıl kullanacağı sorusu da kafamızda biraz cevap bulmuş durumda.

Her biri birbirinden usta üç oyuncu; Cate Blanchett, Karl Urban ve Jeff Goldblum, Thor: Ragnarok filminin kadrosuna katıldı. Bir de Tessa Thompson var (diğerleri kadar kariyerli olmadığı için bir tutmak istemedim). Şimdi gelin bu isimlerin canlandıracakları karakterlere göz atalım. Oscar ödüllü Cate Blanchett, filmin baş kötüsü pozisyonunda olacak olan Hela'yı canlandıracak. 
Peki bu Hela kim? Şöyle söyleyelim, bu ismi duyunca biraz tırsmamız lazım zira kendisi Thor'un da içinde bulunduğu Marvel'ın İskandinav mitolojisi yorumlamasında Cehennem'in başındaki isim, ayrıca Ölüm Tanrıçası. Yani baya uzak durulması gereken bir kişi. Şimdiden 'Thor bunun karşısında nasıl duracak ya?' diye tedirgin düşünceler almış durumda beni... (Bu arada üstteki ikinci görsel, Hela'nın bulunduğu filmin resmi konsept çalışmalarından biri)Şimdi gelelim Karl Urban'ın canlandıracağı karaktere; Skurge. Aynı zamanda Executioner olarak da bilinen Skurge, aslında sonradan taraf değiştirmiş bir Asgardlı. Elinde sihirli, kocaman bir baltayla gezen ve kötü tarafa geçtikten sonra kurbanlarına pek de acımayan Skurge, buna rağmen Ragnarok olayında bir kez daha kahramanların yanında boy göstererek kendini feda ediyor. Karakteri Karl Urban gibi bir ismin canlandırması ise, benzer durumun filmde de yaşanabileceğini göstermekte bence (Karl Urban'ı biraz daha düşük seviye kötü adam olarak harcamazlar bence).Sırada Jeff Goldblum var. Özellikle Jurassic Park ve Independence Day ile tanıdığımız usta oyuncu, filmin en kilit rollerinden biri ile karşımıza çıkacak; Grandmaster! Evreni oluşturan Big Bang'den sonra gelişen üstün ırkların geriye kalan son üyelerinden birisi olan Grandmaster, galaksileri dolaşarak buradan topladığı esirler ile kendi turnuvalarını düzenler ve esirlerini bu turnuvalarda ölümüne mücadeleye zorlar. 

Bir süre önce Thor: Ragnarok'un senaryosundan çok küçük ama önemli bir kısım ortalıkta dolaşmıştı. O kısım şöyleydi; Asgard'dan uzaklaşan ve esir düşen Thor, kendini bir gladyatör arenasında bulur. Tek tek bütün rakiplerini yenen Thor, son olarak arenanın şampiyonu ile karşılaşacaktır. Anons yapılır, kapılar açılır ve şampiyon arenaya adımını atar. Thor büyük bir şaşkınlığa uğrayacaktır çünkü karşısında arenanın şampiyonu olarak duran isim Hulk'tur!İşte tam burada devreye Grandmaster giriyor. Hulk'u bulup tutsak eden ve o arenada dövüştüren kişi Grandmaster olacak. Ayrıca hem bir önceki Thor filminde, hem de Guardians of the Galaxy'de gördüğümüz Collector karakteri de Grandmaster'ın ırkından diyebiliriz. Yani Infinity Wars'a giden yolda Grandmaster'ın da önemli bir rolü olabilir.

Son olarak bahsedeceğimiz isim Tessa Thompson. Valkyrie karakterini canlandıracak olan Thompson, Marvel'ın filme dair en ilginç hamlelerinden biri zira normalde Valkyrie bembeyaz, sarı saçlı bir arkadaş (neyse değişiklik çok da kötü değildir). Yine bir Asgardlı olan Valkyrie, tıpkı Lady Sif gibi oldukça güçlü bir savaşçı. Ancak filmdeki rolü tam olarak ne olacak onu henüz kestiremedim (fikri olan varsa yazsın).Evet şu an için Thor: Ragnarok'a yönelik gelişmeler bu şekilde. Son olarak Odin ve Loki'nin de filmde yerini alacağını belirtelim. Oyuncular ve karakter bolluğuna baktığımız zaman Thor:Ragnarok ''kozmik Civil War'' gibi geliyor dersek yanlış olmaz. En azıdan benim filmden olan beklentim inanılmaz derecede artmış durumda. Thor: Ragnarok 3 Kasım 2017'de vizyonda olacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0