Deadpool Filmine Çin'den Yasak!

0
0
0
0
0
Süper kahraman filmleri arasından muhtemelen en çılgını ve en absürdü olacak Deadpool'a Çin'den yasak geldi.
Vizyona girmesine birkaç hafta kala artık inanılmaz şekilde merak etmeye başladığımız Deadpool filmine dünyanın en büyük sinema pazarlarından biri olan Çin'den yasak geldi. Çekimlerine başlandığı günden beri filmin nasıl bir kategoride olacağı konusu tartışılmaktaydı.

Şöyle ki; başta Avengers olmak üzere Marvel Sinematik Evreni'ndeki bütün filmler ''PG-13'' şeklinde çıkmakta. Yani 13 yaşının altındakiler, ebeveynlerinin sorumluluğu çerçevesinde bu filmleri izleyebilmekteler. Tabii bu durum, filmlerin tadını az da olsa bozmakta. Hele ki söz konusu vurdunun kırdının zirve yapması gereken süper kahraman filmleri olunca. İşte bu konuda gereken beklentinin tam olarak karşılanması ve karaktere en yakışan şeklin ekrana aktarılması için Deadpool, ''R'' reyting kategorisinde sınıflandırılmıştı. Yani yaşı 17'nin altındakiler sadece ebeveyn eşliğinde filmi izleyebilecekler.Durum böyle olunca film pek çok hayran tarafından az biraz tepki çekti. Sebebi ise ''çocukları niye izleyemiyor?!'' mantığı. İşte Çin de, bu görüşü bir adım öteye götürerek filmi yasaklama kararı almış durumda. Gerekçe olarak ise filmin içerdiği aşırı şiddet, cinsellik ve argo gösterilmiş.

Bu durumun Deadpool'un gişe rakamlarında nasıl bir etki bırakacağı henüz bilinmiyor fakat, şahsi görüşümü belirtmem gerekirse; bence bu tarz filmlerin alayı ''R'' olmalı. Çünkü aksi durumda süper kahraman filmleri ciddiyetten ya da realiteden ziyade az da olsa pembe dizi tadı bırakıyor. Bakın Watchmen'e, babalar gibi ''R'' reyting kategorisi ile geldi ve bence bu zamana kadar yapılmış en iyi çizgi roman uyarlaması 3-4 filmden biri oldu.Neyse, Deadpool dün bir gala gerçekleştirdi ve filmi izleyenlerin yorumlarına göre, çizgi roman severlerin tam da görmeyi bekledikleri bir film olmuş. Biz de büyük bir merak ile Deadpool'u bekliyoruz. Bu arada IMDB'de henüz Türkiye çıkış tarihine ilişkin bi bilgi yok. O sebeple ufaktan ''bizde de mi yasaklanacak lan?'' diye tırsmadan edemiyorum ama bakalım. Filmin tahmini vizyon tarihi 12 Şubat.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0