Deadpool Gişe Rekorunu Tokatladı!

3
1
1
0
0
''Bildiğiniz süper kahraman hikayeleri''nden olmayan Deadpool, rekorları bir güzel ezdi geçti.
Uzun zamandır vizyona girmesini beklediğimiz ve 12 Şubat tarihinde sonunda hasretimizi gidererek beyaz perdeye adımı atan Deadpool, çizgi roman uyarlaması sinema filmlerine yeni bir boyut getirmekle kalmadı, kendi alanında pek çok rekoru da bir güzel kırdı.

''R-rated'' olarak sınıflandırılan yani şiddetin ve cinselliğin ağırlıklı olduğu bir film kategorisinde olan Deadpool, ülkemizde de 15 yaş sınırı ile vizyona girmişti. Tabi bu durum Deadpool'un gişedeki başarısını etkilemedi. 

Amerika'da ilk hafta sonunda 135 milyon dolar gibi çılgın bir hasılat elde eden Deadpool, daha önceden 91.7 milyon dolar ile rekoru elinde bulunduran The Matrix Reloaded'ı geride bırakmayı başardı. Ayrıca Deadpool ülkemizde de 3 günde 4.5 milyon TL'lik gişe hasılatını gördü. Fox'un şu zamana kadar yaptığı, tartışmasız en iyi ve en başarılı film olan Deadpool, Marvel Sinematik Evreni'ne ait filmlere baktığımızda da çoğunu geride bırakan bir başarı sergilemekte. Üstelik bunu başaran filmin ''R-rated'' olduğunu da bir kez daha hatırlatalım.Yakaladığı başarı ile muhtemelen zevkten dört köşe olmuş Fox'un Deadpool için ayırdığı bütçenin de sadece 58 milyon dolar olduğunu hatırlatalım (sadece lafı sizi yanıltmasın, zira örneğin Avengers: Age of  Ultron'un bütçesi 280 milyon dolardı). Bu arada filme hala gitmediyseniz filmi nasıl bulduğumuzu ele aldığımız ''Deadpool Film İncelemesi'' haberimize şuradan ulaşabilirsiniz.
3
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
1
0
0