Efsane Rolleri Geri Çeviren Hollywood'un 10 Ünlü İsmi

0
0
0
0
0
Hollywood'un yıldızları bu günlere rol aldıkları efsane filmlerle geldi. Peki ya rol almayı kabul etmedikleri, geri çevirdikleri filmler nelerdi?
Dünya sinemasının kalbi ne olursa olsun herzaman Hollywood'da attı ve atmaya da devam ediyor. Çoğumuzun Hollywood starlarının ismini çocukluğumuzdan beri ezbere biliyor, filmlerini de rahatlıkla tek tek sıralayabiliyor. Aslında bu durum da onların ne denli başarılı olduklarını göstermekte. 

Her Hollywood yıldızı ile özdeşleşen, efsaneleşen bir film karakteri oluyor. Zaten onları unutulmaz yapan olay da tam olarak bu. Ancak, bu yıldızlar film karakterlerini seçerken her zaman doğru kararı veremiyor.Efsane bir oyuncuyu saçma sapan bir filmde, saçma sapan bir karakterde görmemizin sebebi de tam olarak bu. Birde işin ''rolü kabul etmeme'' kısmı var. Pek çok oyuncu filmden bir başarı beklemediği ya da daha öncelikli çalışmaları olduğu için bazı rolleri geri çevirmekte.Peki bu roller içinde hiç pişman oldukları oluyor mu? Bunu tam olarak bilemeyiz ancak, geri çevirdikleri roller sinema tarihine kazınmış birkaç oyuncu biliyoruz. İşte o isimler ve geri çevirdikleri efsane roller:
 

 Jack Nicholson


Jack Nicholson zaten tartışılmaz derecede başarılı bir kariyere sahip ve sinemanın efsaneleri arasına şimdiden girmiş durumda. Ancak, Nicholson’ın 1972’de geri çevirdiği bir rol, onun oyunculuk kariyerine altın bir sayfa daha ekleyebilirdi. Nicholson’ın geri çevirdiği rolü daha sonradan kabul edecek ve sinemanın en şahane performanslarından birini sergileyecek oyuncu Al Pacino olacaktı. O rol, efsane The Godfather serisindeki Michael Corleone rolüydü.

 

 John Travolta


Travolta özellikle 90’lı yıllarda sinema sektörünün aranan yüzüydü ve pek çok başarılı filme imza attı. Ancak onun geri çevirdiği rol, tam anlamıyla sinema tarihine damgasını vurmuş bir roldü. Travolta’nın geri çevirdiği rolü kabul eden Tom Hanks, oyunculuğu ile Oscar kazanmayı da başarmıştı. Evet, o rol Forrest Gump’dı.

 

 Jim Carey


Hollywood’un gelmiş geçmiş en komik isimlerinden olan Jim Carey, belki de kendisine teklif edilen rolü kabul etseydi, onu çoğumuz hüzünlü, duygusal bir karakter olarak akıllarımıza kazıyabilirdik. Carey’e teklif edilen rol, o dönem altın çağını yaşamaya başlayan yönetmen Tim Burton’ın efsane filmlerinden Edward Scissorhands (bizde bilinen adıyla Makas Eller) idi.

 

 Matthew Broderick


Bu ismi belki çoğunuz bilmiyordur, hatta siması da tanıdık gelmemiş olabilir. Bu durum muhtemelen kendisinin daha çok seslendirme olayıyla adını duyurmuş oluşudur. Ancak Broderick’in geri çevirdiği rol, sanıyoruz hayatı boyunca unutamayacağı bir hata olabilir. Zira Broderick, Breaking Bad efsanesinde başrol olmayı, yani Walter White rolünü geri çevirmişti.

 

 Hugh Jackman


Biz onu hep Wolverine olarak bildik, Wolverine olarak sevdik. Fakat Jackman, kendisine teklif edilen bir rolü geri çevirmeseydi, onu çoğu kişi James Bond olarak bilecekti. Evet, Jackman serinin ‘’Casino Royale’’ filminde başrol teklifi almış, ancak geri çevirmişti. Ardından da rol, şu anki Bond’umuz olan Daniel Craig’e gitti. Ancak serinin son filmi olan Spectre’den sonra büyük ihtimalle Craig’i tekrar göremeyeceğiz. Yeni Bond için düşünülen isimlerden biri de yine Hugh Jackman. Bakalım böyle bir teklif gelirse Jackman’ın cevabı ne olacak?

 

 Harrison Ford


Harrison Ford zaten sinema dünyasına adını altın harflerle yazdırmayı başardı (Indiana Jones, Han Solo vs). Ancak bu efsane kariyere bir efsane film daha eklemeyi resmen elinin tersiyle itmiş (filmi kariyeri için yeterli bulmamış). Ford’un itibar etmediği bu rol, Schindler’s List’in başrolü Oskar Schindler rolüydü.

 

 Will Smith


Muhtemelen listenin en süpriz isimlerinden. Çünkü Smith’in geri çevirdiği rol yenilir yutulur cinsten değil. Tabii Smith’in dediğine göre, başrol teklif edilen filmi izledikten sonra ‘’iyiki kabul etmemişim’’ demiş. Çünkü o performansa asla ulaşamaz ve rolü berbat edermiş. Smith’in burada oyunculuğu ile övdüğü isim Keanu Reeves, söz konusu film ise The Matrix

 

 Leonardo Dicaprio


Dicaprio şüphesiz son dönemlerin en yetenekli isimlerinden ve kesinlikle bir Oscar’ı hakediyor! Ancak, o da kariyerinde bazı hatalı seçimler yapanlar listesinde. Dicaprio’nun teklif edilen filmde oynayamamasının sebebi ise hayranlarından çekinmesi. Zira ona teklif edilen rol, Christian Bale’in muazzam performans sergileyerek canlandırdığı, American Psycho filmindeki Patrick Bateman karakteri. Dicaprio ilk başlarda rol için en kuvvetli adaymış. Sonrasında ise, o dönem Titanic ile dünya çapında bir üne ve başarıya ulaşan Dicaprio, bu denli şiddet tutkunu, psikopat bir karakteri canlandırmak istememiş. Tabi bu seçim Dicaprio’nun kariyerini -bence- pek etkilememiştir ancak kafalarda tek bir soru var; acaba o rolü kabul etse Oscar alabilir miydi?

 

 Emily Blunt


Emily Blunt da listemizde verdiği karardan ötürü pişman olan isimlerden biridir diye düşünüyoruz. Çünkü kendisine teklif edilen rolü geri çevirmesindeki sebep gişede inanılmaz bir hayal kırıklığı yaratan ‘’Gulliver’s Travels (Gulliver’in Gezileri) filminde oynayacak oluşuymuş. Blunt eğer o rolü kabul etseydi, kendisini 2020 yılına kadar düzenli olarak beyaz perdede görecektik. Zira Blunt’ın geri çevirdiği rol, Avengers’ın Black Widow’uydu. Ancak Blunt için iş işten geçmiş değil. Çünkü Ms. Marvel filmine başrol arayan Marvel cephesinin ilk tercihlerinden biri yine kendisi.

 

 Tom Cruise


Listemizdeki son isim olan Tom Cruise, sanıyoruz en fazla ‘’acaba kabul etseydi nasıl olurdu?’’ sorusunu sorduğumuz isim. Tabii Cruise’un oyunculuk yeteneğine falan bir lafımız yok ancak, Robert Downey JR’ın verdiği o vurdumduymaz tavırlar, o deli bakışlar vs. sanki Cruise’e gitmezdi gibi. Evet, kendisinin geri çevirdiği rol şu an Marvel evreninde halay başı pozisyonunda olan Iron Man rolüydü.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0