Fantastik Dörtlü'den İlk Uzun Fragman Geldi!

0
0
0
0
0
Marvel'ın efsane çizgi roman serisinden uyarlama Fantastik Dörtlü'nün yeni filminden ilk uzun fragman geldi.
Fantastik Dörtlü, yeniden çekileceği duyurulduğu günden beri çizgi roman severler tarafından üvey evlat muamelesi görmekte. Bu durumu oluşturan ise birkaç önemli faktör. 

İlk olarak Fantastik Dörtlü, eski versiyonu ile oldukça ilgi görmüş, o döneme kadar yapılmış süper kahraman filmleri içinde en iyilerden biri olarak kabul edilmişti. Ayrıca karakterlerin ve hikayenin orjinal çizgi roman hikayesine dayanması filme ayrı bir güzellik katmıştı. Filmin oyuncu tercihleri de son derece yerindeydi. Şimdilerin Kaptan Amerikası Chris Evans, Johnny Storm'u beyaz perdeye o fırlama oyunculuğu ile müthiş aktarmış, Ioan Gruffudd ise sanki Mr. Fantastic için yaratılmıştı.

Ancak yeni versiyonunda özellikle Johnny Storm'un siyahi bir karakter tarafından oynanacak olması (burada herhangi bir ırkçılık kesinlikle söz konusu değil), ayrıca Mr. Fantastic gibi oturaklı, son derece zeki bir profesörün tabiri caizse bir çocuk tarafından canlandırılması pek olmamış gibi durmakta.

Tabi bunlar yine küçük çaplı şeyler. Bakarsınız bizim beğenmediğimiz oyuncular, öncekilerden de canavar bir performans gösterirler, hepimizin de takdiri kazanırlar.Filmin bir diğer -ve muhtemelen asıl- ilgi görmeme sebebi ise şüphesiz Marvel Sinematik Evreni. Süper kahramanları ortak bir sinema evreninde bir araya getiren Marvel, gelecek projeleriyle çizgi roman severleri kendine kitlemiş durumda. Fantastik Dörtlü'nün ise tüm hakları 20th Century Fox'a satıldığından, F4'ü Marvel Sinematik Evreninde görme gibi bir imkanımız maalesef bulunmuyor (tıpkı X-Men serisi gibi). Tabi Fox çıkıpta Sony'nin Örümcek Adam için yaptığı olayı yaparsa, o zaman iş değişir. Ancak yeni bir hikaye ile yeni bir başlangıç yapan Fantastik Dörtlü'nün bu tarz bir el değişimi yaşaması imkansız.

Neyse şimdi dönelim haberimize. 7 Ağustos'ta vizyona girecek olan yeni Fantastik Dörtlü'den ilk uzun fragman gelmiş durumda. Yaklaşık 3 dakikalık fragman bize tüm ana karakterlerin güçlerini ilk kez detaylı bir şekilde görme olanağı sağlamakta. Ayrıca The Thing de fragmanda uzun uzun karşımıza çıkmakta. En dikkat çeken ve merak edilen şey ise çok kısa bir süre görülüyor olsa da Dr.Doom.Fragmandan sonra en öne çıkan şey Fantastik Dörtlü'nün hikayesi. Fox zaten daha önceden orjinal hikayeye gidişat olarak paralel, ancak oldukça farklı yeni bir Fantastik Dörtlü hikayesi üzeride çalıştıklarını açıklamıştı. Fragman da bunu doğrular nitelikte. Nitekim Fantastik Dörtlü ekibinin Sue ve Johnny'nin babası ile çalışması, karakterlerimize süper güçlerini kazandıran kazanın bir nevi boyutlar arası yolculuk oluşu gibi durumlar tamamen yeniden yazılmış şeyler. Ancak hikayenin gidişatı bozulmuş durumda değil. Dörtlümüzün bir araya gelip uğraşacağı kötü adam, yine Dr.Doom olacak (bu sefer öncekinden daha da güçlü olacak gibi).

Özetleyecek olursak Fantastik Dörtlü'nün fragmanı, tüm karakterlerin yeni birer origin hikayesiyle karşımıza çıkacağını ve o bildiğimiz Fantastik Dörtlü'den çok daha farklı olacağını işaret etmekte. Filmi yerin dibine sokar bir yazı oldu gibi ancak olumlu olarak da şunu söyleyebilirim; yeni film eski versiyonuna göre daha realist ve daha karanlık bir yapıya sahip olacak gibi. Süper kahraman filmlerinde genelde fazla gerçekçilik sevilmiyor ancak filmin hitap ettiği kitlenin yaşı büyüdükçe bu faktör de ön plana çıkıyor, önem kazanıyor. Bu bakımdan yeni filmi birebir çizgi romana bağlı olmayan, yeni bir hikaye olarak ele alırsak işte o zaman Fantastik Dörtlü'nün yeni filmi son derece umutla beklediğimiz bir film haline gelebilir.

 

Bu arada 2017'de ikinci filmi çıkacak olan Fantastik Dörtlü'de ilk film serisinde olduğu gibi bir Silver Surfer ve çok daha iyi, adam akıllı bir Galactus görmek de isteriz. Madem baştan yapıyorsunuz güzel birşeyler yapın. Çünkü 20th Century Fox, Fantastik Dörtlü ile beraber çizgi roman serisine dahil pek çok karakterin de haklarını elinde bulundurmakta. Yani isterseler yeni, güzel bir evren yaratarak (tıpkı X-Men'de yaptıkları gibi) canavar gibi birde Fantastik Dörtlü serisi yapabilirler.
 
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0