Game of Thrones'un Maliyeti Ne Kadar?

1
0
0
0
0
Günümüzün en popüler dizisi olan Game of Thrones, aldığı ödüller ve milyonlarca izlenmesi ile büyük gelir kazanırken, her bölüm için de ciddi bir harcama yapıyor.
Merakla beklenen ve günümüzün en popüler serisi olduğu herkes tarafından kabul edilen Game of Thrones'un 6. sezonu 24 Nisan 2016'da televizyon ekranlarında olacak. Kafalarda oluşmuş soru işaretlerinin çoğunu cevaplayacak olan dizinin 6. sezonu öncesi milyonlarca kişi tarafından takip edilen ve sağlam gelire sahip olan HBO'nun GoT için ne kadar harcama yaptığı ortaya çıktı.

Entertainment Weekly'nin yaptığı araştırmaya göre, dizinin sadece bir bölümü bile çok büyük harcamalara tekabul ediyor. Ortalama 1 saatlik süreye sahip olan Taht Oyunları'nın sadece bir bölümünün tüm çekim ve oyuncu maliyetleri dahilinde toplamda 10 Milyon Dolar masraf anlamına geliyor. Bunu Türk Lirası'na çevirdiğimizde ise ortalama 28 Milyon TL gibi çok ciddi bir miktar ortaya çıkmakta.Bunu her sezonu 10 bölüm olan diziye toplam maliyet olarak hesaplarsak HBO'ya Game of Thrones'un bir sezonu için kasasından 100 Milyon Dolar çıkarması gerekiyor. Yine Türk Lirası olarak düşünecek olursak bu da 280 Milyon TL gibi oldukça büyük bir harcama yapıyor. Çekimler için şimdiye kadar Amerika Birleşik Devletleri, Kuzey İrlanda, Malta, Hırvatistan, İzlanda, Fas ve İskoçya gibi ülkeleri seçen HBO, genel madana bu kadar büyük harcama yapmasına rağmen büyük gelirleri ile para harcamaktan çekinmediği belli.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0