• Anasayfa
  • Sinema
  • Gerilimi İliklerinize Kadar Yaşatacak Japon Yapımı Godzilla Filminden İlk Fragman Yayınlandı!

Gerilimi İliklerinize Kadar Yaşatacak Japon Yapımı Godzilla Filminden İlk Fragman Yayınlandı!

0
0
0
0
0
Gerilimi İliklerinize Kadar Yaşatacak Japon Yapımı Godzilla Filminden İlk Fragman Yayınlandı!
İlk kez 1954 yılında Japonya’da çekilen bilim kurgu efsanesi Godzilla, anavatanında tekrar çekiliyor.
Godzilla filmi ilk olarak 1954 yılında Japonya’da çekilmişti. O dönemdeki teknoloji sebebiyle siyah beyaz olarak çekilen film, yine de o zaman kadar çekilmiş en teknolojik film olma unvanını taşıyordu. Gösterime girmesinin ardından yoğun bir ilgiyle karşılaşan ve günümüze kadar ‘Japon Canavarı’ olarak adlandırılan bu karakterle ilgili daha sonra 30 film daha çekildi. 31. film ise bu sefer Godzilla’nın anavatanı olan Japonya’da çekiliyor, tabii bu sefer teknoloji çok daha üst seviyede olacak.

Aslında filmin teknolojisiyle ilgili net bir şey söyleyemiyorum, çünkü 32 saniyelik fragmanda Godzilla’nın şehre inişinin daha gerçekçi yansıtılması amacıyla el kamerasıyla çekilmiş görüntüleri yer alıyor. (son yıllarda bu teknik oldukça fazla kullanılmaya başlandı, özellikle korku türündeki filmlerde) Yine de üst düzey teknolojinin kullanılmasıyla ilgili en ufak bir şüphem yok. 

Fragman kısa fakat o gerilimi size yaşatıyor. 29 Temmuz 2016’da gösterime girecek olan filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0