Godzilla ve King Kong Aynı Filmde Karşı Karşıya Geliyor!

2
1
0
0
0
Beyaz perdenin iki efsane yaratığı karşı karşıya geliyor.
Son dönemlerde sinemada özellikle Marvel'ın başı çektiği ''ortak evren'' olayı, ciddi şekilde başarı göstermekte. Farklı filmlerin aynı evren içinde birbirleri ile bağlantılı konular işliyor oluşu ve bu filmlerin karakterlerini yan yana beyaz perdede görmek, hem daha heyecan verici, hem de daha ilgi çekici olmakta.

Ancak, Marvel'ın başı çektiği ve dolayısıyla süper kahraman ''cross-over''larına alıştığımız olayda bu sefer baş kahramanlar, sinema dünyasının en ihtişamlı iki canavarı; Godzilla ve King Kong.

2014 yılında, günümüz sinema imkanları ile yeniden çekilen ve gişede müthiş bir başarı yakalayan Godzilla'nın devam filminin geleceği, yönetmen Gareth Edwards tarafından zaten daha önceden açıklanmıştı. Ancak ortada ne bir tarih, ne de hazır bir senaryo vardı. Beyaz perdenin en sağlam yaratıklarından biri olan Godzilla'nın ikinci filmde bir süredir yine kendi gibi efsane olan bir diğer yaratıkla karşılaşacağı söylenmekteydi; King Kong. Biri Warner Bros. diğeri ise Legendary Pictures'a ait olan iki film, yaratıklarını yeni bir filmde bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Henüz yeni filmin konusunun nasıl olacağı, Godzilla ve King Kong'un birbirlerine karşı mı yoksa aynı takımda mı olacağı gibi konular belli değil. Ancak şahsi fikrimi söylemem gerekirse, gerilim artsın diye önce bir birbirleriyle kapışırlar, sonradan filmin sonuna doğru aynı takımda olup, yeni bir yaratığa karşı mücadele ederler gibime geliyor. Şimdiden merakla beklediğimiz efsane potansiyeli oldukça yüksek filmin açıklanan vizyon tarihi 2020 (bu arada iki yaratığın 1962 yılında Ishirō Honda'nın filminde karşı karşıya geldiğini de belirtelim).
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0