Guardians of the Galaxy Vol.2, 8K Kamera ile Çekilen İlk Film Olacak!

0
0
0
0
0
Guardians of the Galaxy Vol.2, sinema tarihinde bir ilke imza atmaya hazırlanıyor.
Marvel Sinematik Evreni'nin süpriz bir şekilde en etkili filmlerinden biri olmayı başaran ve gişede ciddi bir başarı elde eden Guardians of the Galaxy, ikinci filmi ile 2017 yılının Mayıs ayında vizyona girecek.

Filmin Mayıs ayında vizyona girecek olması ise Marvel cephesi adına oldukça önemli zira Marvel, ''ağır topları'' olan filmleri Mayıs ayında vizyona sokmakta (Avengers, Avengers: Age of Ultron, Captain America: The Winter Soldier ve son olarak Captain America: Civil War Marvel'ın Mayıs ayı filmleri olarak karşımıza çıkmakta).İşte bu sebeple ilk filmde muazzam bir işe imza atmayı başaran yönetmen James Gunn, ikinci filmi daha da iyi yapmak için kolları sıvamış durumda. ''Guardians of the Galaxy Vol. 2'', daha şimdiden tüm filmlerden farklı bir özelliğe sahip olarak bu bağlamda da bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Resmi Twitter hesabından dün bir duyuru yapan yönetmen James Gunn, Guardians of the Galaxy Vol.2'nin 8K kamera kullanılarak çekilecek ilk film olacağını duyurdu.
 

RED markasının Weapon 8K kamerasını kullanacaklarını açıklayan Gunn, kameranın özelliklerini de takipçileri ile paylaştı. Weapon 8K, 8K seçeneğinde 75, 6K'lıkta 100 ve 4K'lık versiyonda 150 fps çekim katilesi sunmakta. Ayrıca kameranın sahip olduğu geniş ve dinamik açı çekim özelliği, izleyene inanılmaz bir doğal renk geçişi de sunmakta.Tabii Gunn, daha sonrasında bu kameranın tercihinde amacın daha yüksek görüntü kalitesi olduğunu da yine Twitter hesabından paylaştı. Yani GotG Vol.2, 8K'lık çözünürlük sunacak ancak filmin sahip olacağı fps oranı muhtemelen standart olacak. Zira bahsedilen fps değerleri öyle kolay kolay desteklenen değerler değil. Bu arada kameranıın fiyatının çeşitli lensler ve sensörler ile ortalama 80,000 dolar olduğunu da belirtelim.
 

Guardians of the Galaxy şahsi olarak en beğendiğim Marvel filmlerinden biriydi. İkinci filmin de Mayıs'a alınmış olması beni son derece heyecanlandırmış durumda (özellikle son olarak Star Lord'un babası rolüned Kurt Russell'ın olma ihtimalini duyduktan sonra). Çıkış yılı ve zamanı bağlamında Marvel Sinematik Evreni için kilit bir film olacağını düşündüğüm Guardians of the Galaxy Vol.2, bir de bu 8K olayı ile iyice merak ettiğim bir film haline gelmiş durumda. Filmin vizyon tarihi 5 Mayıs 2017 (ancak Türkiye vizyon tarihi 28 Nisan nihohooo).
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0