Hafta Sonunuzu Şenlendirecek Farklı Türden 3 Film Önerisi #1

0
0
0
0
0
Hafta Sonunuzu Şenlendirecek Farklı Türden 3 Film Önerisi #1
Haftasonu evde sıkılarak geçirecekler için farklı türlerden 3 adet film öneriyoruz.
Eğer bu haftasonunu evde tek başınıza sıkılarak ya da çlışarak/sınavlarınıza hazırlanarak geçirecekseniz, aralarda nefes aldığınız sıralarda vakit geçirebileceğiniz 3 adet film öneriyoruz.

Bu filmleri mümkün oldukça iyi olup aynı zamanda böyle herkes tarafından bilinmeyen filmlerden seçmeye özen gösterdik. Sonuçta bilindik filmleri zaten izlemiş olma ihtimaliniz oldukça yüksek, o sebeple bu bahsedeceğimiz filmleri nispeten daha az kişi biliyordur herhalde. (Ama tabiki araya bilindiklerden de serpiştirebiliriz, tıpkı bu hafta olduğu gibi)

Şimdi ise 3 farklı türü baz alarak sizler için hazırladığımız 3 farklı filme geçelim;
 

 K-Pax (Bilim-kurgu,Dram)

 

Iain Softley’in yönetmenliğinde Kevin Spacey’in şapka çıkarttığımız bir oyunculuğunu görüyoruz, K-Pax’de. Filmin kadrosunda; Kevin Spacey, Jeff Bridges, Mary McCormack, Alfre Woodard gibi oyuncular var.
 
K-Pax’in kısaca öyküsü ise şöyle: ‘’Kendisinin K-Pax adlı gezegenden geldiğini iddaa eden Prot (K.Spacey)’un dünyadaki öyküsü ve doktoru Mark’ın (J.Bridges) başından geçenleri anlatıyor.’’ Filme gelecek olursak, tek kelimeyle muhteşem!
 
Şu sıraları House of Cards’dan aşina olduğumuz Kevin Spacey’in oyunculuğu şapka çıkartıyor.Aslında konusu klişe gibi gelse de yönetmen Iain Softley böylesine bir senaryoyu öyle harika bir kurguyla bizlere göstermiş ki klişe kelimesinin yanından bile geçmiyor.

Uzun lafın kısası, K-Pax harika filmlerden biri. Benim favori filmlerimden olan Interstellar ve Contact’in sonlarında yaşadığım hissi bana yeniden yaşatmıştır. Dolayısıyla benim favori bilim kurgu filmlerimden biri oldu. Eğer bilim kurguya az da olsa meraklıysanız kesinlikle izlemenizi öneriyorum.
 

 The Hateful Eight (Western, Gerilim, Macera) 

 

Quentin Tarantino’nun en çok beklenen filmlerinden biriydi Hateful 8. Senaryosu sızdırıldı, iptal edildi ancak Tarantino bu filmden vazgeçmedi. Filmin kadrosunda; Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh, Tim Roth gibi usta oyuncular var.

The Hateful Eight; ‘’İç Savaş bittikten bir süre sonra bir grup yabancı tipiden kurtulmak için dağdaki bir konaklama yerine sığınmasını ve gizli bağlılıkların hayatta kalmalarını tehdit ettiğini anlamalarını’’ konu ediyor.

Tarantino’nun yine her zamanki gibi döktürdüğü bir film oldu Hateful 8. Yönetmenlik çizgisini hiç bozmadan kendine has teknikleri yeniden görme şansını bulduk. Oyunculukların en üst düzeyde olduğu film, sizi her dakika geriyor.

Uzun lafın kısası, The Hateful 8 Tarantino’nun çizgisinin devam ettiği harika bir film. Eğer Tarantino’yu seviyorsanız kesinlikle kaçırmamalısınız. Tarantino ile alakanız yoksa ve biraz gerilmek ve eski zamanları görmek istiyorsanız siz de kaçırmamalısınız! Filmin ‘’En İyi Müzik’’ dalında Oscar aldığını belirtelim.
 
 

 Spy (Aksiyon,Komedi) 

 

Birçok filme imzasını atan Paul Feig bu sefer karşımıza bir aksiyon-komedi ile çıktı. Filmin kadrosunda; Melisa McCharthy, Jason Statham, Jude Law, Rose Byrne gibi usta oyuncular var.
 
Konusuna değinecek olursak: ’’ CIA’de masa başı işlerde çalışan Susan (M.McCharthy) partnerlerinin deşifre olmasıyla sahaya inmek zorunda kalır. Ancak saha görevi düşündüğü kadar basit değildir…’’ Konusu ne kadar bildiğimiz ajan filmlerine benzese de Spy’da önemli olan komedi faktörü. Aksiyon ile komediyi bu kadar iyi bir şekilde birleştirebilmek bence zor bir iş. Ayrıyeten sadece kikirdeme değil bol kahkahalı bir şekilde yapmak daha da zor bir iş.
 
Uzun lafın kısası, aksiyon yönünden değil de komedi yönünden baktığımızda harika bir komedi filmi olduğunu söyleyebilirim. Kahkahaların kesilmediği, bazı güzel göndermelerin olduğu film hafta sonunuz için iyi bir komedi alternatifi.

Evet, bu haftaki 3lü önerimiz ise bu şekilde, sizlerin de pek kimsenin bilmediğini düşündüğünüz ve kesinlikle izlenmesini tavsiye ettiğiniz filmler varsa bizlere yorumlarda belirtin, önümüzdeki haftalarda değerlendirelim. Gelecek hafta görülmek üzere..
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0