• Anasayfa
  • Sinema
  • Hafta Sonunu İyi Geçirmenizi Sağlayacak Az Bilinen 5 Bilim Kurgu Filmi!

Hafta Sonunu İyi Geçirmenizi Sağlayacak Az Bilinen 5 Bilim Kurgu Filmi!

1
0
0
0
0
Hafta Sonunu İyi Geçirmenizi Sağlayacak Az Bilinen 5 Bilim Kurgu Filmi!
Hafta sonu planlarınız arasında iyi filmler izlemek varsa bu listeye göz atmadan karar vermeyin. Çok popüler olmayan ancak zevkle izleyebileceğiniz 5 bilim kurgu filmini sizler için bir araya getirdik.
Vizyonda iyi bilim kurgu filmleri göremediğimiz şu dönemde, elimizdeki en büyük şans izlemediğimiz ya da tekrar izlemekten sıkılmayacağımız başarılı yapımlar. Hafta sonu geldiğinde oturup iyi filmler izlemek istiyorsak ve kafamıza göre yeni bir şeyler bulamadıysak geçmişe dönüp bakmak en doğrusu.

Biz de böyle düşünerek, hafta sonu iyi vakit geçirmenizi sağlayacak, az bilinen ama kaliteli 5 bilim kurgu filmini sizler için bir araya getirdik. Bir Star Wars popülerliğinde olmayan ama bu yoklukta iyi gidecek 5 bilim kurgu filmi…

 Contact

Zaman, ışık hızında yolculuk ve izafiyet teorisi gibi konular ilginizi çekiyorsa, Judie Foster’ın başrolünü üstlendiği 1997 yapımı Contact filmini izlemenizi şiddetle öneririm. Dünya dışı canlılardan gelen gizli mesajı çözüp, bu mesajda yer alan yöntemlerle ışık hızında giden bir uzay aracı üreten bilim insanlarının macerası sizi de saracak!

 Total Recall

Total Recall filmi az mı biliniyor?” demeyin çünkü listede yer verdiğimiz film, 2012 yılında yeniden çekilen Total Recall değil… 1990 yılında Paul Verhoeven’ın yönettiği Total Recall filminin başrollerinde Arnold Schwarzenegger ve Sharon Stone oynuyor. 2084 yılını konu alan filmin büyük bir çoğunluğu Mars’ta geçiyor. Filmi izleyerek 90’lardan geleceğe hoş bir bakış atabilirsiniz. Eminim izledikten sonra “adamlar o yıllarda bile iyi iş çıkartmış” diyeceksiniz.
 

 Close Encounters of The Third Kind

Diğer filmlerine göre az bilinen bir Steven Spielberg yapımı olan Close Encounters of The Third Kind, başrollerinde Richard Dreyfuss ve François Truffaut gibi isimlerin oynadığı kült bir bilim kurgu. Kült olduğu kadar fazla popüler olmamasıyla da ünlü film, belki de insanoğlu - uzaylı karşılaşmasına yönelik yapılan en güzel yapımlardan biri. 

 Children of Men

Yönetmenliğini Alfonso Cuarón’un üstlendiği 2006 yapımı Children of Men filminde sizi FPS oyunundan sahneler bekliyor desem sanırım abartmış olmam. Ünlü yönetmenin kaotik dünyayı yansıttığı savaş sahnelerindeki yaratıcı kamera kullanımı bile bu filmi izlemek için başlı başına bir neden. İpucu vermek gibi olmasın ama kameraya gelen kurşunları görünce oyun oynadığınızı sanmayın, bu sadece film!

 Timecrimes

Orjinal adı “Los Cronocrimenes” olan İspanyol filmi, zaman makinasını ile geçmişine dönüp kendisiyle yüzleşen bir bilim adamının hikayesi anlatıyor. Zamanda yolculuk meraklıları için kesinlikle önerebileceğim bu film, zamanda yolculuğun ortaya çıkardığı “dede paradoksu” gibi kavramların iyi işlendiği bir yapım. Biraz aklınızı karıştırabilir ama izlemeye değer.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0