Hafta Sonunuzu Şenlendirecek Farklı Türden 3 Film Önerisi #2

2
0
0
0
0
Hafta Sonunuzu Şenlendirecek Farklı Türden 3 Film Önerisi #2
Haftasonunu başka vizeleri olduğu için ve ayrıca farklı sebeplerden ötürü evde geçireceklere göre bu haftada oldukça güzel farklı türlerden 3 film önermeye devam ediyoruz.
Artık bir konsept haline getirdiğimiz hafta sonlarınızı şenlendirecek filmler noktasında özellikle şu anda vize haftasına olan takipçilerimizin biraz kafa dağıtmaları ve dinlenmeleri için, tabiki aynı zamanda hafta sonunda film keyfi yapmak isteyen herkes için bu hafta da 3 güzel filmi sizlere öneriyoruz.

Filmleri mümkün olduğunca çok fazla bilinmeyen filmlerden seçmeye çalışıyoruz ama tabiki aranızda bu filmleri bilenler izlemiş olanlar tabiki olacaktır. Ama şöyle de bir iddiamız var; izlemediğiniz bir filmi bu konseptimizde görürseniz kesinlikle izleyin :)
 

 Transcendence (Evrim) / Bilim-Kurgu-Dram

 

Nolan’s Batman Trilogy, Inception gibi filmlerde görüntü yönetmenliğini konuşturan Wally Pfister bu sefer ilk yönetmenlik denemesi olan Transcendence ile karşımıza çıktı. Filmin kadrosuna değinecek olursak, Johnny Depp, Rebecca Hall, Paul Bettany, Kate Mara, Morgan Freeman gibi usta oyuncular var.

Konusuna gelecek olursak: ‘’Dr. Will Caster yapay zeka üzerine çalışmalar yapan bir bilim insanıdır, insandan daha üstün bir süper-bilgisayar yapmaya girişir. Ancak bu çalışmasını desteklemeyen bir grubun saldırısına uğrar ve sevenleri zihnini yaşatmak için çalışmalara başlarlar.’

Evrim, bizlere yapay zekanın korkutucu bir yanını gösteriyor, filmde her ne kadar ‘’cani yapay zeka’’ gibi tanıtılsa da yadırganılmaması gereken bir durum olduğunu düşünüyorum. (Hawking’de bunu yadırgamamıştı zaten.)

Film, eleştirmenler tarafından deyim yerindeyse ‘’gömüldü’’, ancak bana göre öyle değil. Film gayet akıcı düzeyde ve düşündürdüğü kısımlar oluyor.

Senaryonun işleyişi ve Depp’in oyunculuğu tam yerinde. Belki yapay zeka böylesine ilerlemeyecek ama bu konu hakkında ufacık bir ilgisi olan birisi bile çok büyük keyifle izleyecektir.

Eğer yapay zekaya bir ilginiz yoksa bile, bilim-kurgu arıyorsanız haftasonunuzun en iyi seçimi olabilir.
 
 

 Rush (Zafere Hücüm) / Biyografi-Spor-Dram

 

Akıl Oyunları, Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şeytanlar gibi yapımlara imzasını atan Ron Howard bu sefer karşımıza bir Formula 1 hikayesiyle çıkıyor. Filmin kadrosunda ise; Chris Hemsworth, Daniel Brühl, Olivia Wilde, Alexandra Maria Lara gibi usta oyuncular var.

Film, 1970’li yıllarda Formula 1’in efsanelerinden olan Niki Lauda ve James Hunt arasındaki bağdan söz ediyor.

Rush hem Formula 1 için hem de Spor/Dram kategorisinin en iyilerinden biri olduğuna kesinlikle şüphemiz yok. Daniel Brühl’ün şapka çıkarttığımız oyunculuğunu Chris Hemsworth tamamlıyor.

Gerçek bir hikayeye dayandığı için, özellikle oyuncu seçimleri harikulade. Anlatılan kişilere hem karakter hem de dış görünüş olarak tam bir uyumu var.

Bu haftasonunuz için biyografi arıyorsanız iyi bir tercih, eğer spor ve dram istiyorsanız en iyi tercihlerden biri!
 

 The Interview (Diktatörle Görüşme) / Komedi

 

Komedinin harika ikililerinden Evan Goldberg ve Seth Rogen bu sefer birlikte yönetmenlik koltuğuna oturmuşlar, The Interview için. Oyuncu kadrosunda ise, James Franco, Seth Rogen, Lizzy Caplan, Randall Park gibi oyuncular var.

Filmin konusu ise şöyle: ‘’Bir söyleşi programı sunucusu olan Dave (J.Franco), yapımcısı Aaron (S.Rogen) ile Kuzey Kore başkanıyla söyleşi yapma şansı elde ederler, ancak CIA’in başkanı öldürtme isteği ile planlar değişir.’

The Interview yayınlanmadan önce birçok sorun ile karşımıza geldi. Kuzey Kore ve ABD kanadında birtakım politik sıkıntılar yaşattı, vizyona giremedi gibi birçok sorunu vardı.
Bu sorunlardan baya bi’ süre geçti ve artık filmin komedi konusundan nasıl olduğunu tartışma zamanı geldi.

The Interview, komedi yönünden muazzam. Birçok göndermesiyle komedi öğesini daha da arttıyor. Komik diyalogları, güzel oyunculuklar seyir zevkini katlıyor. Uzun lafın kısası size bir kahkaha tufanı yaratıyor.

Haftasonunuz için iyi bir komedi alternatifi.
 
Evet, bu haftaki 3lü önerimiz ise bu şekilde, sizlerin de pek kimsenin bilmediğini düşündüğünüz ve kesinlikle izlenmesini tavsiye ettiğiniz filmler varsa bizlere yorumlarda belirtin, önümüzdeki haftalarda değerlendirelim. Gelecek hafta görüşmek üzere..

İyi Seyirler!
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0