Hafta Sonunuzu Şenlendirecek Farklı Türden 3 Film Önerisi #3

1
0
0
0
0
Hafta Sonunuzu Şenlendirecek Farklı Türden 3 Film Önerisi #3
Hafta sonunuzu şenlendirecek, keyfinizi yerine getirecek ve zamanınızı daha iyi değerlendirebileceğiniz farklı türden 3 film önermeye devam ediyoruz.
Önceden de bahsettiğimiz gibi daha az bilinmeyen filmleri tanıtmaya çalışıyoruz, ancak aralarında izlediğiniz tabii ki olabilir, Ancak iddiamizi yeniden dile getirelim, eğer bu yazı dizisinde izlemediğiniz bir film varsa düşünmeden izlemeye başlayın.

Bu hafta da birbirinden güzel ve daha az duyulan muhteşem yapımları listelemişken sözü fazla uzatmadan bu hafta sonu için önerilerimize başlayalım. Sizin de filmler hakkındaki görüşlerinizi izledikten sonra yorumlar kısmına yazabilirsiniz.
 

 The Secret Life of Walter Mitty (Walter Mitty'nin Gizli Yaşamı) /Macera, Aksiyon, Drama

 

Ben Stiller kendini oyunculuk yönünden çoktan kanıtlamıştı zaten, ayrıyeten birkaç yapımdada yönetmenlik koltuğuna oturmuştu. Bu sefer yine Stiller'i yönetmenlik koltuğunda görüyoruz. Kadrosuna değinecek olursak, Ben Stiller, Kristen Wiig, Jon Daly, Kathryn Hahn gibi usta oyuncular var.

Konusuna bakacak olursak, ''Sıradan bir insan olan Mitty gün içinde artık çok fazla komik ve şok edici hayal görmeye başlamıştır, ancak bir gün kaderi öyle değişecektir ki hayallerinin bile ötesinde olan macera zincirinde bulacaktır kendisini.''

Walter Mitty'nin Yaşamı harika bir film. Filmi izlerken aldığınız keyif bir bambaşka. Hepimizin hayallerinin ötesindeki birçok yerin görselliği de şapka çıkartıcı cinsten. Filmi bitirdiğinizde ise harika bir senaryo, harika bir görsellik ve David Bowie kalıyor aklınızda. Filmin sonuna geldiğinizde ise kendinizin tebessümünü de hissedeceksiniz. Macera, komedi, drama ve aşkı iyi şekilde birleştirebilen yapımlardan biri.

Usta şarkıcı David Bowie'nin film için Kristen Wiig ile yaptığı Space Oddity düeti ise apayrı. Tekrar tekrar dinlenesi cinsten. (Ruhun şad olsun Bowie!) 
 

 Flash Of Genius (Zeka Pırıltısı) /Biyografi, Drama

 

Neredeyse hepimiz birkez olsa bile bir taşıtta seyahat etmişizdir, yağmur yağdığında ise silecekleri çalıştırdığımızda ise yağmurun şiddetine göre sileceklerimizin fasılasını ayarlarız. Peki hiç aklınıza gelmiş miydi fasılalı sileceklerin harika hikayesi?

Zeka Pırıltısı'nın kadrosunda Greg Kinnear, Dermot Mulroney, Lauren Graham, Aaron Abrams, Alan Alda gibi oyuncular bulunuyor.

Konusuna değinecek olursak: ''Otomotiv sektörü yağmur yağarken arabanın kullanımını kolaylaştırabilecek bir silecek tasarımı aramaktadır, kendi halinde bir üniversite hocası olan Robert Kearns (G.Kinnear) göz kapağından esinlenerek otomotiv dünyasının aradığı tasarımı yapar: fasılalı silecekler! Ancak fasılalı sileceklerin tasarımını Ford Motor Company izinsiz kullanmaya başlar ve Kearns için çok zorlu bir süreç olacak olan hukuki süreç başlar.''

Zeka Pırıltısı, azmin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösteriyor bize. Robert Kearns'ın harika azim ve mücadelesini çok iyi bir şekilde işlemiş. İçinden bir çok dersin çıkarılabileceği ender filmlerden. Ancak yazımızda belirttiğimiz diğer filmler kadar bilinmiyor maalesef. Zeka Pırıltısı'nı kesinlikle izlemenizi öneriyorum ve azmin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görmenizi istiyorum.
 

 Horrible Bosses (Patrondan Kurtulma Sanatı) / Komedi 

 

Yönetmen Seth Gordon bir komedi filmiyle çıkıyor karşımıza. Filmin kadrosunda ise, Kevin Spacey, Jason Beteman, Colin Farell, Steve Wiebe, Jamie Foxx, Jennifer Aniston gibi usta oyuncular var. Haliyle usta bir oyuncu kadrosunda usta bir komedi filmi bekliyoruz. 

Konusuna bakacak olursak; ''4 kafadar arkadaş patronlarından hiçbir zaman memnun değillerdir. Hepsi işini iyi yapmaktalardır ancak patronları bunun farkında değillerdir. Artık dayanamayacak hale gelirler ve onları öldürme planı yapmaya başlarlar.''

Patrondan Kurtulma Sanatı komedi ve güldürü olarak çok iyi. Usta oyunculardan beklediğimiz bir şekilde bir film. En azından tüm usta oyuncuları bir araya getirip klişe bir film ortaya çıkarmamışlar. Diyalogları da güzel. Açık konuşmak gerekirse benim kahkahalara boğulduğum zamanlar da oldu. Eğer bu filmi beğenirseniz serinin devamı olan Patrondan Kurtulma Sanatı 2'yi de izleyebilirsiniz, nitekim ikinci filmde iyi bir komedi.

Artık, yazımızın sonuna geldik. Sizlerin de bilinmediğini düşündüğünüz, keyif aldığınız, izlenmesini tavsiye ettiğiniz filmleri bizlere yorumlarda belirtin, önümüzdeki haftalarda değerlendirelim. Gelecek hafta görüşmek üzere, keyifli seyirler.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0