• Anasayfa
  • Sinema
  • Hafta Sonunuzu Şenlendirecek Farklı Türden 3 Film Önerisi #4

Hafta Sonunuzu Şenlendirecek Farklı Türden 3 Film Önerisi #4

0
0
0
0
0
Hafta Sonunuzu Şenlendirecek Farklı Türden 3 Film Önerisi #4
Hafta sonunuzu şenlendirecek, keyfinizi yerine getirecek ve zamanınızı daha iyi değerlendirebileceğiniz farklı türden 3 film önermeye devam ediyoruz.
Önceden de bahsettiğimiz gibi daha az bilinmeyen filmleri tanıtmaya çalışıyoruz, ancak aralarında izlediğiniz tabii ki olabilir, Ancak iddiamizi yeniden dile getirelim, eğer bu yazı dizisinde izlemediğiniz bir film varsa düşünmeden izlemeye başlayın.

Bu hafta da birbirinden güzel ve daha az duyulan muhteşem yapımları listelemişken sözü fazla uzatmadan bu hafta sonu için önerilerimize başlayalım. Sizin de filmler hakkındaki görüşlerinizi izledikten sonra yorumlar kısmına yazabilirsiniz.
 

 Moon (Ay) /Bilim-Kurgu, Gerilim, Dram

 

Merakla beklenen Warcraft filmine imzasını atacak olan Duncan Jones (David Bowie’nin oğlu bu arada.) 2009 yılında ilk uzun metrajlı filmi olan Ay ile karşımıza çıktı.

Filmin konusuna bakacak olursak: ‘’Astronot olan Sam Bell, üç yılını Ay’a ulaşmak ve inceleme yapmak için geçirmiştir. Sam işini fazlasıyla önemsemekte ve her şeyi bir rutine koymaktadır. Dünya’ya geri dönme günü yaklaştıkça Sam planlarını gözden geçirmeye başlar, ancak bu sırada rutinin değiştiğini fark eder. Bu süreçte Sam kendisi ile karşı karşıya gelecektir.’’

Filmin oyuncu kadrosu ise konusundan belli olarak çok az: ''Sam Rockwell, Kaya Scodelerio, Dominique McElligott ve harika sesiyle Kevin Spacey.''

Ay’a karşı hepimiz ön yargılı yaklaştık ilk uzun metrajlı film olmasından dolayı. Ancak filmi izledikten sonra hepimiz bu konuda dumura uğradık. Bilim/kurgu ve gerilim yönünden çok iyi, ancak abartılı görsel efektler beklemeyin çünkü gerilim yönü daha ağır basıyor. Filmin sonlarına doğru duygusal yönü daha çok belli ediyor kendini.

Kevin Spacey’in seslendirdiği Gerty’nin yüz ifadeleri de insana dokunacak cinsten. Açıkcası bilim/kurgu, gerilim ve dram türlerini bir arada görmek istiyorsanız haftasonunuz için çok iyi bir seçenek olacaktır. (Gravity filmini izlemişseniz de seversiniz.)
 
 

 Now You See Me (Sihirbazlar Çetesi) / Gerilim, Gizem, Suç

 

Taşıyıcı serisinin ilk 2 halkasına imza atan, Hulk ve Titanların Savaşı gibi filmleriyle ününe ün katan Louis Leterrier karşımıza Sihirbazlar Çetesi ile çıkıyor.

Filmin konusuna bakacak olursak: ‘’Gösteri yaptıkları sırada banka bile soyabilen, dünyanın en iyi sihirbazlardan oluşan bir grubun peşine takılan FBI ile olan heyecanlı macerasını anlatıyor.’’

Filmin kadrosuna bakacak olursak, epeyce usta: ‘’Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Michael Caine, Morgan Freeman, Woody Harrelson, Dave Franco.''

Sihirbazlar Çetesi cidden iyi bir film. Oyuncu kadrosu zaten tamamen usta bir kadro. Film, son derece akıcı ve öğrenmeye teşvik ediyor. Sihirbazlık gizemlerinin bir bölümünü açıklayınca da baya bi’ şaşırtıyor.

Açıkcası bu haftasonu baya bir akıcı film olsun, bana keyif versin, gizemli olsun diyorsanız kesinlikle kaçırmamanız gereken bir fırsat.

Eğer filmi severseniz serinin ikinci halkası olan Sihirbazlar Çetesi 210 Haziran’da beyazperdede yine karşımıza çıkacak.
 

 Her Şey Çok Güzel Olacak /Dram

 

Hazırladığım listelere bi’ yeniden göz attım. Hep yabancı film yazdığımı fark ettim. Bu hafta da bir Türk filmi olsun dedim ve karşıma Her Şey Çok Güzel Olacak çıktı.
Son zamanlarda Anadolu Kartalları filmiyle öne çıkan Ömer Vargı’nın 1998 yılında yönetmenlik koltuğuna oturduğu bir film.. (Listemdeki en eski film de bu olsagerek!)

Filmin konusuna bakacak olursak: ‘’Altan (C.Yılmaz) bir kavga sırasında yıllardır görmediği ağabeyi olan Nuri’yi (M.Alanson) görür. Altan Nuri’nin başında olduğu ecza deposunu yeni işi için bir kaynak olarak görür. Altan sinsi planlarıyla Nuri’ye yaklaşır. Ancak kader ikilinin başını hep tehlikeli maceralara sürer. Her şeyin çok güzel olacağını sanan ikili birlikte ağlar, birlikte güler.’’
Konu sırasında bazı oyuncuları gördük, filmin kadrosu ise şu şekilde: ‘’Cem Yılmaz, Mazhar Alanson, Selim Naşit Özcan, Ceyda Düvenci, Ulgar Manzakoğlu.’’

Filmi ilk izlediğimde notlarımın arasına ilk olarak: ‘’Arkadaşlar Bu Bir Dram Filmidir’’ yazmıştım. Hala dediğimin tabii ki arkasındayım. En iyi Türk filmlerinin arasında gösterilen Her Şey Çok Güzel Olacak çok iyi bir dram örneği. Görüntü yönetimi de pekala iyi. Film samimi yönüyle de ağır basıyor.

Kaliteli Türk filmi arayanlar için çok iyi bir fırsat. Belki izlemişsinizdir, ancak izlemediyseniz listenizin ilk sırasına koyacağınız bir yapım.

Ayrıyeten bu film için hazırlanmış olan müzikler de çok iyi. Film bittikten sonra bol bol dinlemeyi geçtim, her zaman dinleyeceğiniz güzellikteler.

Artık, yazımızın sonuna geldik. Sizlerin de bilinmediğini düşündüğünüz, keyif aldığınız, izlenmesini tavsiye ettiğiniz filmleri bizlere yorumlarda belirtin, önümüzdeki haftalarda değerlendirelim. Gelecek hafta görüşmek üzere, keyifli seyirler.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0