Hafta Sonunuzu Şenlendirecek Farklı Türden 3 Film Önerisi #5

0
0
0
0
0
Hafta Sonunuzu Şenlendirecek Farklı Türden 3 Film Önerisi #5
Hafta sonunuzu şenlendirecek, keyfinizi yerine getirecek ve zamanınızı daha iyi değerlendirebileceğiniz farklı türden 3 film önermeye devam ediyoruz.
Önceden de bahsettiğimiz gibi daha az bilinmeyen filmleri tanıtmaya çalışıyoruz, ancak aralarında izlediğiniz tabii ki olabilir, Ancak iddiamizi yeniden dile getirelim, eğer bu yazı dizisinde izlemediğiniz bir film varsa düşünmeden izlemeye başlayın.

Bu hafta da birbirinden güzel ve daha az duyulan muhteşem yapımları listelemişken sözü fazla uzatmadan bu hafta sonu için önerilerimize başlayalım. Sizin de filmler hakkındaki görüşlerinizi izledikten sonra yorumlar kısmına yazabilirsiniz.
 

 Apollo 13

 


Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şeytanlar, Zafere Hücüm, Akıl Oyunları gibi filmlere imzasını atmış olan Ron Howard’dan geliyor Apollo 13…

Filmin konusuna bakacak olursak: ‘’Jim Lovell, Jack Swigert ve Fred Haise’den oluşan Apollo 13 ekibi Ay yolculuğuna çıktıktan bir süre sonra oksijen tanklarından birisinin patlamasıyla güç ve oksijen sıkıntısı çekmeye başlarlar ve Dünya’ya dönmeleri risk altına girer. Ne pahasına olursa olsun Dünya’ya dönmek isteyen ekibin yardımına Houston komuta merkezi yetişecektir…’

Filmin oyuncularından bahsedecek olursak, Tom Hanks, Kevin Bacon, Ed Harris, Gary Sinise, Bill Paxton gibi usta oyuncular var.
 
Apollo 13 hem gerçek olmasının yanında büyüleyici bir öykü. Usta yönetmen Ron Howard bizlere bunu çok iyi yansıtmış. Gerektiği zaman dram, gerektiği zaman gerilimi vücudumuzun en uç noktalarına kadar hissettiriyor. Başta Tom Hanks olmak üzere diğer oyuncular bizi filme daha da çekiyor adeta koltuğa çiviletiyor. Tek solukta okunabilecek bir kitabı tek solukta izlenebilecek bir filme dönüştürmüş Howard. Görsel olarak da başarılı, ancak biyografik olarak muazzam.

Oscar’a birçok dalda aday olduğunu ve 2 tane heykelcik kazandığını da belirtelim.
 

 Casus Oyunu
Top Gun ve Devlet Düşmanı gibi filmlere imzasını atmış olan Tony Scott karşımıza bir casus filmiyle çıkıyor.

Filmin konusuna bakacak olursak: ‘’CIA’de 30 yılı aşkın görev süresinde bulunmuş olan Nathan Muir artık emekli olacaktır. Son kez ofisine giden Muir, eski dostu olan Tom Bishop’un Çinliler tarafından yakalandığını ve idamına 24 saat kaldığını öğrenir. Bishop hakkında bilgi vermek için CIA’in üst düzey yöneticilerinin olduğu bir toplantıya katılır ve CIA yönetiminin Bishop’u harcayacağını görür. Bunun üzerine eski arkadaşını kurtarmak için akıl oyunlarının bol olduğu bir plan yapar…’’

Filmin kadrosunda ise Brad Pitt, Robert Redford, Catherine McCormack, Stephen Dillane, Colin Stinton gibi usta isimler bulunmakta.
 
Casus Oyunu gerçekten harikulade bir casusluk hikayesi. James Bond kadar aksiyona girmemiş, Tinker Tailor Soldier Spy kadar da ağır değil. Casusluk filmlerinin tam ortasını bulmuş bir film. Son derece sürükleyici geçiyor, bazı kısımlarında ağırlaşsa da seyirciyi kesinlikle sıkmıyor ve adeta koltuğa çiviliyor. Aksiyon bazında da son derece yeterli. Brad Pitt güzel bir oyunculuk sergilemiş ancak Redford daha muazzam. Eski zamanların Orta Doğu’su da çok iyi yansıtılmış. Casusluk ve aksiyonun içinde olduğu bir yapım arıyorsanız kesinlikle kaçırmamalısınız
 
 

 Kingsman: Gizli Servis 
Kick-Ass, X-Men: Birinci Sınıf gibi filmlere imza atan Matthew Vaughn karşımıza çok farklı bir film ile çıkıyor.

Filmin konusu ise şu şekilde: ‘’Filmde çok yetenekli, ancak yeteneğini doğru işler yerine yanlış işlerde kullanan bir sokak genci olan Eggsy’nin babasının arkadaşı vasıtasıyla çok gizli bir casusluk organizasyonuna kabul edilmesi ve organizasyonun çok zorlayıcı olan eğitim aşamalarından geçmesi anlatılıyor. Ancak tam bu sırada bir dâhinin tüm dünyayı tehdit etmeye başlaması işin rengini değiştirmiştir…’’

Filmde yer alan oyuncular ise şu şekilde: Colin Firth, Samuel L. Jackson, Taron Egerton, Michael Caine, Mark Strong…

Kingsman izleyebileceğiniz en farklı filmlerden birisi. İçinde casusluk bulundurmasına rağmen bir üstte önerdiğim filmle hiçbir alakası olmayan bir yapım. Bazı kişiler tarafından kalburüstü bir James Bond parodisi olarak da nitelendirilmekte. Aksiyon yönünden yeterliliği çok iyi düzeyde, ancak komedi olarak efsane olarak nitelendirilebilir. Yakın dövüş sahneleri birçok filmde görebileceğinizden çok daha iyi. Yaklaşık 2 saat süren filmin ne zaman bittiğini bile anlayamıyorsunuz. Haftasonunda biraz gülmek istiyorsanız, biraz da içinde aksiyon felan olsun diyorsanız Kingsman’i kesinlikle kaçırmamanız lazım. Zaman geçirmek için de bir film arıyorsanız Kingsman’ı listenizin en başına yazmalısınız.

Ayrıyeten Kingsman’ın çizgi romanı olduğunu ve 2017’de ikincisinin çıkacağını belirtelim.
 
Artık, yazımızın sonuna geldik. Sizlerin de bilinmediğini düşündüğünüz, keyif aldığınız, izlenmesini tavsiye ettiğiniz filmleri bizlere yorumlarda belirtin, önümüzdeki haftalarda değerlendirelim. Gelecek hafta görüşmek üzere, keyifli seyirler.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0