Hangi Steve Jobs Filmi? Belgesel mi, Kurgu mu?

2
0
0
0
0
Hangi Steve Jobs Filmi? Belgesel mi, Kurgu mu?
Şu anda bu yıl içinde izleyebileceğiniz, Steve Jobs’un hayatını ve sektördeki başarısını konu alan iki farklı yapıma ait fragman mevcut. Bunlardan biri Aaron Sorkin’in kaleminden çıkan bir kurgu iken; diğeri, Alex Gibney’nin belgeseli.
2013 yılında gösterime giren Jobs filmine ithafen sadece isim ile anılan bir yapım olan Aaron Sorkin yazımı Steve Jobs’a karşı, 2011 yılında izlediğimiz Steve Jobs: One Last Thing adlı belgeselin ardından adlandırılmış Steve Jobs: The Man In The Machine belgeseli bu yılın sonlarına doğru izleyebileceğimiz iki farklı yapım olsa da ikisi de aynı meseleyi konu alıyor; Steve Jobs’un yaşamı, başarıları, aile ve çevresi ile olan ilişkileri ve elbette Apple.

Sorkin’in yazdığı filmin gayesi elbette belgeselden ziyade iyi bir film olmak ve gösterileceği New York Film Festivali’nde beğeni toplamak, öteki taraftan Gibney’nin belgeselinin de önceki yapımlardan farklı olarak yen bir hava yakalaması gerekiyor; ancak belgesel olduğu düşünüldüğünde elinde hikayeleri yaşamış olan gerçek insanlar var ve Steve’in kendisi her zaman beğeni alır.
 

Aaron Sorkin’in kaleme aldığı ve Danny Boyle’un yönettiği Steve Jobs filmi, 9 Ekim tarihinde vizyona girecek ve ilk gösterimini 25 Eylül 11 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan New York Film Festivali’nde yapacak. Gibney’nin belgeseli ise 4 Eylül tarihinde vizyonda olacak.
 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0