• Anasayfa
  • Sinema
  • Hüsnü Çoban'ın Vurulması Reytingleri Nasıl Etkiledi?

Hüsnü Çoban Vurulduktan Sonra Arka Sokaklar Reytingi Nasıl Değişti?

1
0
0
0
0
Haftaya 400.Bölümünü devirecek Arka Sokaklar'da Hüsnü Çoban vurulduktan sonra reytingi nasıl değişti?
Arka Sokaklar ismini kullandığınızda bir duraksamanız gerekiyor. Türk dizi tarihinin en uzun dizilerinden biri olan Arka Sokaklar için yazılacak ve çizilecek çok şey var aslında.

Geçtiğimiz bölümlerde Arka Sokaklar'da elim bir olay yaşandı. Yeni başkomiser olmuş Hüsnü Çoban vuruldu. Vurulduktan sonra, sosyal medyada üzerine birçok caps, alternatif senaryo önerileri ve ölecek mi ölmeyecek mi tartışmaları başladı. Peki üzerine sosyal medyada bu kadar muhabbet dönerken, reyting sonuçları nasıl değişti?
Sizleri birkaç hafta öncesine götürmek istiyorum;

398. bölümün fragmanında Hüsnü Çoban'ın vurulduğunu gördük. Ancak bölümde, bölümün sonlarına doğru vuruldu. 399. bölümün fragmanında herkes öğrendi, birçok hastane sahnesi gördük. Bölümde de paralel şekilde, baya bir hastane sahnesi gördük. Doktor Yavuz'da geldi. En sonunda ise gözü açılır gibi oldu, Çoban'ın. 400. bölümün fragmanında, bir şehit cenazesi gördük, Mesut'un nezarethaneye atılıp yanına Hüsnü Çoban'ın oturduğunu da izledik. 400. bölüm 6 Mayıs'da ekranlarda olacak. Ancak şimdiden fragman üzerinden birçok tahmin başladı bile. 

398.Bölümden başlayan vurulma furyası kaçıncı bölüme kadar devam edecek net bir bilgimiz yok, ancak vurulma olayı reytingleri uçurduğunu söyleyebiliriz.

Vurulma furyasından önce, sonuçları değerlendirebilmemiz için 1 Nisan'dan itibaren yayınlanan Arka Sokaklar bölümlerini incelemeye başlayalım.395. Bölüm, 1 Nisan 2016 tarihinde ekranlardaydı. Total reyting sonuçları sıralamasına göre ancak 5'nci sırayı alabilmişti. Yine Total'e göre 4.8 gibi bir oran almıştı. 
396. Bölüm 8 Nisan 2016 tarihinde ekranlardaydı. Total reyting sonuçları sıralamasına göre, geçen haftaya göre bir tık daha yükselerek 4'ncü sırayı almıştı. Yine Total'e göre 4.61 gibi bir oranı vardı.
397. Bölüm 15 Nisan 2016 tarihinde ekranlardaydı. Total reyting sonuçları sıralamasına göre, geçen haftada ki yerini koruyarak 4'ncü sıradaydı. Yine Total'e göre 4.79 gibi bir oran almıştı.Hüsnü Çoban vurulmadan önce, Arka Sokaklar'ın Total'e göre reyting sonuçları böyleydi, peki Hüsnü Çoban'ın vurulduğunu öğrendiğimizde nasıl değişti?

398. Bölüm 22 Nisan 2016 tarihinde ekranlardaydı. Total reyting sonuçları sıralamasında bir anda 1'nci oldu. Yine Total'e göre 7.13 gibi büyük bir oran almıştı.
399. Bölüm 29 Nisan 2016 tarihinde ekranlardaydı. Total reyting sonuçları sıralamasında yerini korudu. Yine Total'e göre 9.53 gibi, Nisan ayının en yüksek oranını aldı.

Sonuç olarak Hüsnü Çoban'ın vurulması, Arka Sokaklar'ın reyting sıralamasında birinciliğe kadar yükselmesine neden oldu. Ayrıyeten ortalama 4.73 seviyelerinde olan oranını da 8.33 gibi oranlara katladı. 

Hüsnü Çoban'ın vurulma furyası daha kaç bölüm sürecek bilmiyoruz, ancak birkaç bölüm daha Arka Sokaklar reytingde birinci olacaktır.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0