Jared Leto: Joker Karakteri Gerçekçi Olsun Diye Gerçek Katillerle Çalıştım

3
1
0
0
0
Suicide Squad filmindeki Joker karakterini canlandıran Jared Leto, rolüne en iyi şekilde hazırlanabilmek için katillerle çalıştığını söyledi.
Jared Leto, oyunculuğunu vokalistliğini yaptığı 30 Second To Mars isimli rock grubunun kliplerine de taşıyan (klipleri genelde kısa metrajlı film gibidir), meslektaşlarına göre farklı olduğunu her anlamda hissettiren sanatçılardan biri. Programda bir aksilik olmazsa 12 Ağustos 2016’da gösterime girecek olan Suicide Squad filminde Joker karakterine hayat veren Jared Leto, rolünün hakkını vermek için gerçek katillerle birlikte çalıştığını söyledi.

Filmdeki karakterini ‘hiçbir kuralı olmadığı’ için çok sevdiğini ve o karaktere bürünebilmek için gerçek katil ve psikopatlarla çalıştığını belirten Leto, aynı zamanda psikologlardan da destek aldığını söyledi. Oyuncu, rolüyle ilgili şu açıklamayı yaptı: "Yapabileceğimin en iyisini yapmak zorunda olduğumu biliyordum. Aklın alabileceğinin ötesinde bir bağlılık göstermeliydim. Bu yüzden de yapabileceğimin en iyisini yapmaya çalıştım."Joker, görünüş olarak da oldukça fazla tepki gören bir karakter. Bunda ise filmin yönetmeni David Ayer’in parmağı varmış. Dövmeler tamamen Ayer tarafından tasarlanmış. Yeni nesle uygun olması amacıyla böyle bir şey denediğini belirten Ayer, "Joker şu anda modern günlerin gangsterleri gibi görünüyor ve hissediliyor. Çünkü zaten her zaman bir gangsterdi" açıklamasında bulunmuş.
3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0