John Malkovich'ten 2115 Yılına Kadar İzleyemeyeceğiniz Bir Film: 100 Years

18
1
1
0
0
John Malkovich'in başrolde olduğu yeni film aslında ne sizi, ne de bizi ilgilendiriyor. Çünkü filmin vizyona gireceği tarih 2115!
Özellikle süper kahraman filmlerinden sonra yeni filmleri sabırla beklemeyi güzel bir şekilde öğrendik (2016'ta bir ton Marvel ve DC filmi var, ciğerim soldu beklemekten). Ancak haberimizde bahsedeceğimiz film, bu konuda baya baya rekor kırmış durumda. Hatta bu film çıktığı zaman muhtemelen torunlarımız hakkında konuşuyor olacak.

1999 yılında ''Being John Malkovich'' filmi ile hafızalarımıza kazınan John Malkovich, bu sefer benzer bir şeyi 1 asır sonra başaracacak. Özellikle ikinci Sin City filmi ile bilinen yönetmen Robert Rodriguez ve Malkovich, Louis XIII Cognac (konyak/kanyak) adlı Fransa'nın oldukça köklü ve ünlü konyak firması ile bir araya gelerek, sinema tarihinde bir ilke imza atacak.''100 Years (100 Yıl)'' adlı film, -adında da oluğu gibi- 100 sene boyunca kimse tarafından izlenemeyecek. Özel bir kapsüle konulacak film, 100 yıl sonra yani 2115'te vizyona girecek. Louis XIII Cognac'ın böyle bir filmi yapmasındaki amaç ve hedef olarak 100 yılın seçilmesi, şirketin konyaklarının istenilen rafine durumuna 100 senede varıyor olmasıyla alakalı. Yani ortada on numara bir reklam kampanyası var. Bu arada filme ait 3 farklı gelecek öngürüsüyle hazırlanmış tanıtım videosu mecvut ki bu öngörüler de son derece zekice kurgulanmış (ya teknolojinin suyunu çıkarıp doğal benliğimizi kaybedeceğiz, ya ona gerektiği gibi ayak uyduracağız ya da doğa üstün gelmeyi başaracak diyorlar kısaca). 
 
Filmin senaryosu tamamen Malkovich'e bırakılmış ve filme dair ne bir sızıntı ne de benzeri birşey mevcut. Çekilmiş ve kapsüle yerleştirilmiş filmin galası için de 100 adet metal bilet hazırlanmış ve biletler özel olarak seçilen insanlara, torunlarına versinler diye emanet edilmiş. Ancak ne bu kişiler hakkında ne de filmin o  dönemde nasıl vizyona gireceği hakkında en ufak bir bilgi bulunmuyor. Bu da olayın sadece düzmece olduğu, ortada iyi bir reklam kampanyası döndüğü haberlerinin çıkmasına neden olmuş (ki bence de bu tarz birşey olabilir).
 
Yine de bu olayın fikir ve konsept olarak oldukça ilginç bir proje olduğunu söyleyebiliriz. 100 sene uzun bir süre. Bu süreç içinde belki böyle bir filmin varlığı bile unutulabilir. Belki de bahsettiğimiz gibi amaç sadece bir reklam kampanyasıdır. Ancak ne olursa son derece zekice bir reklam politikası (bu arada olur da 2115 yılında yaşayan biriyseniz ve bu haberi okuyorsanız iki sorum var: dolar kaç para ve bizden Şampiyonlar Ligi'ni alan çıktı mı?)
 
Kaynak: Screenrant
18
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
18
1
1
0
0