''Justice League Part 1'' Filminin Kötü Karakteri Sızdırıldı!

1
0
0
0
0
DC Comics'in Justice League efsanesini beyaz perdeye taşıyacağı filmin ilk bölümünde kötü karakterin kim olacağı belli olmuş olabilir.
Batman v Superman ile kendi sinematik evrenini sonunda bomba gibi kuran DC Comics, tıpkı Marvel gibi 2020 yılına kadar film takvimini de açıklamıştı. Bu bağlamda Ağustos ayında Suicide Squad ile karşımıza çıkmaya hazırlanan DC Comics, seneye ise birinci bölüm ile Justice League ekibini beyaz perdeye taşıyacak.

Daha önceden J.K.Simmons Komiser Gordon olarak , Willem Dafoe ise henüz belli olmayan bir rol ile Justice League kadrosuna katılmıştı. İyi adamların tarafında olacağı açıklanan Willem Dafoe'nun bir süre önce Cleric adlı bir karakteri canlandıracağı ve Superman'i geri getirecek isim olacağı konuşulmuştu. Şimdi ise filmin ana kötü karakteri ortaya çıktı.BvS'nin son sahnelerine doğru gelişen olayı hatırlayacak olursak; Lex Luthor, Krypton gemisinde elçi görevi gören bir uzaylı aracılığı ile Darkseid'la bağlantı kurmuş ve onun geleceğini sık sık dile getirmişti. Ancak Justice League filmi, biri 2017'de biri de 2019'da olmak üzere iki bölüm şeklinde açıklanınca Darkseid'ın da ilk filmden ortaya çıkıp ekip ile kapışması pek mantıklı olmazdı. Yani uzun lafın kısası Justice League Bölüm 1'de Darkseid'a hazırlık olarak bir kötü adam olması gerekiyordu. İşte o adam sanırız ortaya çıktı; Steppenwolf.Peki Kim Bu Steppenwolf?

Steppenwolf, Darkseid'ın amcası. Evet, baya baya amcası. New Gods ırkından olan ve Steppenwolf, Apokolips gezegeninin de en güçlü isimlerinden biri. Darkseid'ın gezegenin lideri olmasından sonra Apokolips ordusunun başına geçen, ayrıca çizgi romanlarda sık sık Justice League ile karşı karşıya gelen Steppenwolf, bir Darkseid olmasa da son derece sağlam kötülerden biri olarak karşımıza çıkmakta.

Tabii şu an için Steppenwolf'un filmin kötüsü olacağı henüz söylenti durumunda. Ancak dediğimiz gibi daha ilk filmden Darkseid'ın görücüye çıkması pek de mantıklı gelmiyor. Onun yerine sunulacak kötünün de direkt Darkseid ile bağlantılı olması son derece mantıklı. Şu an için şöyle bir durum olabilir; Lex'in söylediği gibi Darkseid mesajı almıştır ve Dünya'yı istila etmeye gelecektir. Ancak koskoca Darkseid, kendi uğraşmak yerine önce ordularının başındaki isim Steppenwolf'u gönderecektir. Steppenwolf yenilecek ve iş Justice League Bölüm 2'de bizzat Darkseid'e kalacak. Aslında aynı durum Marvel Sinematik Evreni'nde Thanos'da da var. Dünya ile uğraşması için Loki'yi, Infinity Gems'leri toplaması için de Ronan'ı görevlendiren Thanos, her iki elçisi de başarısız olunca ''tamam lan kendi başıma hallederim Avengers'ı da Dünya'yı da'' triplerine giriyor. Darkseid için de bu durum muhtemelen Steppenwolf üzerinden olacak.

Justice League Bölüm 1, 17 Kasım 2017 yılında vizyonda olacak. Bu arada filmde Ben Affleck'in yapımcı rolü üstleneceği ve yönetmenlik bazında Zack Snyder'e yardım edeceğini de belirtelim.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0