• Anasayfa
  • Sinema
  • Karşınızda Dünyanın İlk Sanal Gerçeklik Sineması

Karşınızda Dünyanın İlk Sanal Gerçeklik Sineması

0
0
0
0
0
Karşınızda Dünyanın İlk Sanal Gerçeklik Sineması
Kısa zamanda oldukça önemli işler yapan sanal gerçeklik sistemleri şimdi de sinema sektöründe önemli bir ilke imza atıyor.
Teknolojide son dönemlere damgasını vurmayı başaran ürünlerden biri de VR setler. Özellikle oyun sektöründe devrim gibi işler yapması beklenen sanal gerçeklik gözlükleri, diğer sektörlerde de ilklere imza atmayı başarıyor.

İşte bu bağlamda sanal gerçeklik gözlüklerinin bu sefer karşımıza çıktığı yer, bir sinema salonu. Hollanda'nın başkenti Amsterdam, artık dünyanın ilk sürekli sanal gerçeklik sinemasına ev sahipliği yapacak.

Büyük ekranların, perdelerin yerine içinde Galaxy S6'nın bulunduğu Samsung Gear VR'lara sahip olacak olan izleyiciler, bunun yanı sıraa Sennheiser kulaklıklar da kullanacak. Ayrıca normal sinemaların aksine bu salondaki koltuklar 360 derece dönebilen koltuklar olacak. Yani izleyiciler diledikleri zaman koltuklarında dönerek izledikleri filme farklı açılardan göz atabilecekler.
 
Tabi şu an için bu salonda oynatılan ''filmler'' 30 dakikalık, VR setlere uygun filmler.  Zaten şu an film olarak uçaktan çekilmiş New York görüntüleri, 360 derece U2 konseri gibi şeyler gösterilmekte. Benzer şekilde sinema salonlarının Londra, Paris, Berlin ve Madrid gibi şehirlerde de açılması planlanıyor. Bu sinemada deneyim yaşamak isteyenler ise 14 dolar civarında bir ücret ödemeli.

Kaynak: AndroidCommunity
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0