Kesinlikle Bir Devam Filmini Hak Eden 10 Film

2
0
0
0
0
Gerek finansal olarak elde ettikleri başarı, gerekse izleyicide bıraktıkları etkiler ile devam filmini hak eden 10 film.
Film izlemeyi herhalde sevmeyeniniz yoktur. Aslında sinema sektörü teknolojinin de gelişmesi ile önüne geçilemez bir genişleme yaşadı, yani uzun lafın kısası eline kamera alan film çeker oldu. Fakat, hepimizin izlediği zaman büyük keyif aldığı, hatta ''keşke bitmese'' dediği bir ton film vardır.

Bazı filmler ise konusu, ilerleyişi, hatta bazen sadece baş karakteri ile öyle hoşumuza gider ki, ''bir yenisi daha gelse'' dediğimiz de olur. İşte bu haberimizde de o filmleri ele alacağız.

İşte ikinci bir filmi hak eden birbirinden enfes 10 film:
 

 DISTRICT 9


Yazarlığı ve kısa filmleri ile dikkat çeken yönetmen Neill Blomkamp, Lord of the Rings serisinin yönetmeni Peter Jackson'ın gücünü arkasına alarak bu filmi hayata geçirdi. District 9, ''uzaylıların dünyaya gelmesi'' olayını son derece özgün bir şekilde ele alarak büyük beğeni toplamıştı. O sebeple böyle bir konuya sahip olan bir filmin devamı gelmesi acaip güzel olurdu. Hem konusu da buna elverişli. İzlemeyenler bu kısımdan sonrasını okumasın SPOILER UYARISI.....................O son sahnede uzay gemisi havalandıktan sonra hem dünya da hem de evlerine dönen uzaylıların gezegeninde nasıl sorunlar baş gösterdi? Bu konular üzerinden gidilerek yaratıcı bir şeyler yapılabilir bence.

 

 HANCOCK


Will Smith'i yakın zamanda Suicide Squad filminde Deadshot olarak izleyeceğiz fakat Smith'in çok daha öncesinde bir süper kahraman rolü vardı. Hem de öyle yabana atılacak bir süper kahraman değil. Hancock gişede 624 milyon dolar gibi sağlam bir hasılat elde etmiş ayrıca izleyiciler tarafından da büyük beğeni toplamıştı. Hatta çoğu kişi ''bunun kesin ikincisi gelir'' diyordu. Fakat durum pek öyle olmadı. Aslında 2012 yılında hem Will Smith, hem de filmin yönetmeni şöyle bir ikinci film için kolları sıvar gibi olmuş fakat bir türlü gerçekleşmemiş. Bizim yine de umudumuz var. Fena mı olur şöyle biraz yaşlanmış, daha tecrübeli olmuş bir Hancock görmek?

 

 I AM LEGEND


Yİne bir diğer Will Smith filmi. Aslında listede en üzüldüğümüz olay bu film için geçerli diyebiliriz. Zira filmin senaristi Akiva Goldsman, hem filmin öncesi, hem de sonrası için senaryoların taslağını oluşturmuş. Yani filmdeki durumun öncesi neler olmuş ve de sonrasında neler olabilir şeklinde senaryolar hazırmış. Fakat sanıyoruz Warner Bros.'un öncelik verdiği daha önemli işler olunca, filmin sonunda da... Neyse. Yine spoiler.

 

 INCEPTION


Aslında bu filmin devamı konusunda pek bir şey söylemeye gerek yok. Christopher Nolan gibi bir adam var, çok daha gelişmiş bir sinema sektörü var, 825 milyon dolar gibi bir de gişe hasılatı var, o yüzden yeni bir Inception kesinlikle istiyoruz! Tek sorun, Nolan'ın daha önceden hiç ''ikinci film'' olayına girmiş olması (The Dark Knight serisi dışında, zira Nolan projeyi zaten o şekilde kabul etti).

 

 JOHN CARTER


Son zamanların belki de en fazla hayal kırıklığı yaratan filmlerinden biri... John Carter aslında genel konusu bağlamında son derece efsane bir şekle bürünebilecek bir filmdi. Fakat artık yanlış oyuncu seçimi mi dersiniz, yanlış yönetmen falan mı dersiniz, sonuç olarak filmin gişede çakılmasına sebep olan bir şeyler oldu. Fakat ucu son derece açık olan John Carter, doğru ellere teslim edilirse ikinci filmi ile kötü imajını üzerinden atarak bomba gibi bir geri dönüş yapabilir. Tabii sanıyoruz Disney'in böyle bir planı pek yok.

 

 JUMPER


Jumper hem sahip olduğu eşsiz aksiyonu, hem de eğlencesi ile 220 milyon dolar gişe hasılatı elde etmeyi başardı, izleyenlerin de beğenisi elde etti. Fakat filmde tıpkı John Carter'da olduğu gibi bazı eksikler de yok değildi. Tabii bu durum, filmin özünde sahip olduğu konseptten efsane bir devam filmi çıkmayacağı anlamına gelmiyor.

 

 PACIFIC RIM


Guillermo Del Toro gibi bir ustanın elinden çıkan Pacific Rim, aslında ikinci filmi konusunda direkten dönmüş durumda. Zira Del Toro, ikinci filmin geleceğini duyurmuştu. Fakat Legendary Pictures tercihini Godzilla-King Kong ortak evreninde geçecek bir filmden yana yaptı. Gerçi Legendary Pictures bir süre önce Çinli bir firma tarafından satın alındı. Yani önümüzdeki süreçte yeni bir Pasific Rim filminin çıkması için bütün koşullar hazır (Ekleme: Pasific Rim: Maelstrom filminin geleceği yönetmen Del Toro tarafından açıklanmış durumda. Fakat filmin bir çıkış tarihi, ya da oyuncu kadtosu gibi kesin bir bilgisi bulunmuyor. Yani bir bağlamda tam olarak ''kesin geliyor'' diyemiyoruz. Birde konu Del Toro olunca ikinci bir Silent Hill vakasından çekiniyoruz açıkcası)

 

 INCREDIBLE HULK


Marvel Sinematik Evreni'nin ikinci filmi olan Incredible Hulk, aslında uzun zamandır yeni bir filmi hak ediyor. Aslında Marvel da böyle bir film yapmak istiyor. Fakat arada Universal Studios var. Sebebi de Marvel'ın salak gibi süper kahramanlarının haklarını dağıtması. X-Men evrenini ve Fantastik Dörtlü'yü Fox'a, Spider Man'i de Sony'e veren Marvel, zamanında Hulk'un da haklarını Universal'a vermişti. 2003'teki rezalet Hulk filmi de bu sebeple yapıldı zaten. Fakat bu durum, Hulk'un yeni bir film hak etmediği anlamına gelmiyor. Tabii Marvel'ın planlamasında böyle bir film söz konusu değil. Fakat Hulk, Thor: Ragnarok filminde ana karakter olarak karşımıza çıkarak bir bağlamda hayranlarını sevindirecek. Hem de filmde göreceğimiz Hulk, ''Planet Hulk'' konusuna göre uyarlanmış bir Hulk olacak. Neyse yine de ileride yeni bir Hulk filmi gelmesi hiç fena olmaz. Zaten Marvel süprizleri sevdiğinden bizim böyle bir filme umudumuz tam.

 

 WANTED


Mark Millar ve J.G.Jones'un çizgi roman serisinden uyarlama olan Wanted, ilk filmde elde ettiği finansal başarının ardından ikincisi gelmesi neredeyse kesinleşmiş filmlerdendi. Hatta filmin ana karakteri James McAvoy, bu sefer yardımcı karakter olacak ve yeni bir başrol karşımıza çıkacaktı. Fakat proje bir türlü hayata geçmeyince hem yapımcı stüdyo, hem de başrol Avoy farklı projelere yöneldi. Yine de yeni bir Wanted filmi fena olmazdı.

 

 ZOMBIELAND


Şimdi ortada şöyle bir durum var; kim zombi filmlerini sevmez ki? Hele içinde bolca aksiyon ve komedi olunca. İzleyeni oldukça eğlendiren ve bol bol zombiye doyuran (bu da nasıl bir tabir olduysa) Zombieland, kesinlik yeni bir filmi hak etmekte. Hem filmin de ucu açık şekilde bitmekte. Hatta filmin tam olarak bir sonu da yok diyebiliriz. Amazon bir ara Zombieland'i diziye dönüştürmeye çalışmış ancak tabiri caizse ellerinde patlamıştı. İlk filmin maliyeti ve elde ettiği gelir de kıyaslandığı zaman, ikinci film için müthiş elverişli bir ortam var diyebiliriz.

 

 BONUS: HELLBOY 3


Sanıyoruz tartışmaya en kapalı konumda olan bu filmdir. Hellboy gibi çizgi roman uyarlaması filmler arasında zirveye oynayan bir uyarlama, yönetmen koltuğunda Guillermo Del Toro gibi bir isim varken kesinlikle üçüncü filmi hak etmekte. Filmin başrolü Ron Pearlman bir ara kendi Facebook hesabı üzerinden bir kampanya da başlatmıştı aslında. Del Toro da okey dedikten sonra böyle muhteşem bir filme onay vermeyecek stüdyo olmaz diye düşünüyorum. Süper kahraman filmlerinin şafağının yaşandığı dönemlerde Hellboy adeta ''fazla bilinmeyen harika plajlar'' edasında bir köşede durmakta. O yüzden bu film mutlaka ol-ma-lı!

 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0