Mad Max'in Efsane Araçları Lego ile Yapıldı

1
0
0
0
0
Vizyona girdiğinden bu yana büyük beğeni toplayan, 1979 yapımı serinin yeni uyarlaması Mad Max'in efsane araçları, lego ile yeniden hayat buldu.
Tarih 1979'u gösterdiğinde, o dönem 34 yaşında olan genç yönetmen George Miller, baş rollerinde Mel Gibson'ın olduğu efsaneleşmiş seri Mad Max'in ilk fimini yaratmıştı.

Toplumsal çöküşün meydana geldiği, distopik bir dünyayı konu alan filmde, motorsiklet çeteleri ile mücadele içine giren kahramanımız Max, film boyunca çete ile hızlı ve amansız bir takibe girer. Filmin konusu yüzeysel olarak bu şekilde. Üç seri olarak çekilen film o dönem yetersiz bir bütçeye sahipti. Zaten filmi izlediğinizde de bu durum kendini hissettirmekte. O dönemler şimdiki gibi bilgisayar efektleri tarzı şeyler zaten hayal.George Miller, Mad Max serisinden sonra pek fazla yönetmenlik koltuğuna oturmadı, yaptığı işlerle de ön plana çıkamadı. Ta ki sinemanın bilgisayar efektlerinde altın çağını yaşadığımız günümüze kadar. Elinde Mad Max gibi efsane bir proje olan Miller, filmin günümüz teknolojisi ile ne denli muazzam hale getirilebileceğini resmen ön görmüş ve kolları sıvamıştı. Başrolünde son zamanların yükselen yıldızı Tom Hardy'nin olduğu Mad Max, Charlize Theron, Nicholas Hoult gibi isimlerin bulunduğu film 15 Mayıs'ta ülkemizde de vizyona girmişti. Muhteşem olan film şu 15 günlük süreç içinde milyonlarca olumlu yorum almış durumda. Haberimize gelecek olursak; filmi izleyenleriniz bilir, Mad Max'in en ön plana çıkan şeyleri şüphesiz distopik olduğu kadar fütüristik de olan araçlarıydı. İşte filmin fanatiği bir kişi de, Mad Max'in War Rig, Doof Wagon gibi pek çok meşhur aracını legolar ile yapmış. Ortaya son derece güzel bir çalışma çıkmış.

Bu arada filmi izlemeyenlere şiddetle tavsiye ediyorum, kaçırmayın.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0