Marvel ''Ant-Man 2''yi Resmi Olarak Duyurdu! Yeni Filmler de Yolda!

1
0
0
0
0
Son dönemlerde herkes DC'nin filmlerini konuşur olmuş, Age of Ultron'da beklediğini alamayan Marvel, hali hazırda olan planlarını tekrar gözden geçirmiş ve atağa kalkmaya hazır.
Sinema sektöründe gümbür gümbür giden ve DC Comics'in de ciddi olarak işin içine girmesi ile bütün kozlarını ortaya dökmeye başlayan Marvel, bir süre önce 2018'e kadar olan film planlamasını yapmıştı.

Dokuz adet olan ve hepsi Marvel Sinematik Evreni dahilinde çekilecek filmlere sonrasında Sony ile yapılan anlaşma ile Örümcek Adam da eklenmiş ve film sayısı 10'a çıkmıştı. Şimdi ise bu sayı bir kez daha artmış durumda.Marvel genelde gişede ciddi başarı beklediği filmlerini Mayıs ayına koymakta. İlk iki Avengers filmi ya da Captain America: The Winter Soldier buna örnek olabilir. Aynı şekilde 2016'da beyaz perdede göreceğimiz ve Captain America ile Iron Man'in ekibi arasında geçecek epik savaşı konu alacak ''Civil War (İç Savaş)'' filmi de bu şekilde.

Diğer filmler, yani Marvel için bir nevi soru işareti olan filmler ise, yaz aylarına bırakılır. Bu sene Temmuz ayında vizyona giren Ant-Man filmi de bu filmlerden biriydi. Ancak Marvel cephesi, 2015 Mayıs'ının bombası olan Age of Ultron'dan beklediği başarıyı elde edememiş, buna rağmen Ant-Man, beklenin üstünde bir rakama ulaşmayı başarmıştı. Filmi izleyenler bilecektir, zaten Ant-Man karakteri doğrudan Civil War'a dahil olacak ancak, son sahnede bir başka köklü Marvel kahramanlarından Wasp'ın kostümü ortaya çıkmış, yani Wasp'ın da Marvel evreni içinde olacağı bir şekilde onaylanmıştı.Lafı toparlamak gerekirse; Ant-Man, zaten kendi film yapısıyla ''benim devamım gelecek, işim burada bitmedi'' diye bağırıyordu. Birde gişede başarı gelince, Marvel ikinci Ant-Man filmi için düğmeye bastı ve ''Ant-Man 2'' resmi olarak duyurulmuş oldu. Filmin resmi başlığı ''Ant-Man ve Wasp'' şeklinde olacak ve şu an için belirlenen vizyon tarihi 6 Temmuz 2018.

Marvel haberlerini yakından takip eden biri iseniz bu tarih size yabancı gelmeyecektir çünkü aynı tarih daha önceden Marvel tarafından duyurulan Captain Marvel'ın vizyon tarihi idi. Marvel'ın yaptığı son düzenlemeden sonra Captain Marvel'ın çıkış tarihi 8 Mart 2019 olarak değiştirilmiş durumda.Ayrıca Black Panther filminin tarihinde de oynama yapılmış durumda. Yeni açıklanan tarihe göre Black Panther, 16 Şubat 2018'de vizyonda olacak. Tabi bununla bitti mi? Bitmedi. Marvel bunların dışında sinema evreninin en muazzam savaşına tanıklık edecek ve patron Kevin Feige'in dediğine göre bildiğimiz Avengers grubunun -neredeyse- tamamen değişmesiyle sonuçlanacak, Marvel evrenine yeni bir kapı açacak Infinity Wars filminden sonra 1 Mayıs, 10 Temmuz ve 6 Kasım 2020 tarihlerinde sunulacak üç adet yeni film de açıklanmış durumda.Filmerin isimleri ya da konuları gibi konular henüz belli değil. Ancak bir sene içinde Mayıs, Temmuz ve Kasım olmak üzere seri şekilde üç film çıkacak olması ve bu üç filmin de bildiğimiz Marvel evrenin sonu olan ve ardında yepyeni karakterlerle, yepyeni bir evren bırakacak Infinity Wars'dan sonra olması, beni oldukça heyecanlandırmakta. Bekleyip göreceğiz.

Kaynak: ScreenRant
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0