Marvel'dan Bir Yeni Dizi Daha Geliyor: Damage Control

0
0
0
0
0
Son dönemde sinema sektörüne resmen ambargo koyan Marvel, benzer şeyi televizyon dünyasında da gerçekleştiriyor. Yeni Marvel dizisi yolda.
Sinema sektörüne 2008 yılından başlayarak damgasını vuran ve kendi sinema evrenini oluşturan Marvel, sinema sektöründe yaptığı ortak evren film konseptini televizyon sektöründe de gerçekleştirmişti. 

Agents of Shield'di, Agent Carter'dı, Daredevil'dı, Jessica Jones'du, Luke Cage'di derken (bitmeyecek sandım...) şimdi bir de nur topu gibi Damage Control'ümüz oluyor.

Peki nedir bu Damage Control? İlk olarak 1989'da ortaya çıkan Damage Control, temelinde bir mühendislik ve yapı şirketi. Ancak Manhattan merkezli şirket, sektördeki diğer şirketlere göre daha farklı bir çalışma alanına sahip. Bildiğiniz gibi süper kahramanlar, kötülere karşı insanları korumasına koruyor ancak, bu durum binaların yıkılmasına, arabaların havaya uçmasına ya da benzeri şeylere engel olmuyor (Avengers'ın her iki filminde de adamlar taş üstünde taş bırakmadı mesela). Bu gibi durumlarda da mutlaka aklınızdan ''eee yerle bir oldu koca bina, ne olacak şimdi?'' gibi sorular geçmiştir. İşte bu soruların cevabı Damage Control'den geçiyor.

Yani Damage Control, süper kahramanların bir nevi arkalarında bıraktıkları pislikleri topluyor. İşin ilginç kısmı ise, ABC kanalında yayına girmesi planlanan dizinin sitcom yani komedi ağırlıklı olacak olması. Şu an için dizinin olup olmayacağı kesinlik taşımıyor. Önce bir pilot bölüm çıkacak, bu bölüm hem ABC tarafından hem de izleyici tarafından geçer not alırsa dizi hayata koyulacak.

Gel gelelim Marvel'ın bu tarz bir işe neden kalkıştığına. Aslında sıkı bir çizgi roman fanatiği olarak ''oooo Damage Control geliyoor'' tarzında bir heyecan yaşamadım. Ancak şöyle bir durum var; Damage Control zaten uzun süredir Marvel Sinematik Evreni'nin içinde (mesela ilk Iron Man filmini izlerseniz sonlara doğru Tony'nin röportaj vereceği sahnenin öncesinde televizyonda ''Damage Control bölgede yeniden inşa işlemine başlamış durumda'' tarzı bir yazı gözüküyor). Birde gerek sinema evreni gerekse televizyon evreninde kahramanlarımızın ortalığı yakıp, yıkıp, gittiği gerçeği, Damage Control ile daha kabul edilebilir bir hal alır.Son olarak şahsi görüşüm, Jessica Jones ve Luke Cage gibi iki kahramanın televizyon dünyasına girmesi ve ana Avengers üyelerine göre daha yerel kalacak olmaları, Damage Control'ü sık sık bu dizilerle paralel şekilde görebileceğimiz anlamı taşımakta. Yani toparlamak gerekirse Marvel, tüm sinema ve televizyon evrenindeki boşluklardan birini dolduracak bir adım atıyor. He ''böyle bir adıma gerek var mıydı?'' diye soracak olursanız, bence yoktu. 

Yalnız şöyle de bir durum var; madem ki bu Damage Control taağ 2008'deki Iron Man filminden beri evrenin içindeydi, o zaman onlarında geçen süre zarfında anlatacakları ve bizim de izlemeye değer bulabileceğimiz birşeyler mutlaka olmalı. Sonuç olarak Marvel'ın bir bildiği var ki böyle bir işe kalkışıyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0