Marvel'ın Babası Stan Lee Favori Süper Kahraman Filmini Açıkladı!

10
7
3
1
0
'Marvel'ın babası' olarak anılan pek çok süper kahramanın yaratıcısı Stan Lee'nin en sevdiği süper kahraman filmi hangisi?
Süper kahraman filmleri -özellikle de Marvel'a ait olanlar- son 15 yılda sinema sektörüne adeta damgasını vurdu. 2000'li yılların başından günümüze geldiğimizde onlarca süper kahraman filmi beyaz perde izleyicisi ile buluşmuş durumda ve bir o kadarı da yapılma aşamasında.

Tabii bu filmlerde başroller, kostümler ya da filmlerin hikayeleri değişiklik gösterebiliyor. Ancak tek değişmeyen şey var; Stan Lee. Marvel'a çizgi roman sektöründe altın çağını yaşatan ve Spider Man'den Avengers ekibinin pek çok üyesine kadar Marvel'ın kilit süper kahramanlarının yaratıcısı olan Stan Lee, Marvel imzalı filmlerde de küçük rolleri ile sinema izleyicisi ile buluşmakta.Peki Stan Lee'nin en çok sevdiği Marvel filmi hangisi?


2008 yılındaki Iron Man filmi ile başlayan Marvel Sinematik Evreni dolayında yapılan filmlerin her biri ayrı bir güzel. Ancak bunların hepsinden önce, 'süper kahraman filmleri de iş yapar' düşüncesini başlatan bir film serisi vardı; Spider-Man.

Facebook üzerinden ''Ask Stan'' soru-cevap etkinliği düzenleyen ve hayranların sorularını yanıtlayan Stan Lee, 'en sevdiğin Marvel filmi' sorusuna ''favori süper kahraman filmim Spideman üçlemesinin ilk filmi. O filmden sonra süper kahraman filmleri için sinema sektöründe her şey çok kolay gözüktü'' cevabını verdi.Zaten Stan Lee her defasında Spider Man'in ondaki yerinin ayrı olduğunu dile getiriyor. Zira Marvel'ın altın çağında bir numaralı ismi tartışmasız Spider Man'di. Ayrıca Sam Raimi imzası taşıyan ilk Spiderman filmi de hala çoğu sinema sever için en iyi süper kahraman filmlerinden biri olarak kabul edilir. Yani Stan Lee'ye katılan çok fazla kişi olduğunu söyleyebiliriz.

2002 yılında vizyona giren 'Spiderman', dünya çapında 821 milyon dolar hasılat elde etmeyi başarmıştı. Spider Man rolü ile boy gösteren Tobey Maguire ise kendinden sonra 2 farklı Spider Man görmemize rağmen hala 'en iyi Spider Man' olarak anılmakta (ki bence de öyle).Peki sizin favori süper kahraman filminiz hangisi? Yorumlarda fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.
10
7
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
10
7
3
1
0