Marvel ve Netflix Çoştu! Blade, Ghost Rider ve Moon Knight Dizileri Geliyor!

2
1
0
0
0
Daredevil ve Jessica Jones ile izleyeciden tam not alan ve en az Marvel'ın sinema filmleri kadar merakla beklenmeye başlayan Netflix serisi işlere hiç beklemediğimiz üç yenisi daha eklenebilir.
Beyaz perdede 2008 yılından beri tozu dumana katar şekilde ilerleyen ve 2019 yılında Infinity Wars ile zirvesini yapmaya hazırlanan Marvel, Agents of S.H.I.E.L.D. ile başlayan ''sinema dünyasına paralel televizyon dünyası'' fikrini Daredevil ile zirveye çıkarmıştı.

Netflix ve Marvel arasında yapılan anlaşma sonucu TV dünyasında kurulan Marvel evreni karşımıza Daredevil, Luke Cage, Jessica Jones, Iron Fist, Punisher ve The Defenders ekibini çıkarmıştı. Gerçi henüz Daredevil, Jessica Jones ve -kendi dizileriyle olmasa da- Punisher ile Luke Cage karşımıza çıkmış durumda ancak 2017 yılında Marvel ve Netflix Defenders ekibini toplayarak televizyon dünyasının yerel Avengers'ını sunacak.Peki Sonrasında Ne Olacak?

Şimdi Marvel Sinematik Evreni'nde (MCU) bir 'Phase' olayı var. Marvel evrenini bu phase'lere -yani evrelere- bölerek her evrede yeni karakterler ve gidişat belirliyor. Örneğin Captain America: Civil War, MCU'nun üçüncü evresinin başlangıç filmi idi. Bu üçüncü evre, Infinity Wars Part II ile sona erecek ve Marvel'ın dördüncü evre için oldukça heyecanlandırıcı planları var (artık onlar bir başka habere...).

İşte bu durumu Marvel televizyonda da yapabilir. Daredevil ile başlayan ve Defenders ile zirve yapacak seri Marvel ve Netflix  için birinci evre olabilir. ''İkinci evre'' için ise Marvel-Netflix ikilisinin inanılmaz planları var!

Birbirinden Efsane Üç Yeni Dizi Yolda!Moviecreedlive'ın gündeme getirdiği -ve sağlam kaynaklardan elde ettiğini söylediği- haberlere göre Marvel, Netflix ile üç yeni süper kahraman dizisi için anlaşmış durumda. Bu kahramanlar Blade, Ghost Rider ve Moon Knight.

Blade ve Ghost Rider'ı zaten sinemada daha önceden görmüştük. Bir dönemler Blade zaten Wesley Snipes ile özdeşleşmişti (hatta hala öyle olabilir). Nicholas Cage'i de iki kez Ghost Rider olarak beyaz perdede izlemiştik. Yani bu iki karakter seyirci için pek de yabancı değil. Fakat benzer durum Moon Knight için geçerli değil.

Çizgi roman severler tarafından ''Marvel'ın Batman konusunda DC Comics'e cevabı'' olarak lanse edilen, sık sık ''Marvel'ın Batman'i'' benzetmesi yapılan Moon Knight'ı aslında çizgi roman bazında oldukça seven, hatrı sayılır bir hayran kitlesi de mevcut. Peki neden Marvel böyle bir hamle yapıyor? Neden bu üç karakter?Blade, Ghost Rider ve Moon Knight'a kıyasla, Marvel-Netlix evreni olarak ele alabileceğimiz şeyde birinci evre karakterleri (Daredevil, Jessica Jones, Punisher vs) daha ''sıradan'' süper kahraman sınıfında kalıyor. Bu yeni üçlü çok daha mistik, olayın çok daha derin ve karanlık yönünde kalan kesimi. Üstelik Marvel, birinci evre Netflix karakterlerini filmlerine bir şekilde yerleştirebilir, ancak bu üçlü Marvel-Disney ortaklığından çıkan filmlerde imkanı yok kendisine yer bulamaz (PG-13 kurtarmaz).

Bu durumda da ortaya şu soru çıkıyor; Marvel, sinema evreni bazında Phase 4 filmlerinde karşımıza R-Rated birkaç film sunarak DC'nin izinden gidebilir mi? Eğer öyle bir durum söz konusu olursa 2017'deki Defenders dizisinden sonra yeni karakterlerle yeni bir yapılanmaya giren Marvel-Netflix evreni de çok daha karanlık, çok daha derin mevzulara girebilir (ki şu an Daredevil'ı da Jessica Jones'u da canavar gibi gidiyor).Şu an için ne Marvel ne de Netflix cephesinden gelen resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak sektörün önde gelen pek çok yabancı kaynağı haberi sık sık dillendirmeye başladı. Ayrıca geçtiğimiz günlerde iptal edilen Agent Carter ve Most Wanted gibi Marvel işi dizilerin de ''yeni yapılanmaya giden yolda ayak altından çekilenler'' olduğu konuşulmakta. Yani kısa bir zaman içinde resmi açıklama gelirse şaşırmayız.

Kaynak: LatinoReview
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0