Mr. Robot'un 2. Sezonu İçin Ortaya Çıkan Tüm Detaylar!

1
1
0
0
0
Günümüzde yayınlanan efsane diziler arasına adını kısa sürede yazdıran Mr. Robot'un 2. sezonu için detaylar gelmeye başladı. İşte bu dizinin ikinci sezonuna ait bilgiler. (NOT: Spoiler İçerir!)
Eveet.. Günümüzde Game of Thrones gibi bir dizi varken aslında millet farklı diziler arayışına girmiyor. Fakat şu anda öyle hoş diziler de çıktı ki bu diziyi sevmeyenlerin ya da öyle ölüp bitmeyenler için farklı bir tarz da ortaya koymakta. American Horror Story, Flash, Heroes Reborn gibi birçok dizinin de takip edildiği bu dönemde bu dizilerden de ayrılarak bir anda oldukça popülerleşen bir dizi daha bulunuyor. "Mr. Robot"

Günümüz bilgisayar çağındaki heçkır olaylarını farklı bir açıdan ele alan ve aynı zamanda günümüz dünyasına ağır eleştirilerde bulunan bu dizi oldukça tuttu. Çünkü kült film ve diziler olan Fight Club, V for Vandetta, Dexter ve birkaç dizi ve filmin bize uyandırdığı güzelliği barındıran Mr. Robot'ta özellikle Rami Malek'in oynadığı Elliot adlı ana karakterin tavırları da bir hayli ilginç olması oldukça dikkat çekici.NOT: Bundan sonrasında diziyi bitirmeyenler ve başlamayanlar için ağır spoiler bulunabilir (bulunacaktır) Ona göre devam ediniz.

Şimdi. Hem dizinin adını taşıyan hem de Fight Club'da gördüğümüz gibi alter ego denilen alt benliği olduğunu anladığımız Mr. Robot karakteri hatırlayacağınız üzere Elliot'un ölmüş babası. Yani Mr. Robot diye bir karakter gerçekte yok ve sadece Elliot'un hayal ürünüydü. Son bölümde de Elliot alter egosu olan ailesinin defolmasını istemiş ve son sahnede bunu başarmıştı. Yani 2. sezonda bir Mr. Robot görmeyebilirdik.

Ancak gelen bilgilere göre Mr. Robot'u canlandıran Christian Slater geri dönecekmiş. Yani ilk bölümlerde olmasa da ilerleyen bölümlerde Mr. Robot tekrar karşımıza çıkacak. Ayrıca söylentilere göre de 2. sezon daha karanlık geçecek. Yani bu sezonda beynimiz zaten yanmıştı, iyice cılkı çıkacakmış.
Bunların dışında bildiğiniz gibi Darlene de Elliot'un kardeşi çıktı. Ama ne fotoğraflarda ne de başka bir şeyde kardeşi olduğuna dair pek bir şey yok Elliot beyde. İşte bu ikinci sezonun konularından biri de Darlene-Elliot kardeşliği olacak. Bizlere daha fazla bilgiler ve detaylar verilerek nasıl bir kardeşlik içinde oldukları gösterilecek. (Malum Elliot kardeşinin dudağına yapışacak kadar unutmuş herşeyi, onu bi ayıktıracaklar)

Ayrıca Elliot karakteri Malek'e göre biraz daha insanca yaşamaya başlayabilir. Yani dizinin tepki gördüğü olaylardan biri olan Elliot'un sürekli uyuşturucu kullanan, kafa bir milyon, psikolojisi çökmüş ve kardeşine bile yürüyebilen bir tip olması sebebiyle bazı kesimler "bizimkilere örnek olursa" edasıyla kaygılı yaklaştığı için olsa gerek Elliot'u yemek yerken, farklı kıyafetlerle falan görebiliriz. (Ayrıca buna tepki gösterenler Breaking Bad'i izlediğinde metanfetamin karteli oldu sanırım)Ve son bölümde gördüğümüz dizinin itici karakteri olsa da oldukça sevilen Tyrell var. Arkadan iş çeviren ancak ne yaparsa yapsın E Corp'tan (Evil Corp) şutlanınca bir kin besleyerek Elliot ile hack kardeşliği yolunu seçen elemanı da bol bol göreceğiz. Yani bir ortaklık vs söz konusu olabilir. Ama bana kalırsa Tyrell'in karakteri gereği bir yan çizip Elliot'a düşman falan olabilir. Bilemiyoruz.Ayrıca bir de bilgi var ki bu çok önemli. 1. bölüm çıkar çıkmaz millet "İşte bu! Hack ve siber olaylar ile ilgili bir dizi geldi yehuuu!!" edalarıyla sözlüklerde coştu. Hele gerçek terimlerin kullanılması, Hack sahnelerinin Hollywood OS denilen iki tuşla gerçekleşmemesi ve net bir şekilde kodlamanın gösterilmesi birçok bu işe meraklı kesimi çekti. Sonradan da hüsrana uğradılar tabii.

İşte bu noktada dizinin bir siber veya hacking olaylarını barındıran bir dizi olmadığı, ilişkileri, karakterleri ve hayatı konu alan bir dizi olduğu vurgusu yapıldı. Yani ağır metoforlar barındırarak bizleri düşündürecek bir dizi olacak. Bu açıdan da anlıyoruz ki Fight Club'a benzerliği devam edecek.Şu anda ikinci sezonun pilot bölümü ve diğer bilgileri bulunmuyor. Ama V for Vandetta maskesi yerini fsociety maskesine bırakacağı da açık. Beklemedeyiz.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0