Muhtemelen Bağımlısı Olacağınız 15 Mini Dizi

2
2
0
0
0
''Şöyle yeni bir dizi olsa da izlesem'' diyenlerden misiniz? O zaman tam sizlik bir haberimiz var.
Eminiz yabancı dizi izlemeyi hepiniz seviyorsunuzdur (kim sevmez ki). Ve yine eminim hepinizin favori birkaç dizisi vardır. Ancak özellikle sürekli takip ettiğiniz diziler araya girdiğinde, ya da yeni bölümlerinin çıkmasına epey bir zaman varken mutlaka ''yok mu şöyle izleyecek bir şeyler?'' diye düşünmüşsünüzdür.

İşte bu sorununuza çözüm olacabilecek, biribirinden bomba 15 mini dizi ile karşınızdayız. Her biri birbirinden şahane olan bu mini dizilerden biri, mutlaka ilginizi çekecek ve aradığınız ilaç olacaktır.

İşte izledikten sonra mutlaka bağımlısı olacağınız birbirinden bomba 15 mini dizi:
 

 Lucifer 


DC Comics'in efsane ''The Sandman'' çizgi roman serisinde yardımcı karakter olarak yaratılan, ardından kendi çizgi roman serisine kavuşan Lucifer'ı konu alan dizi, hayatından sıkılan Lucifer abimizin cehennemden gelerek Los Angeles'da yaşamaya başlayışını konu alıyor. Çizgi roman bazıda Lucifer zaten başarılıydı, dizi olarak da şu an için mükemmel gidiyor.

 

 In the Flesh 


Zombi şafağının ardından durumu kontrol altına alan devlet, zombi bireyleri tekrar topluma kazandırmaya başlar. Bu kişilerden biri de küçük kasabasına geri dönerek hayatını tekrar düzene sokmaya çalışan Kieren Walker'dır. In the Flesh, son dönemlerin popüler konularından ''zombileri'' farklı bir şekilde ele almayı başarıyor.

 

 Sherlock 


Efsane dedektif Sherlock'un 21. yüzyıl Londra'sında geçen hikayesini ele alan Sherlock, zaten son dönemlerin en popüler dizilerinden. Yardımcısı Dr. Watson ile birlikte sizi kesinlikle ekran başına kitlemeyi başaran Sherlock'un tek sıkıntısı, hayranlarının beklemekten ciğerini soldurmak.... (2017 nedir abi?)

 

 North and South 


İngiliz yazar Elizabeth Gaskell'in aynı adı taşıyan eserinden uyarlama olan dizi, hem eserin ana karakteri Margaret Hale'in aşk hikayesini, hem de o dönem toplumsal sınıf olarak son derece farklı olan Kuzey ve Güney İngiltere'nin durumunu başarılı şekilde ele almakta. 

 

 The Lost Room 


Bir cinayet vakasını araştırırken gizemli bir anahtar bulan dedektif Joe Miller, kısa süre sonra anahtarın inanılmaz mistik bir güce sahip olduğunu anlar. Her kapıyı açabilen bu anahtar, ayrıca kullanan kişiyi alternatif bir evrende bulunan, normal zaman ve uzay kavramlarının dışındaki bir motel odasına götürür. The Lost Room, izleyende kesinlikle beyin hoşaflanması yaratmakta.

 

 The Kennedys 


Amerika'nın siyasi tarihini ciddi şekilde etkileyen Kennedy Ailesi'ni konu alan dizi, siyasette ne denli entrikaların döndüğünü ve dünyanın kaderini etkileyen olayların nasıl geliştiğini gözler önüne sermekte.

 

 The Shannara Chronicles 


Fantastik hikayeleri -hele de Lord of the Rings serisini- sevenleriniz varsa bu diziyi kaçırmasın. ''Dört Diyar''ı koruyan Elf ağacı Ellcrys ölmektedir ve onu tek kurtarabilecek kişi Amberle Elessedil adlı kişidir. Fakat Elessedil'in bunu başarması için Elflerin binlerce yıldır kullanmadığı kayıp büyüyü bulması gerekmektedir.

 

 Hatfields & McCoys 


Başrollerinde Kevin Costner ve Bill Paxton gibi iki usta ismi barındıran Hatfields & McCoys, iki klan arasındaki kan davasını ele almakta. İç Savaş'ın ardından evlerine dönen iki dost, bu kan davası sebebi ile birbirleriyle karşı karşıya gelmek zorunda kalırlar. İki klan arasındaki gerilim, neredeyse yeni bir İç Savaş'ın çıkmasına sebep olacak şekilde yükselmiştir.

 

 Generation Kill 


2003 yılında Irak'ı işgal eden Amerikanın gönderdiği ilk asker gruplarından birinde yer alan muhabirin deneyimlerini konu alan dizi her ne kadar ''Amerikan propagandası'' koksa da kaliteli bir iş ortaya koymakta.

 

 Casanova 


Dünyanın en büyük çapkını olarak anılan Casanova'nın sonunda gerçek aşkı bulma yolundaki macerasını anlatan dizi, mizah ve dram yönüyle oldukça başarılı.

 

 The Pillars of the Earth 


Ken Follett'in aynı adı taşıyan romanından televizyona uyarlanmış olan dizi, tahtın tek varisini kaybeden İngiltere'de bu olayın ardından meydana gelen  taht kavgalarını, güç savaşlarını, politik oyunları, dini çekişmeleri ve aşk ve entrikaları ele almakta. Tarih sevenler için kaçırılmaması gereken dizilerden.

 

 Political Animals 


ABD başkanının eski karısı olan Elaine Barrish, siyasete atılır ve Dışişleri Bakanı olarak görevini sürdürür. Fakat bu süre içinde Barrish'in hem işini hem de ailesini başarılı bir şekilde idare etmesi gerekmektedir.

 

 Too Big to Fail 


2008 yılında yaşanan finansal krizin ardından ayakta kalmaya çalışan insanların hikayesini ele alan Too Big to Fail, insanların duygu dünyasına yönelik konuları ele alan ve bunu başarılı şekilde aktaran bir dizi.
 

 Poldark

 
Amerikan Devrimi için savaşan, ardından İngiltere'ye dönen Ross Poldark, yakınları tarafından ''öldü'' olarak bilinmektedir ve bu sebeple Poldark'ın arkasında bıraktığı her şey, bambaşka hale gelmiştir. Zengin ve fakir arasındaki sınıf ayrımını ele alan dizi, ayrıca ailesi dağılan bir adamın yeni bir aile kurma adına verdiği mücadeleyi de işlemekte.

 

 The Night Manager 


Uluslararası silah tüccarlarının ağına sızmaya çalışan istihbarat ajanları tarafından işe alınan bir otel yöneticisinin aksiyon dolu hikayesini ele alan The Night Manager, başrollerinde Avengers'ın Loki'si Tom Hiddleston ve yılların Dr. House'u Hugh Laurie'yi de barındırmakta.

 

 Bonus: Black Mirror


Her bölümünde farklı konuları ele alan Black Mirror, izleyen kişide geleceğe dair distopik bir dünya görüşü bırakmakta. Özellikle teknoloji seven kişiler olarak mutlaka ama mutlaka izlemeniz gereken bir dizi. Eminim her bölümün sonunda ''harbinden teknoloji yüzünden sonumuz böyle mi olacak?'' diye düşüneceksiniz.

Kaynak: Sosyalmedya
2
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
2
0
0
0