• Anasayfa
  • Sinema ve Dizi
  • Games of Thrones'un Ak Yürüyen Kralını, Avengers'ın Vision'ını ve Daha Nicelerini Tasarlayan Türk

Games of Thrones'un Ak Yürüyen Kralını, Avengers'ın Vision'ını ve Daha Nicelerini Tasarlayan Türk

0
0
0
0
0
Milletçe her zaman bir ''ulan adamlar yapıyor'' ya demişliğimiz, elin oğluna imrenmişliğimiz vardır. İşte bu sefer o hayran kaldığımız adamlardan biri Türk (az da onlar imrensin). 
Şimdi size adını sanını pek duymadığınız, ancak yaptığı şeylerden bahsedince ''demek ki bizden de böyle şeyler çıkıyormuş'' diyeceğiniz birinden bahsedeceğiz; Onur Can Çaylı.

Lise yıllarından beri sanat eğitimi alan Çaylı, bu konuda eğitimini müthiş bir seviyeye çıkararak önemli işlere imza atmaya başlamış. 2010 yılında Evolve adlı oyunun modellemelerini yapan, dijital çizim, tasarım ve renderlama gibi konularda müthiş bir yetenek olan Çaylı, pek çok Hollywood projesinde de adından söz ettirmeyi başarmış.
 

#Gameofthrones#hardhome#concept#3d#cg#digital#nightwalker#artwork#vfx

A photo posted by onur cayli (@onurcayliart) onProfesyonel olarak pek çok başarılı işe imzasını atan Çaylı, şu sıralar tüm dünyada milyonlarca takipcisi olan Game of Thrones'a da damgasını vurmuş durumda. Game of Thrones'un son bölümünü izleyenleriniz hatırlayacaktır -izlemeyenleriniz için de önceden bir SPOILER uyarısı yapalım-, Jon Snow'un kapıştığı Ak Yürüyenler'in kralı olan arkadaşın yaratıcısı bizzat Çaylı. Karakterin tasarımını, konsepti, modelini ve renderını yapan Çaylı, ayrıca yine aynı bölümdeki Ak Yürüyenler'de bulunan çocukların da tasarımcısı.
 

Tabi Çaylı'nın işleri bunlarla sınırlı değil. 1 Mayıs'ta vizyona çıkan Marvel'ın büyük projesi Avengers: Age of Ultron'daki Vision karakterinin tasarımında ve modellemesinde de Çaylı'nın parmağı var. Onur Can Çaylı'nın işleri sadece bunlar değil. Terminator, Siyah Giyen Adamlar, Amazing Spider Man, Unbroken, Açlık Oyunları gibi büyük projelerde de modelleme ve benzeri çalışmaların sahibi Çaylı'nın kişisel çalışmalarında da birbirinden harika işler mevcut.
 

#vision#avengers#ageofultron#concept#3d#cg#vfx#digitalart#

A photo posted by onur cayli (@onurcayliart) on

             

#vision#avengers#ageofultron#concept#3d#cg#vfx#digitalart

A photo posted by onur cayli (@onurcayliart) on


   

Gurur verici bir başarıya sahip Çaylı, işlerinin çoğunu Instagram hesabında takipçileri ile paylaşmakta. Çaylı'nın Instagram hesabına buradan, kişisel sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0