Paul Walker , Furious 7 İçin Sanal Ortamda Nasıl Yaratıldı?

11
6
2
2
1
Paul Walker , Furious 7 İçin Sanal Ortamda Nasıl Yaratıldı?
Visual-Effects, "Fast and Furios 7" filminde, vefat eden baş rol oyuncusu Paul Walker'ı nasıl sanal ortamda yarattıkları hakkında bilgiler verdi.
 
Geçtiğimiz Nisan ayında seyircilerle buluşan "Fast and Furios 7", filminde herkesin merak ettiği, fragmanında görüp heycanlandığı, öldüğü günden bu yana zaten bazı dedikoduların olmasının verdiği heyecan ve gazla herkesi bir anda "Acaba ölmedi mi lan?" diye düşündüren bir olay yaşattı. 

Filmde ciddi ciddi Paul Walker oynuyor gibiydi. Sanal ortamın bizlere sunduğu nimetlerle, neredeyse bire bir Paul Walker dublörü yaratılmıştı. Film, Vin Diesel abimizin de atarlı ve kendine çok güvenen sözleri "Yav bu oscar kesin bizim" demesinden de anlayacağınız gibi yine bir Hızlı ve Öfkeli klasiğiydi. Aksiyon, arabalar, çılgın sürüşler (hatta binadan binaya geçemeler falan).

Film Diesel'in dediği gibi oscar alamasada pek çok alanda başarılar elde etti. Özellikle dikkatleri film efektleri konusunda üstüne çekerken, filmin efekt yapımcıları bu başarıları hakkında ufak açıklamalarda bulundu.

Öncelikle filmin en zor tarafının Paul Walker canlandırmaları olduğunu belirten ekip, daha önce hiç uygulanmamış bir teknik uygulayarak sinema sektöründe bir ilke imza atarken oldukça da zorlanmış. Filmin çekimlerine daha önce başlandığından bazı sahneler Paul Walker ölmeden önce çekilmişti, Yapımcılar hem Paul Walker anısına hem de seyircilere verdiği sözden dönmemek adına eski çekimlerle kaldığı yerden devam etti ve kalan sahneleri ise ona göre zamanlama yöntemleriyle üst düzey şekilde gerçekleştirildi.

Film ekibinin açıklama yaptığı videoyu izleyelim.
 


 
11
6
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
11
6
2
2
1