Resident Evil Filminin Setinde Bir Kişi Öldü!!

0
0
0
0
0
Resident Evil'ın yeni filminin çekimleri sırasında bir kişini öldüğü bildirildi.
Çıkış tarihi geçmiş dönemlere dayanmasına rağmen hala aksiyonunu ve gerilimi korumayı başaran oyun serilerinden birisi olan Resident Evil, oyun sektöründe yakaladığı bu başarısının ardından sinema sektörüne de giriş yapmıştı. Birkaç filmini yayınlamış olan oyunun yapımcıları, film serisinin son filmininin çekim aşamasında olduğunu bildirmişlerdi. Ancak Güney Afrika'da devam eden film çekimi, ekipten birisinin hayatını kaybetmesiyle birlikte kesintiye uğradı.

Entertainment Weekly tarafından açıklanana göre filmi çeken ekipte bulunan bir kişi, makine tarafından kontrol edilen bir sistem yüzünden hayatını kaybetti. Entertainment Weekly'nin yayınladığı yazıda olay, şu şekilde anlatıldı: "Ricardo Cornelius, Cape Town'da yer alan Resident Evil: Final Chapter filmi setinde hayatını kaybetti. Film setinden sorumlu olan Alman firma Constantin Film tarafından açıklanana göre Ricardo Cornelius, set sırasında bir aracın yüklenmesine yardım ederken kaydı ve bir duvar ile araç arasında kalarak hayatını kaybetti."


(Ricardo Cornelius)

Maalesef Resident Evil: Final Chapter filmi setinde yaşanan tek kaza, Ricardo Cornelius'un ölümüyle sonuçlanan kaza değildi. Bu kazadan önce filmde dublör olarak görev yapan Olivia Jackson, Milla Jovovich yerine çekim yaparken bir kamera ile çarpışmıştı. Bu çarpışmanın ardından kolunu kötü bir şekilde yaralayan Olivia Jackson, bilinçli olarak 2 hafta komaya sokuldu ve bu süreçte tedavi gördü. Yapılan tüm işlemlere rağmen kolunu tamamen iyileşmeyen Olivia'nın kolu felç oldu ve doktor kararıyla birlikte kesildi.


(Olivia Jackson)

Bu iki talihsiz kazanın ardından set çalışanlarının moralinin çok kötü olduğu belirtildi. Filmin 2017 senesinin Ocak ayında vizyona girmesi bekleniyor.

Kaynak: GameSpot 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0