• Anasayfa
  • Sinema
  • "Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da" Başladı!

Yepyeni İnternet Dizisi "Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da" Başladı!

32
8
5
1
0
Yepyeni İnternet Dizisi "Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da" Başladı!
Günümüzün popüler içeriklerinden olan internet dizisi için çalışmaların sonucunda dün ilk bölümü yayınlanan Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da, ilk aşamada güzel bir ilgi gördü.
Günümüzde RTÜK ve televizyon kanallarındaki dizileri görüyoruz. Hem reklam hem de kimsenin umurunda olmayacağı saçma sapan programlar ile dolu durumlarda sağlam yapımlar ise gereksiz saatlere koyularak gerekli desteği almamasıyla sonlandırılıyor. Buna en son örnek de Erdal Beşikçioğlu'nun başrolde olduğu 46 - Yok Olan'ı örnek gösterebiliriz. Dizi ilk sezonun ardından tamamen sonlandırılıyor.

Hal böyle olunca internet ortamında dizi yayınlamak ise daha çekici olmaya başladı. Bu noktada en son örneğini 1 Kezban 1 Mahmut ile gördüğümüz yapım en son sinemalarda bile yayınlanmayı başardı.
 

Şimdi ise internet dizisine bir yenisini daha ekleyen Sıfır Bir - ''Bir Zamanlar Adana'da'' dün YouTube ve Facebook üzerinden yayınlanan ilk bölümü ile yayın hayatına başladı. "Adana - Hürriyet Mahallesi'nde yaşayan; yasadışı yollara bulaşıp, zamanla Adana'nın en güçlü çetesi olan bir grup gencin hikayesi." olarak tanıtılan dizinin tam konusu ise şu şekilde;

"Savaş, Cio ve Özgür, Adana'nın Hürriyet Mahallesi'nde doğup büyümüş, 20 li yaşlarında 3 gençtir. Savaş hem yaşı itibariyle, daha da önemlisi cesareti, gözükaralığı, zekası ve kiritik zamanlarda aldığı doğru kararlar nedeniyle ''Abi'' konumundadır. Zamanla bu özelliği sayesinde kendisinden yaşça büyüklerin bile 'Abisi' olacaktır.  Cio ise biraz gösteriş meraklısı, gücüyle ve yaptıklarıyla övünmeyi seven, ama bunları bile hep planlı şekilde yapan birisidir. Zekidir. Anlık gibi verdiği tepkiler bile aslında planlıdır ve bir amaca hizmet eder. Hem fiziksel, hem de zihinsel gücünü doğru kullanmaya çalışır. Yaptıkları işlerde kendini arka planda tutabilmeyi iyi becerir.  Özgür ise, şair ruhlu, sessiz, sakin birisidir. Aynı zamanda yeri geldiğinde bir o kadar da cani olabilecek bir yapıdadır. Örneğin birisini vursa, öldürdüğünden emin olabilmek için gidip bir de kafasına sıkabilir. Ama yaralı bir kediye yardım edebilmek için de herşeyi yapabilecek birisidir. Soygun ya da hırsızlık gibi işlerde, çoğunlukla parayı alan kişi olmak yerine işin başka bir tarafına yardım eder. 

Bu üç yakın arkadaşın, bir de yeri geldiğinde kendilerine yardım eden, onlarla suç ortaklığı yapan akrabaları ve arkadaşları vardır. Ama temel kadro çoğunlukla bu üç kişidir. Savaş'ın önderliğinde ve diğerlerinin desteğiyle... Türkiye'de işsizliğin en yüksek olduğu şehir olan Adana'nın Hürriyet Mahallesi gibi bir yerinde büyüyen bir çocuk için fazla seçenek yoktur. Hayatları bir şekilde yasadışı yollara girmiştir. Hırsızlık, gasp, yaralama gibi suçlardan farklı zamanlarda cezaevine girip çıkmışlardır.

Yaşadıkları mahallede yasadışı işlerle geçimini sağlayan bir çok grup vardır. Ve tabiki bunların aralarında da bir güç dengesi vardır. Bu denge de diğer herşey gibi değişime uğrar."

 

Yönetmenliğini Kadri Beran TAŞKIN'ın yaptığı, Sıfır Bir - ''Bir Zamanlar Adana'da''da oyuncu kadrosu olarak Savaş SATIŞ, Cihangir CEYHAN, Özgür MERİÇ ve Burak ŞAFAK bulunuyor.

Oldukça güzel bir çıkış yapan ilk bölümü ile dikkat çeken Sıfır Bir - ''Bir Zamanlar Adana'da''yı aşağıdaki bağlantıdan ilk bölümünü izleyebilir, dilerseniz buradaki YouTube kanalına abone olarak diziyi takip edebilirsiniz. Ayrıca Facebook ve Twitter üzerinden takip ederek gelişmeleri anında görebilirsiniz.
 
32
8
5
1
0
Emoji İle Tepki Ver
32
8
5
1
0